www.asu.pl :: Zobacz temat - akumulator Cadillac Deville
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

akumulator Cadillac Deville

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
islandclaws
*
*


Dołączył: Feb 01, 2012
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 15:48    Temat postu: akumulator Cadillac Deville Odpowiedz z cytatem

Cadillac Deville 4,9 1991

nie wiem jaki akumulator kupic i nie wiem gdzie mam to sprawdzic - w Haynesie nie ma na ten temat nawet wzmianki, na necie tez nic nie moge znalezc. mam zamontowany jakis 85Ah, ale jest juz praktycznie po nim, wiec potrzebuje wymienic. w wyszukiwarkach aku nie bardzo moge znalezc moj model, a w amerykanskich sklepach w wyszukiwarkach znajduje mi akumulatory w przedziale 48-70Ah, co wydaje mi sie zbyt duzym rozrzutem. ma ktos jakis pomysl ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dudette
*
*


Dołączył: Jul 05, 2010
Posty: 170
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zobacz tu http://www.oreillyauto.com/site/c/search.oap?year=1991&make=Cadillac&model=DeVille&vi=1025716&keyword=battery+-+automotive
_________________

Pontiac trans sport 3,8 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W usa nie stosuje sie okreslenia "amperogodziny" bo to nic nie mowi.Amerykanskie nowoczesne aku przy malej pojemnosci zapewniaja juz duze prady rozruchowe - to znaczy maja kopa.I to jest najwazniejsze. Dlatego takie rozbieznosci w pojemnosci. Podaje sie tylko grupe wymiarowa - dla twego auta to 78 albo 75 , oraz podaje sie CCA to znaczy prad rozruchu na zimno - dla twego auta norma to minimum 540A ,ale czym wiekszy tym lepsza bateria.Najlepiej na ostra zime to min. 800 A .Podaje sie jeszcze rezerwe pojemnosci (res.Capacity) - to znaczy ile minut pojedziesz bez ladowania.I to mniej wiecej okresla jego pojemnosc. Najlepiej taki co daje rezerwe pradu na 100 - 120 minut. Idea jesli chodzi o pojemnosc w Ah - to najmocniejszy aku nie powinien przekraczac 70 - 75 Ah z tego wzgledu zeby zdazyl sie zawsze doladowac na krotkich odcinkach. Pamietaj - zima aku o mniejszej pojemnosci ale full naladowany jest mocniejszy niz duzej pojemnosci ale niedoladowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group