www.asu.pl :: Zobacz temat - Stratus - pytanie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stratus - pytanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 20:12    Temat postu: Stratus - pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam. Nosze sie z zakupem Stratusa 96 2,5 silnik, ale jest jak zwykle jakies ale - auto mialo wymieniony alternator i akumulator i dosc dlugo stalo. Sprzedajace twierdzi ze z tych powodow trzeba ponownie zaprogramowac komputer od skrzyni biegow. Ponoc teraz jezdzi w trybie awaryjnym i tylko do trzeciego biegu. Czy to moze byc prawda, Jak to sprawdzic i jaki orietacyjnie moze byc koszt wgrania ponownie tego programu. Na co nalezy zwrocic uwage w tym modelu i czy lepszy silnik 2,0 czy 2,5. Dzieki z gory i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta skrzynia to jakis kwas...
A co do stratusow(tych z lat 90) to lepiej dac sobie siana.
Z nowszymi (od 2002 - ) nie mialem stycznosci.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze skrzynią to może być prawda tyle że ten cały komputer to pewnie zdechłSmile Co się tyczy stratusa/cirrursa bo to te chmurkowe auta to trzeba uważać na skrzynie. NIE KUPUJE SIĘ AMCARA ZE SKRZYNIĄ KTÓRA NIE JEST 100% SPRAWNA! Obecnie ceny skrzyni nie są już tak wysokie bo ich sporo nasciągano w trupach z Niemiec itp ale robocizna jest kosztowna do tego wyjdzie jeszcze kupa rzeczy o których właściciel nie wspomniał i też parę o których nie wiedział.
Ja odradzam kupno takiego auta bo za ok 4-5k już można kupić coś sensownego(nie mam na myśli swojego mercurego wystawionego na allegro bo tam jak już napisałem w aukcji są rzeczy do zrobienia)
Poszukaj visiona 3.3 dodge intrepid 3.3 ford taurus(skrzynia musi byc 100% sprawna jak coś się dzieje to uciekaj:D) z aut FWD USA jest sporo do wyboru na allegro nawet 2 taurusy za mniej niz 4500 sa całkiem spoko:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mam problem , bo zona sie uparla.Ja go kupuje w Niemczech , jezdzi w jednej firmie od poczatku, serwisowany, mysle ze tu jak cos jest powaznego to raczej sprzedajacy poinformuje.Jak dojsc czy ten komputer jest uszkodzony czy to tylko program.Auto jezdzi tylko do trzeciego biegu w trybie awaryjnym( skad wiedza ze to tryb awaryjny- tego nie wiem). czy cos jeszce jest usterkowego oprocz tych skrzyn na co trzeba uwage zwrocic. dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silniki Wink i licha blacha
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu - a ma jakies plusy to auto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tanie i duzo czesci na allegro
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba przesadzacie...silniki w 2,5 to jednostki mitshubishi montowane tez w innych samochodach (galant?) i z tego co pamietam to nikt na nie nie narzekal (tez kiedys szukalem tego auta). co do blachy to tez raczej jakas kiepska nie jest - no chyba ze auo walone bylo (jak 99% u nas sprzedawanych - to wtedy problemy z korozja moga byc i pewnie beda).
z wad jakie pamietam to przegrzewanie sie komputera (skrzyni badz silnika) - ale wystarczy go przeniesc w inne miejsce i problemu nie ma (opisane jest to na forach), co do skrzyni nie niestety nic nie pamietam ;/
ale chyba chrysler jesli pracuje w trybie awaryjnym to ma tylko 2 biegi, poatym niesadze by po odlaczeniu aku roprogramowywal sie sterownik skrzyni...cos tu podejrzane..
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozaty ze silnik 2.5 wpiepsza olej i pali wiecen niz np 3.8 v6 to jest to naprawde dobra jednostka.
Blacha jest bardzo dobra poniewaz nierdzewieje tylko odrazu robia sie dziury.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik 2.5 jest kiepski 2.0 dużo pali. Jak sie kaszani skrzynia to uciekaj!! Za to auto pewnie chca 400 euro max a koszt naprawy skrzyni wyjdzie z 1000euro.
Gdyby było wszystko ok to tak do 4k można dać za takie auto w dobrym stanie. Ja już chyba wolałbym kupić taurusa 3gen bo w taurusie leci tylko skrzynia w i jak z nią jest ok to można cieszyć się jazdą a części są tańsze do taurusa niż do chryslera jeśli brać pod uwagę oryginalne części bo innych nie ma co.
Niech naprawią skrzynie wtedy możesz brać... inaczej szkoda kasy.
Stratus/Cirrus te chmurkowe auta są nawet ok bo jak na auta USA są bardzo małe i da się tym śmigać po mieście i parkować. Nie spotkałem się z tym by silnik 2.5l V6 wcinał olej w moim(tzn. w tym którego użytkowałem) wszystko było ok. W drugim mocno zjedzonym poszła panewka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blacha to wszystko zależy od tego jak auto było użytkowane. Można spotkać auta w idealnym stanie jak i przeżarte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alex proszę Cię 2.0 dużo pali? mam ten silnik w voyku (większym i cięższym) i spala mi w trasie 9-10 w mieście 11-12 lpg, to dużo Twoim zdaniem Question

co do skrzyni to się zgodzę, że przy tych cenach aut nie ma sensu kupować zdechniętej skrzyni bo nigdy nie wiadomo co wyjdzie a koszt remontu lub zakupu regenerowanej wyjdzie tak jak zakup auta sprawnego
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokonca nie wiem czy ta skrzynia jest padnieta. Rozmawialem z gosciem z serwisu Chryslera i fakt wgrywanie oprogrmowania jest czeste nawet po zmianie oleju czy wielkosci i szerokosci opon. Koszt wgrania to jakies 50 euro. Jesli wymiana komputer to juz bajka - 500euro. Mam pytanie - jesli auto jezdzi do 2-go biegu czyli jakies 80 km/h i jest w trybie awaryjnym to sam komputer moze byc uszkodzony? Jak to sprawdzic?. Kobieta sie uparla i chyba w sobote pojedziemy go sprawdzic. Tu znalazlem 5-6 taurusow w rozsadnej cenie wiec wybor zaden. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlopaku zastanow sie.
Sprzedajesz auto ktore ma usterke wartosci 50 euro.
Wolalbys sprzedawac auto ktoremu do szczescia brakuje wgrania programu czy auto ktore troche jezdzi, ale nie do konca?
Ja bym zrobil.Chociazby dlatego zeby nie robic z siebie dziada.
Powiedz kolesiowi ze jak naprawi to mu doplacisz roznice z faktury.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mihauek1 napisał:
alex proszę Cię 2.0 dużo pali? mam ten silnik w voyku (większym i cięższym) i spala mi w trasie 9-10 w mieście 11-12 lpg, to dużo Twoim zdaniem Question

co do skrzyni to się zgodzę, że przy tych cenach aut nie ma sensu kupować zdechniętej skrzyni bo nigdy nie wiadomo co wyjdzie a koszt remontu lub zakupu regenerowanej wyjdzie tak jak zakup auta sprawnego


2.0 pali tyle co 3.3 w visionie przynajmniej tyle paliło auto które oglądałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 20:38    Temat postu: auto Odpowiedz z cytatem

Nie kupuj kota w worku.... Confused Przyczyn wpadania skrzyni w tryb awaryjny może być mnóstwo...

Sprzedający KŁAMIE , że po wymianie akumulatora trzeba programować skrzynię. Szukaj innego auta albo daj to do firmy specjalizującej się w autach z USA na pełną diagnostykę.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki asu- ponownie otrzymalem nie tylko w tym dziale jasna, klarowna i madra odpowiedz. Nie jestem dziadem , nie pytam o to wszysko bo dziaduje. Podoba mi sie to auto jak tysiacom innych ludzi ktorzy tym modelem jezdza. Nie wszyscy sie myla. Kolega JaBolek jest milosnikiem forda i chwala mu za to, ale to nie daje mu prawa do obrazania innych. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mnie nie zrozumiales....
Dziadem jest koles ktory chce Ci wcisnac rozjebane auto.
I na dokladke piepszy glupoty ze to drobna usterka.
Nawet jesli jest to drobna ustarka (w co watpie) to robi z niego jeszcze wiekszego dziada bo jak mozna nieodrzalowac 50 eurasów na taka naprawe???

Nie jestem zwolenikiem forda,GM,czy chryslera.
Kazdy z tych koncernow mial modele lepsze i gorsze np:Thunderbird jest dosc awaryjny,ciezki(przez co jego osiagi nie powalaja)i posiada kilka beledow konstrukcyjnych.Kupilem go bo podobnie jak Tobie podoba sie stratus mi podoba sie T-bird, tyle ze ja Tundkiem robie 2000-3000km rocznie.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt moze cie zle zrozumialem. ok. Ale bardzo podoba mi sie tradycyjne podejscie do rzeczy - ktos wciska ci kit i zaluje 50 euro na naprawe. spojrz na to inaczej- bez podstepow i niedomowien - auto jezdzilo w firmie , bylo serwicowane i mialo i ma normalny przeglad- bez kombinacji. cos sie zesralo gosc - nie wlasciciel tylko pracownik firmy odpowiedzialny za to auto pojechal do servisu i dostal taka informacje. firma juz wczesniej kupila inne auto i to ma w dupie. stoi, zajmuje miejsce na parkingu i znowu ktos musi z nim pojechac do servisu i poswiecic czas - czas ktory kosztuje wiecej niz te glupie 50 euro bo mysle ze godzina jego pracy jest wiecej warta niz ta kwota. i oto tu chodzi - lepiej sprzedac taniej niz jedzic i reperowac marnujac czas.dlatego pytalem jak to auto sprawdzic , na co uwage zwrocic , a nie czy lepiej kupic forda czy inne auto. ale i tak dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma-ja napisał:
Podoba mi sie to auto jak tysiacom innych ludzi ktorzy tym modelem jezdza.


to moze poogladaj tez Sebringa? konstrukcja dosc podobna ale auto zadsze i chyba latwiej kupic zadbanego - przynajmniej ja pare miesiecy temu widzialem ladnego - z tym ze byl cos za 10kzl ale bylo to cabrio Smile
nie zalamuj sie i szukaj dalej! w polsce 99% sprzedawanych aut bylo tluczone i wiekszosc to ruiny ale zdarzaja sie tez calkiem przyzwoite!!! cierpliwosci tylko trzeba w poszukiwaniach Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest zagranica ale u nas flotowe samochody tez maja ksiazki serwisowe.Jednak sposob serwisowania tych samochodow odbywa sie na zasadzie "gowno rozgarniete rowno" czyli tanim kosztem i po lepkach.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie- ja sie nie zalamuje. kupuje auto w niemczech bo tu mieszkam. jesli auto kupuje sie od niemca lub z firmy a nie od turka czy jugola on wsasadzie nie moze cie oszukac - bo jesli bedzie jakas wada ukryta o ktorej cie nie powiadomil to masz takie prawo to auto oddac. wiec ryzyko jest niewielkie poza droga i tablicami. moje pytanie bylo w jaki sposob najprosciej moge sprawdzic ta skrzynie, czy jesli komputer jest padniety to skrzynia wogole pracuje. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zreszta niewazne.
Dokladnie sprawdz blache, zwlaszcza podloge zaraz za tylnymi drzwiami.
Warto tez oblukac dolne krawedzie drzwi.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wielkie dzieki- przydatna informacja napewno ja wykorzystam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 5:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,ja użytkuje Cirrusa 2.5 i albo posiadaliście Stratusy po powadzi albo jesteście ślepo zapatrzeni na własne pojazdy i tylko takie będziecie polecać.
Silnik 2.5 pali średnio 12 l/100km. średnio ,trasa 9,5 miasto 14.
Oleju nie tarci, od wymiany do wymiany tj. co 10000km. nie dolewam nic leje Petro canada 10w30.
Fakt progi i błotniki za tylnymi drzwiami do sprawdzenia, podłoga przynajmniej w moim egzemplarzu nie naruszona zębem czasu.
Sprawdż układ zapłonowy czy nie faluja obroty ,nie gubi zapłonu
Sprawdz przednie zawieszenie czy nie ma luzów bo to może byc drogie w usunięciu.
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jaki odsetek uzytkownikow stratusa zalewa silnik dedykowanym olejem...

Spalanie forda z silnikiem 3.8.

Mustang PB:trasa 8.5 miasto 12
Thunderbird 3.8LPG Trasa 10 miasto 14 (aktualnie silnik 5.0)

No i wez tu niezachwalaj.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stratus/Cirrus nie jest złym autem ale jest sporo lepszych:). W mustangu 3.8 sporo ludzi narzeka na uszczelki pod głowicą i w mustangach 1994-2004 często idą silniczki krokowe. W taurusie leci skrzynia i uszczelniacze wału.Focus zx4 cierpi na problem z regulatorem napięcia i kiepskim silnikiem 2.0 . Wszystko zależy na jaki wóz się trafi i kto nim wcześniej jeździł. Sporo stratusów z allegro przypomina mi stare taurusy gdyż są totalnie przeżarte. Bardzo często jest to wina tego że były robione po wypadkach. Dla mnie stratus jest autem nie trafionym bo wyszło coś małego co pali tyle co 3.0 V6 czy 3.8 V6 forda a nie jest wykonane lepiej tylko inaczej. Zostałem więc przy taurusach mustangach i crown victoria grand marquis towncar bo przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać.
Stratus/cirrus był u mnie w robocie jeden podobnie jak przewinęły się tam taurusy dodge durango i parę innych aut i stratus/cirrus był tam najkrócej bo się rozleciał. Znam sporo ludzi których stratusy się nie psują i są zadowoleni. Nie zmienia to faktu że zdezelowanego stratusa cirrusa z rozlatującą się skrzynią nigdy bym nie kupił.
Jabolek gazować silnik V8...i to w aucie ford thunderbird? Przecież corvette powstała by być konkurencją tbirda i GM dostawał parę ładnych lat w tyłek na jej sprzedaży bo tbird był lepszy... jak dla mnie masakra:)
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jaki odsetek uzytkownikow stratusa zalewa silnik dedykowanym olejem...
to znaczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. pojechalem, zobaczylem, kupilem.
silnik pracuje super. odziwo z tego co czytalem to nieprzerdzewialy, no moze tylko tlumik ostatni ale to normalna rzecz i tu pytanie czy jest jakas roznica pomiedzy tlumikiem do cabrio i limuzyny. Skrzynia fakt pracuje do 3 biegu i koniec.silnik 3500 obrotow no i pali jak smok. Jedzie sie normalnie , ale jak sie zgasi silnik i ponownie odpali i ruszy to przez chwile jak sie dodaje szybko gazu to tak jak by sie slizgala, ale potem jest ok - to znaczy tylko do 80km/h. Brak oswietlenia w srodku i radia choc bezpieczniki ok. Co robic ? auto fajne i prosze sie ze mnie nie smiac. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jabolek gazować silnik V8...i to w aucie ford thunderbird? Przecież corvette powstała by być konkurencją tbirda i GM dostawał parę ładnych lat w tyłek na jej sprzedaży bo tbird był lepszy... jak dla mnie masakra:)
Very Happy[/quote]


I znow niedomowienie...
Poprzednio mialem 3.8 z gazem zmienilem na 5.0 i nie mam gazu(silnik, nie auto).
Thunderbird to segmet G wiec nie widze tu konkurencji dla corvetty.

Co do stratusa to (jesli naprawde Ci sie podoba) ja szukalbym sprawnego albo mocno negocjowal cene poniewaz jest spore ryzyko ze ta skrzynia jednak bedzie uszkodzona.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh zwracam honor:) a co się tyczy tbirda vs corvette tocorvette powstala jako odpowiedz gm na tbirda:) no i niestety corvette robią do dzis a tbirda nie:(
A stratus moze być ok tylko tam jest strasznie dużo rzeczy które mogą wymagać naprawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma-ja napisał:
ok. pojechalem, zobaczylem, kupilem.
Co robic ? auto fajne i prosze sie ze mnie nie smiac. pozdrawiam


niechce byc zlosliwy czy cos, ale teraz powinienes jechac na ta diagnostyke skrzyni i wgranie nowego softu po odlaczeniu aku za 50E, a w razie czego zwrocic helmutowi bo podobno tacy uczciwi Smile
a tak na powaznie raczej nie mysl ze ktos przez internet ci dokladnie powie co i jak masz zrobic zeby auto naprawic - moze pomoc ale to zawsze w mniejszym czy wiekszym stopniu wrozenie z fusow i bez duzej wiedzy z twojej strony czy dobrego serwisu sie nie obejdzie raczej ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie.
Nikt tu nie jest Dr House i nie zrobi Ci 100% diagnozy.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha spalanie mojego Cirrusa podawałem w przypadki elpidżi Smile.
W najgorszym przypadku to jakieś 2000zł. za regenerowaną skrzynie z gwarancją .
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w PL skrzynia po regeneracji 1300zl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa gwaranca na 3 miesiace.
Dodatkowo gwarancja traci waznosc jezeli wymiany nie dokonuje osoba sprzedajaca skrzynie.
Poczytajcie sobie umowy.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz montowałem do taurusa SHO teraz skrzynie wyszło mnie dorżej bo dałem wzmocnioną wersję axod ale przy mnie bral gość do cirrusa i zapłacił 1300za skrzynie i 700 za montaż gwarancja rok czasu i jest ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ludziska boja się automatów a tu 2000zł. i po sprawie , kupują dizelki nie patrząc na koszta -dwumasa ,sprzęgło itd Very Happy Very Happy
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro bede cos wiedziec po wizycie w servisie. reszte pierdol porobilem. jak funkcjonuje oswietlenie bagaznika tzn. wisi kabel po dolaczeniu do blaszki miedzianej na krotko swialto pali sie tylko brak mi jakiegos stalego polaczenia z ta blaszka i czy caly zamek na klapie ma jakas obudowe. ogolnie jest ok. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maja jak juz sie dowiesz co jest z tymi biegami to daj znac - bo strasznie ciekaw jestem Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jakbys zdał jakąś fotorelacje bo po opisie to tak trudno doradzać .
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auto po wizycie w servisie - diagnoza- skrzynia do regeneracji lub wymiany. czwarty gieg nie zaskakuje a przy drugim juz wchodziw tryb awaryjny. reszta ok. silnik, zawieszenia , blacha. czy pasuje skrzynia od 2,0 l lub od jakiegos innego modelu i czy trzeba sie naszarpac zeby ja zdemontowac. dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebujesz skrzyni o oznaczeniu A604/41TE, tu masz listę modeli

1989-1993 Chrysler New Yorker
1989-1995 Chrysler LeBaron
1989-2007 Dodge Caravan (China 2009-present)
1989-1993 Dodge Daytona IROC
1992-1993 Chrysler Daytona IROC EU
1989-1993 Dodge Dynasty
1989-1994 Dodge Shadow
1989-1994 Chrysler Saratoga EU
1989-1994 Plymouth Sundance
1989-1994 Dodge Spirit
1989-1994 Plymouth Acclaim
1989-2000 Plymouth Voyager
1990-1993 Chrysler Imperial
1990-1993 Chrysler New Yorker Fifth Avenue
1990-2010 Chrysler Town and Country
1992-1994 Plymouth Duster
1995-2000 Chrysler Cirrus
1995-2006 Chrysler Sebring
1995-2006 Chrysler Stratus EU
1995-2000 Dodge Avenger
1995-2006 Dodge Stratus
1995-2006 Chrysler Sebring EU
1996-2000 Plymouth Breeze
2000-2003 Chrysler Voyager
1989-2003 Chrysler Voyager EU
2001-2010 Chrysler PT Cruiser
2002-2003 Dodge Neon
2004-2008 Chrysler Pacifica
1995-1999 Mitsubishi Eclipse Non-turbo

swoją drogą, uprzedzaliśmy Confused
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki-wiem i bylem tego swiadomy, ale przy kosztach zakupu i ogolnym stanie warto bylo. czy problem jest z demontazem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mihauek1
*
*


Dołączył: Jan 18, 2012
Posty: 922
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok Wink co do kwestii montażowych to się nie wypowiem bo ja tylko teoretyczny znawca jestem Laughing
_________________
Aktualnie: Jeep Patriot, były: Voyager, 300M, Neon i inne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynie z podanych modeli pasują jeśli chodzi o wnętrzności ale obudowa może być inna więc to nie jest tak do końca plug&play Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda:D A nawet jak pasują skrzynie to może być problem z wtyczkami:D masakra:D potrafi być. Ew kupić możesz zestaw naprawczy ale w Niemczech sie tego nie opłaca robić bo stawki są masakryczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal_oca napisał:
Skrzynie z podanych modeli pasują jeśli chodzi o wnętrzności ale obudowa może być inna więc to nie jest tak do końca plug&play Smile


...plug&play to pojecie z dziedziny informatyki, ...w stanach w srodowisku mechanikow mowi sie - bolt on - jesli chodzi o "pasowanie" skrzyni Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIo no musze to powiedzec... A nie mowielem!
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ma-ja
*
*


Dołączył: Jul 02, 2012
Posty: 104
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak mozna zlapac kontakt na tego mechanika co ma regenerowane skrzynie po 1300zl. lub moze wiecie o takiej uzywanej ale jeszcze w miare dobrej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group