www.asu.pl :: Zobacz temat - Płytka logiczna fj2
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płytka logiczna fj2

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 12:59    Temat postu: Płytka logiczna fj2 Odpowiedz z cytatem

Witam ,w skrócie ;
-auto stało 3 dni
-po 3 dniach odłączyłem aku. poprzez odłączenie minusa w celu wyczyszczenia czujników w skrzyni (jak wcześniej opisywałem skakał mi prędkościomierz skrzynia wchodziła na awaryjny)
-podłączyłem sobie lampke 12V w celu lepszej widoczności
-po złożeniu wszystkiego i odpaleniu wcześniejsze objawy znikły Smile ale pojawiły się błędy Sad
-22 czujnik temp. poza zakresem
-44 Na płytce logicznej FJ2 nie ma napięcia; samo-diagnostyka zespołu sterowania wskazuje na problem; przekroczony zakres temperatury akumulatora.
Teraz jak z tym sobie poradzić ,dlaczego do razu takie błędy ? Shocked dodam ,że napięcie wynisi 14,1V przy załączonych odbiornikach .
Co to i gdzie jest taka płytka? Shocked
Ja podejrzewam ,że podłączenie tej lampki mu nie pasowało bo + był cały czas podłączony może skubany coś wyniuchał Shocked sam już nie wiem
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 15:17    Temat postu: czujnik temp. Odpowiedz z cytatem

Czy przypadkiem nie rozłączyłeś czujnika temp. akumulatora ?? Który masz rok Stratusa ?? Czy nie podłączałeś rozładowanego akumulatora ??
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam ,że problem samoczynnie ustąpił .
Przypomnę ,że odłączyłem minus w komorze silnika ,plus był podłączony i do tego podłączyłem sobie lampkę samochodową i niewiem czy komp . nie wychwycił jakiegoś napięcia bo po tej czynności wyskoczył mi check.Ale tak jak napisałem dziś problem znikł .
Także wskażnik temp. działa i te wszystkie kody ,które mi się wyświetlały były powiązane przez " Cirkuit K4 "

HELPFUL INFORMATION
Circuit A142 splices to supply voltage to the fuel
injectors, ignition coil (2.0L and 2.4L only), distributor
(2.5L only), ASD relay, generator, and the EGR
solenoid. The PCM controls the ground path for each
of the components powered by circuit A142.
Circuit K4 splices to supply ground for the signals
for the following:
² Intake air temperature sensor
² Engine coolant temperature sensor
² Manifold absolute pressure sensor
² Throttle position sensor
² A/C pressure switch
² Camshaft position sensor
² Crankshaft position sensor
² Vehicle speed sensor

Ostatnio przez kluczykowanie miałem do czynienia ze wszystkimi tymi czujnikami , nawet klima jakis czas nie działała.
teraz jast wszystko w normie wsztstkei wtyczki wyczyszczone i posmarowane wazelina bezkwasową.
Panowie opiszę temat może jak procenty zejdą Embarassed
bo świętuję wyeliminowanie błędów Very Happy Very Happy
Na dzień dzisiejszy nie rozwodze się z Cirrusem Very Happy choć mam na niego kupca .
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha ASU wolę jak się mówi na mojego Chryslera CIRRUS nie stratus (choć to prawie to samo) jest wtedy taki bardziej amerykański Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ty pewnie rozumiesz o co chodzi Cool
_________________
Chrysler Cirrus 2.5 V6 / Fiat Marea 1.6 .Wcześniej 14 innych mniej lub bardziej udanych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lip 10, 2012 9:56    Temat postu: heheh Odpowiedz z cytatem

heheh. To takie zboczenie zawodowe sprowadzanie wszystkich modeli do jednego worka Very Happy

Poza tym Stratus to też amerykaniec. W USA jest Dodge Stratus i Chrysler Cirrus. W UE postanowili trochę zamieszać i zrobili Chrysler Stratus Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group