www.asu.pl :: Zobacz temat - pomiar predkosci przez straz miejska-odpowiedz
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pomiar predkosci przez straz miejska-odpowiedz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 21:34    Temat postu: pomiar predkosci przez straz miejska-odpowiedz Odpowiedz z cytatem

jesli kiedys dostaniecie manda/wezwanie od straszakow miejskich warto odpowiedziec takim pismem(dane do uzupelnienia):

Miasto, data
Imię i nazwisko
adres

Do
Komendanta /nazwa instytucji/
adres

P R O Ś B A

Szanowny Panie Komendancie,

W dniu /data zdarzenia/ o godz. XX.XX zostało zrobione zdjęcie rzekomo mojego pojazdu o numerze /numer rejestracyjny/ oraz przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru pomiar prędkości może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości.

Ale do rzeczy:

1. Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość /samochodów, motocykli/ wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie zdjęcia „od tyłu” / „z przodu”), więc i mój samochód / motocykl jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze – rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.

2. Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego /nazwa instytucji i miasto/ do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dniu /data zdarzenia/ na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których /nazwa instytucji i miasto/ dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego /nazwa instytucji i miasto/ na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

3. Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu /data zdarzenia/ na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.

4. Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.

5. Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.

6. Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak
występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

7. Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu /data zdarzenia/ (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.

8. W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksymilą, a nie oryginalnym podpisem Państwa funkcjonariusza. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.

9. W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.

10. Czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi +/- /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?

11. Na jakiej podstawie prawnej /nazwa instytucji i miasto/ wystawia wezwanie i/lub mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.

12. Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy /nazwa instytucji i miasto/ sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu.

Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru.

Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma.

W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż /nazwa instytucji i miasto/ nie posiada ww. dokumentów i jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny w celu podreperowania budżetu Państwa gminy.

Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostaję
Z poważaniem,
Imię i nazwisko
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre,tylko czy to zadziała?
Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 22:04    Temat postu: hehehe Odpowiedz z cytatem

Heheh. Może zadziałać.... Cool

A jak to jest jak nie odbierzesz listu poleconego z mandatem Question
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BrodatyMis
*
*


Dołączył: Nov 08, 2007
Posty: 97
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Testowałem" kiedyś podobną sytuację za pomocą Pkt 1.
Sprawa trafiła do Sądu. "Kopałem się z koniem" w sądzie z pół roku i poddałem się po sugestii Sędziny, że wyrok jednak zapaść musi, a w ewentualnym procesie odwoławczym nie ugram nic, a wzrosną koszty postępowania, które i tak obciążą sprawcę wykroszenia. Na tym poziomie zawarłem przed sądem ugodę i przyjąłem karę finansową w wysokości o sto zeta większą niż tę którą zaproponowała mi Straż miejska...

W podanym wzorniku ilość dokumentów, o które się doprasza może nieco zakłopotać PT Komendanta, ale nie wydaje mi się, że bedzie skuteczne w unikaniu ukarania. Czas pokaże jak to działa...
BM
_________________
Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądy działają na rzecz dyktatury czyt.władzy w naszym kraju więc nawet jeśli będą mieć wątpliwości to i tak do nich należy ostateczny wyrok ,a on oczywiście będzie niekorzystny dla nas.Trzeba mieć dużo kasy,samozaparcia,żeby w ogóle próbować walczyć z wiatrakami.Jesteśmy za ciency,żeby startować a władza dobrze o tym wie.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko prawda to co piszecie ,ale nie mozna isc ma rzez spokojnie ze spuszczona glowa jak barany! jakakolwiek proba oporu i pokazania systemowi,ze sie nie jest cicha ofiara jest wazna. miom zdaniem...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do sadu to tylko z prawnikiem - od razu jest inna gadka.

W Belgi mozesz dostac mandat np. na podstawie policyjnego ustnego doniesienia - tak zwany PV (proces verbale). Mozesz odmowic i sprawa trafia do sadu. Przed rozprawa sedzia dzieli delikwentow na tych z prawnikiem i na tych bez:
U tych pierwszych rozprawa trwa kilka minut - sedzia zawsze przyznaje racje policji wiec trzeba zaplacic.
W drugiej grupie bywa roznie ale czesto wychodzi sie obronna reka - tylko, ze po oplaceniu adwokata wychodzi na to samo.. oczywiscie mozesz probowac odzyskac kase ale to juz osobny proces i bujasz sie przez kilka miesiecy..
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jakby nie patrzeć - dupa z tyłu Sad
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
edekk
*
*


Dołączył: Mar 13, 2012
Posty: 109
Skąd: Łask

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile się nie mylę straż miejska nie może wszcząć postępowania sądowego jeśli nie poda pełnych danych sprawcy
to czym nie dysponują to PESEL
przez nieuwagę odesłałem przyznanie sie do mandatu bez wpisania peselu
po sporym czasie przyszła prośba o uzupełnienie danych, odesłałem
po 2 miesiącach przyszło o dziwo upomnienie
prawdopodobnie lekko im się wstyd zrobiło aby skierować sprawę do sądu w marcu 2012 za mandat sierpnia 2011
wykroczenie miało miejsce w sławnej gminie w krainie radarów na wybrzeżu
co wieś to radar, często dodatkowy "śmietnik"

z Peselem to ktoś mądrzejszy powinien sprawdzić trop, policja nie ma problemu z dotarciem do numeru PESEL

a może dostałem tylko upomnienie za to, że jechałem porządnym samochodem Chevim ? Smile

więcej grzechów nie pamiętam
_________________
Buick Park Avenue `99 V6 3,8
Chevrolet Van G20 `90 V8 5,7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie ze straz miejska upomina sie o bron? co ciekawe brytyjska POLICJA glownie chodzi bez broni(wylaczajac dzielnice z obcokrajowcami). dajcie jeszcze straznikom bron ,a problem emerytur, rent i lekow rozwiaze sie sam. za zle parkowanie,sprzedaz truskawek zostaniesz zastrzelony. pierwsze pojda babcie sprzedajace pietruszke z wlasnego ogrodka. "polska to dziki kraj"...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stara prawda mowi ze jak krasc to miliony a jak ruchac na boku to tylko ksiezniczki.

przerzucanie sie pismami kiedy przekroczylo sie predkosc odracza tylko termin wystawienia kwitu. czesto jest tak ze ta predkosc byla przekroczona i dobrze o tym wiemy wiec jesli juz chcemy zaoszczedzic to warto wziac kwit jesli to blisko i pojsc do komendanta - zawsze opuszcza na minimum. jesli daleko to na kwicie jest numer do prowadzacego sprawe i takze po milej rozmowie opuszcza na maxa jesli nie bedziemy cwaniakowac.
to proste, przeciez te zdjecia z czegos powstaja i kazdy z nas to wie wiec po co robic z siebie idiote kiedy nie chodzi o przyslowiowy milion Wink

kiedys poszedlem po bandzie i mili panowie z radiowozu powstrzymali moje zapedy. na pytanie dokad tak pedze odpowiedzialem ze skoro juz mnie zatrzymaliscie to piszcie, ...nalezy sie a tlumaczenia sa dla malolatoww golfach.
pan obszedl samochod, popatrzal w kwity, zerknal czy zgadza sie numer tablicy, numer na podszybiu i groznym glosem nie znoszacym sprzeciwu nakazal jechac tyle ile nakazuja znaki i puscil wolno..

do dzis to pamietam. i jezdze wolniej.

stac cie na przekraczanie predkosci? plać.

jak masz mozliwosc ukrasc milion dolarow, zrob to.

ale nie rob z siebie dziada za 50 czy 100 zlotych (bo tyle zazwyczaj wynosza te mandaty) gdzie wina jest ewidentna Polaku.

w GB, skandynawii, austrii czy nawet blizej w slowacji nawet nie pisniesz slowem - bo tam jest proste. jest foto? jest pomiar? wiec albo placisz albo popracujesz spolecznie Very Happy

wiem na jakim swiecie zyje i jak jest skonstruowany wiec dla mnie wszystko jest kwestia pieniedzy, wiekszych lub mniejszych.

jesli mam isc do sadu i spedzac tam czas robiac z siebie glupka za sto zlotych - odpuszczam. bo mam swiadomosc ze wiecej strace niz zyskam.

przekraczam - place. proste.

no chyba ze zglosilismy wczesniej kradziez wozu i to ktos inny. sprzedalismy woz i mamy umowe z data a fotke cyknieto w tzw miedzyczasie od zarejestrowania na nowego uzytkownika - bo taka sytuacje tez mialem. zreszta z jednym z kolegow z forum Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przypominam sobie abym dostal mandat za przekroczenie szybkosci od policjanta (za inne rzeczy to i owszem), dostawalem tylko ostrzezenia. Inna sprawa, ze nie jezdze brawurowo tylko jakos tak sie zdarzalo, ze "nie zdazylem wyhamowac", "znaku nie bylo widac" itp. Mysle, ze wlasciwe podejscie, przyznanie sie do bledu, po prostu normalne zachowanie to podstawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harry:
Tu nie chodzi o te 50 czy 100 zł tylko o zasadę.
Ciekawy jestem jak byś zareagował gdyby ktoś naliczył Tobie mandat za przekroczenie procentowo od zarobków tak jak to jest w skandynawi ...

Warto się zastanowić na co idą te pieniądze wyrwane od kierowców za prędkość - bo na pewno nie na poprawienie bezpieczeństwa co nam w kółko wmawiają !!! , tylko pewniena zakup następnego urządzenia, które stawiane jest w miejscu bezsensownym, gdzie nigdy nie było żadnego wypadku ...

Takie pismo jakie esdarek zaproponował może zadziałać jeżeli prędkość zostanie przekroczona o wartości graniczne na jakie jest ustawione urządzenie pomiarowe.
Większość fotoradarów stacjonarnych cyka foty jeżeli przekroczymy 10+ km/h a suszarki chyba 5+
Dlatego jeżeli przekroczenie jest dużo większe to najmniejszego sensu nie ma żadne tłumaczenie, bo jest zapas przekroczenia i kara jest nieuchronna.
O swoje zawsze warto walczyć - nawet jeżeli to będzie 1 zł wyrwane bezpodstawnie !!!
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast mialem sytuacje w ktorej panowie policjanci (ustawieni oczywiscie w najwiekszych krzakach) strzelali do kolumny 4 samochodow.
Pierwsze bylo BMW(525) dalej iveco potem ja mustangiem za mna fabia i dalej jakies male miejskie autko.
Zatrzymane zostalo BMW ktore chwile wczesniej wyprzedzalo kolumne i jechalo najszybciej oraz ja.W momecie pomiaru mialem okolo 75 km podobnie jak reszta, ograniczenie do 60.
Pan wladza pokazuje mi odczyt z suszarki a tam 120.......wywalilem galy i slucham dalej belkotu o taryfikatorze.
Nie bede opisywal dyskusji jaka prowadzilem. Skonczylo sie na 100.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
Harry:
Tu nie chodzi o te 50 czy 100 zł tylko o zasadę.
Ciekawy jestem jak byś zareagował gdyby ktoś naliczył Tobie mandat za przekroczenie procentowo od zarobków tak jak to jest w skandynawi ...
!!!


wlasnie zasada jest taka, przekraczasz - placisz.

naplacilem sie mnostwo w zyciu mandatow i juz nie chce bo wiem ze po pierwsze sie nie oplaca bo nigdzie szybciej nie bede, po drugie dawno wyroslem a po trzecie po co stwarzac kolejne zagrozenie w i tak zagrozonym glupota kraju Wink

w GB dostalem mandat za parkowanie na miejscu dla tirow pod mcdonaldsem 160 funtow. nie widzialem znaku. myslisz ze moglem sie targowac albo strugac glupka ze jestem z innego kraju?

w skandynawii skandynawowie sie nie wyprzedzaja na wariata, nie stwarzaja bezsensownych zagrozen a do tego sa uwazani za jednych z najlepszych kierowcow. wiec skoro tak jest to po co procentowe naliczanie mandatu? po to zebys wiedzial ze jesli stac cie na brawure to stac cie na placenie.

w polsce jeszcze nie dostalem mandatu za foto gdzie bylo 50 a ja mialem 55 czy 58 bo takich mandatow nie ma.
zazwyczaj jest 65, 72, 88 itd, u nas przyjelo sie ze policjant to glupek a straznik miejski to jego glupszy kolega ktory moze strzelac do staruszek jesli dostanie bron.
przechodzac tak prosto z jednej kwestii do drugiej jak kolega powyzej nie zbudujemy spoleczenstwa kulturowego tylko zawsze zostaniemy polakami anarchistami wyrwanymi granatem od pluga.

jest pomiar, jest foto - plac. stac cie na jazde ponad dozwolona predkosc - przyjmij godnie rachunek za wyzwanie ktore podjales.

a na razie zamiast chleba sa igrzyska wiec prosze sie cieszyc i wpadac w pilkoszal Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobną sytuację co JaBolek, której do dzisiaj nie rozumiem - nie wiem czy świadomie szukali łosia czy o co tam chodziło.

Moja Kobieta jakieś pół roku temu jechała DK8 z Oleśnicy do Wrocławia. Trasa, którą jeździmy (a szczególnie ona) kilka-kilkanaście razy w tygodniu.
Miejscowość Byków, wnęka na końcu lasu, chwile wcześniej zaczyna się teren zabudowany i jest zwężenie do jednego pasa.

Wiadoma sprawa, że bardzo często tam stoją, więc po pierwsze jedzie się wolno, po drugie przy sporym ruchu nie można pogonić bo jest zwężenie.

Jedzie sobie Kobiecina Fordem Escortem z zawrotną prędkością około 60 km/h, po czym za kilkadziesiąt metrów zatrzymuje ją milicja. Porucznik Borewicz czy inny posterunkowy Cezary oznajmia, że jechała prawie 160 km/h. /Tak, 160 nie pomyliłem się./
Jak to impulsywna Kobieta - wysiadła zaczęła drzeć ryja na milicjanta, ten ją zaczął straszyć że ją zamknie na 48h.
Drugi milicjant zatrzymał w tym czasie Chryslera 300C z czterema elegancko ubranymi Panami na pokładzie.
Z podniesionego tonu ów Panów, wywnioskowała, że facetowi z 300C też chcieli wkręcić jakąś mega prędkość.

Oboje nie przyjęli mandatów, chcieli kierować wniosek do sądu.
Milicja odpuściła, oddali dokumenty i suszyli dalej.

I niech mi ktoś wytłumaczy o co tu chodziło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edekk napisał:

to czym nie dysponują to PESEL

Nie jestem pewien,ale powinni miec dostep do baz danych.A jesli mają - tak,jak policja - to na podstawie nr rej. wszystko są w stanie znależć - pesel,adres własciciela itp.

Warto się sprzeciwiać,nie zawsze "wadza" wygrywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel napisał:
wader71 napisał:
Harry:
Tu nie chodzi o te 50 czy 100 zł tylko o zasadę.
Ciekawy jestem jak byś zareagował gdyby ktoś naliczył Tobie mandat za przekroczenie procentowo od zarobków tak jak to jest w skandynawi ...
!!!


wlasnie zasada jest taka, przekraczasz - placisz.

naplacilem sie mnostwo w zyciu mandatow i juz nie chce bo wiem ze po pierwsze sie nie oplaca bo nigdzie szybciej nie bede, po drugie dawno wyroslem a po trzecie po co stwarzac kolejne zagrozenie w i tak zagrozonym glupota kraju Wink

w GB dostalem mandat za parkowanie na miejscu dla tirow pod mcdonaldsem 160 funtow. nie widzialem znaku. myslisz ze moglem sie targowac albo strugac glupka ze jestem z innego kraju?

w skandynawii skandynawowie sie nie wyprzedzaja na wariata, nie stwarzaja bezsensownych zagrozen a do tego sa uwazani za jednych z najlepszych kierowcow. wiec skoro tak jest to po co procentowe naliczanie mandatu? po to zebys wiedzial ze jesli stac cie na brawure to stac cie na placenie.

w polsce jeszcze nie dostalem mandatu za foto gdzie bylo 50 a ja mialem 55 czy 58 bo takich mandatow nie ma.
zazwyczaj jest 65, 72, 88 itd, u nas przyjelo sie ze policjant to glupek a straznik miejski to jego glupszy kolega ktory moze strzelac do staruszek jesli dostanie bron.
przechodzac tak prosto z jednej kwestii do drugiej jak kolega powyzej nie zbudujemy spoleczenstwa kulturowego tylko zawsze zostaniemy polakami anarchistami wyrwanymi granatem od pluga.

jest pomiar, jest foto - plac. stac cie na jazde ponad dozwolona predkosc - przyjmij godnie rachunek za wyzwanie ktore podjales.

a na razie zamiast chleba sa igrzyska wiec prosze sie cieszyc i wpadac w pilkoszal Wink


Harry ja mielem tylko jedna taka sytuacje.W pozostalych przewaznie dostawalem pouczenie.Ale nie dziel kolego na biale i czarne bo to sie nie bardzo ma do rzeczywistosci.

Tak troche poza tematem:

Proboszcze pewnej parafi, rzucil z ambony:
"prosze nie rzucac na tace ofiary w bilonie bo sie taca niszczy"
No i niech mi ktos powie ze to nie jest lecenie w bambuko.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarascl
*
*


Dołączył: Jan 02, 2012
Posty: 101
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
HarryAngel

stara prawda mowi ze jak krasc to miliony a jak ruchac na boku to tylko ksiezniczki.


Harry ja księżniczki to po czteropaku tylko widzę oczywiście oprócz mojej żony ją to codziennie...

a tak poważnie to masz rację mówisz A powiedz B jeździsz jak debil -płać ...
Ostatnio byłem w ZOO w Chorzowie i jakaś firma ochroniarska na osiedlu Tysiąclecia zablokowała mi koło i zostawiła kartkę o zdjęciach itd.
Zamiast 300 zł zapłaciłem po narzekaniu że (bieda w kraju ,pracy nie ma ,dzieci w szkole żona nie pracuje ,auto to trup) kierownik zjechał do 100 zł, ale zamek w blokadzie się zepsuł i że go otwierali godzinkę a ja oczywiście już byłem spóźniony do pracy mimo że niedziela jest jednym dniem wolnym to żeby zachować twarz oddał mi tą stówkę i mandat potargał....

tak że uważam albo kozaczyć i płacić albo trochę skruchy
_________________
plymouth grand voyager 95r 3,3 SE zagazowany (w nowej budzie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co innego kozaczyc i placic-tu jestem za modelem skandynawskim-co innego dac sie wysysac systemowi jak dojna krowa..i to niezaleznie od posiadanych srodkow. nie jestem przeciw placeniu zasluzonych mandatow.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście często jeżdżę przez las fotoradarów (Jastrowie- Człuchów) i jakoś jeszcze pozdrowień nie dostałem ale znam kilka osób co już płacili frycowe i tak jak prędzej pisali co niektórzy najlepiej spokojnie pogadać niż drzeć koty bo tak i tak swoje trzeba wpłacić. Ale na szczęście jest CB-radio i nawigacja z mapą fotoradarów i zawsze trochę to pomaga w przytemperowaniu zapędów.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze można zrobić taki patent Smile



tylko że czasami trzeba mieć to na przodzie o tyle Cool
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zyciu zaplacilem 1(slownie: jeden) mandat za stuczke na oblodzonej jezdni. policjant tlumaczyl,ze musi go wypisac bo takie sa przepisy,ale wie,ze nikt nie ponosi winy za zdarzenie(poza pogoda). to tak dla tych,ktorzy mysla, ze zamiescilem tekst zeby cwaniaczyc.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys scigali mnie za niewielkie przekroczenie predkosci na trasie do Bielska.. historia wydarzyla sie wiele lat temu i umknelo mi juz sporo detali. W efekcie nie zdolali mi doreczyc kwitu (mieszkalem w innym wojew. , a do tego czesto bylem w rozjazdach) wiec manadat, o ktorym nie mialem pojecia, nie zostal oplacony na czas. Nastepnie zostalem osadzony zaocznie Question w ultra szybkim terminie przez jakies kolegium, a mandat + koszty dotary wkoncu na moj adres.. juz nawet nie przypominam sobie czy to zaplacilem czy nie Smile
Dobrze jednak pamietam, ze tamtejsza gmina oddala fotoradar w dzierzawe jakies prywatnej firmie.. Obecnie mam nadzieje takich praktyk sie nie stosuje
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

funkykoval napisał:
Dobrze jednak pamietam, ze tamtejsza gmina oddala fotoradar w dzierzawe jakies prywatnej firmie.. Obecnie mam nadzieje takich praktyk sie nie stosuje

No to byś się zdziwił kogo utrzymują takie fotoradary !!!
Nie wiem jak teraz po wielkiej reformie w przepisach o fotoradarach, ale całkiem nie dawno był reportaż w TVP właśnie o wiadomej gminie lasu dodatkowych "kubłów na śmieci" i błyskających słupów z pomorza - wypłynęło tam dokładnie to w sprawie prywatnych firm obsługujących fotoradary i pilnujących swoich zysków kosztem kierowców ...

Jeżeli chodzi o dane właściciela pojazdu to wiadomo, że bez problemu każda "władza ma dostęp" i dotrze, ale nie zawsze właściciel jest kierowcą, który złamał przepis i właściciel ma obowiązek wskazać sprawcę.
W przypadku pojazdów służbowych jeżeli nie ustali się kierowcy to było tak ,że firma dostawała mandat, ale bez punktów - ciekawe czy to zostało dalej utrzymane ?

Poruszę jeszcze jedną sprawę :
Mianowicie gdzieś słyszałem, że karanie mandatem i punktami za to samo wykroczenie jest nieprawidłowe i już zaczyna podnosić się krzyk w tej sprawie, więc może będzie lżej Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja po prostu staram się nie przekraczać dozwolonej prędkości i nie mieć problemów tego typu.Chociaż nie raz szlag mnie trafia ,jaką inwencją twórczą potrafią się wykazać nasze służby.
Nie powiem-czasem sobie depnę,ale "no risk - no fun".Z reguły jednak się przemieszczam spokojnie ,stosownie do wieku i majestatu auta Very Happy
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodek-mam to samo(nawet rocznik i auto b. podobne). natomiast nie jestem przeciwnikiem placenia slusznie nalozonych mandatow za wariacka jazde, ale sciagania z ludzi kasy w cwaniacki sposob. nie bede opisywal jak to dziala bo wszyscy wiedza o kublach na smieci z wycietymi dziurami itp. ktos powie: "slusznie ,ukrywaja radary i piraci placa". tylko tu trza myslec glebiej-chodzi o to zeby ludzie na danym odcinku jezdzili dalej 120 km/h i byly wplywy czy zeby jezdzili 70k/mh i bylo bezpiecznie? jesli ma byc bezpiecznie to wystarczy postawic znak o pomiarze predkosci i pusty kadlubek. jesli zas chodzi o kase to jest tak jak jest. takie zasadzki powinny byc pietnowane i powinno sie z tym walczyc. gdyby ta kasa jeszcze szla na infrastrukture ,a co za tym idzie na poprwe bezpieczenstwa...
druga strona tematu jest to,kto naklada kary. wiadomo policja jest od tego jak..no wlasnie ale straz wiejska? po co komu straz. nie znam nikogo kto by powiedzial-mnie pomogli,fajnie ze sa. znam za to wielu co ich przeklina i uwierzcie nie obracam sie w srodowisku manelsko przestepczym:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji pracy jeździłem autobusem 2 lata po Norwegii i wierzcie mi,że nigdzie w Europie nie czułem się tak bezpiecznie jak tam.Naprawdę rzadko zdarza się,żeby kierowcy przekraczali prędkość.Jeśli już to obcokrajowcy - rzadko oryginalne trole Smile Ale tam kary są kosmiczne.Kolega zapłacił 10 tys. koron - 5,5 tys zł za przekroczenie o 20km/h autobusem.Na to są bardzo uczuleni.Inny na autostradzie przekroczył o 30 km/h- spieszył się na prom.Niestety nie dojechał-5 tys koron i prawko zabrane na pół roku-zero dyskusji.Jeszcze inny postanowił podjechać do sklepu po piwku-wcześniej pili na tarasie - co widzieli sąsiedzi.Nie wiadomo skąd znalazł się patrol i gość wylądował na "dołku" na miesiąc gdyż tam jazda na "gazie" traktowana jest jak przestępstwo. Oczywiście zabrane prawko-15 tys koron w plecy i zakaz poruszania się po Norwegii jako kierowca.Ja na szczęście zapłaciłem tylko 500 koron za złe parkowanie Smile
Tam nie wydziwiają z koszami na śmieci itp pierdołami.Jedynie fotoradary i policja z "suszarami".Tam na prawdę można czuć się bezpiecznie,bo nikt się nigdzie nie śpieszy dzięki czemu nie ma takiego stresu na drodze a co za tym idzie szalejących debili.Do tej pory myślałem,ze Szwecja to państwo policyjne,ale przy Norwegii to jest pikuś.
Szkoda,że u nas nigdy tak nie będzie Sad
_________________
Pontiac Trans Sport 3.1/91 - biały z "kaloryferem" i czarnym dachem czyli to co tygrysy lubią najbardziej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze duzo sie tutaj pisze o miejscowosci na pomorzu na trasie czluchow - koszalin.

akurat tak sie sklada ze moja zona pochodzi z kaszub, dokladnie z tego rejonu. mowa jest dokladnie o miejscowosci bialy-bór.

jest to przepiekna miescinka w ktorej krzyzuja sie szlaki z polnocy-na poludnie (slask, łódz na pomorze) i wschod - zachod ( slupsk i byle prusy wschodnie Wink - a wałcz i tereny zachodnie do granicy z niemcami).

jest to malutka miescinka ktora na pol przecina owa droga a kierunek nadaje nowe rondo wybudowane za pieniadze placacych mandaty. miszkaja tam spokojni ludzie, jest przepiekny osrodek z krysztalowo czystym jeziorem.

zyc nie umierac a jedynym problemem jest straszny ruch ktorego nie da sie ograniczyc gdyz ze wzgledu na jeziora nie ma obwodnicy a tym bardziej autostrada najblizsza jest kolo trojmiasta.

przez lata policja nie mogla poradzic sobie z piratami jezdzacymi tranzytem z poludnia na pomorze i spowrotem. wiadomo, koncowka kraju wiec kazdy dociska zeby byc jak najszybciej w okolicahc koszalina i dalej juz na samo wybrzeze do sarbinowa, mielna czy nawet dalej do kolobrzegu.

zginelo tam sporo osob wiele potracen i zagrozenia w ruchu. na nic zdaly sie apele, znaki drogowe i prosby i zmniejszenie predkosci. zwlaszcza ze przed bialym borem konczy sie stary "pas startowy" na ktorym osiagalo sie magiczne predkosci a za bialym borem rozciaga sie znow prosta do koszalina. newralgiczny jest bialy bor.

petycje i pisma nie zmienily niczego. technologicznie nie da sie zrobic tu obwodnicy gdyz nie pozwala uksztaltowanie terenu. poza tym obok biegnie droga rownolegla z chojnic do bytowa i koszalina ale nikt tam nie jezdzi bo przez bialy bor szybciej bo droga prosta a tam trzeba nadrabiac 35 km.

w zwiazku z tym faktem i zmianami prawnymi straz gminna najpierw wydzierzawila a kilka lat temu kupila fotoradar w ksztalcie smietnika.
kiedys policja robila fotki ale ma inne zajecia wiec nie mogli byc stale a kiedy stali to kazdy wedzial ze stoja i w tych dniach zwalniali. pozniej znowu to samo. jak wszedzie.

od czasu kiedy straz gminna ma fotoradar staly bialy bor poszerzyl droge, wylal nowy asfalt, zainwestowal w bariery przy szkolach i przejsciach dla pieszych i miejscach niebezpiecznych. kiedy zadbali o infrastrukture drogowa wzieli sie za odnawianie budynkow, wyremontowanie terenu na d jeziorem gdzie teraz jest jak na widokowkach z niemiec.

a wszystko to za pieniadze wariatow ktorzy we wsi jezdza po 80-90 gdzie sa ograniczenia swietlne i ze znakami pionowymi i poziomymi 50 i 40 km/h.

co ciekawe od lat to miejsce jest znane z fotoradaru na caly kraj a mimo to liczba wystawianych mandatow nie spada.

czy to wina fotoradaru, nieskutecznosci w prewencji czy zidiocenie kierowcow ktorzy nie zwracaja uwagi na nic tylko byle byc najszybciej na wakacjach.

napisalem to dlatego ze tam mieszkalem, mamy tam dzialke po rodzicach zony i jestesmy tam bardzo czesto bo kaszuby to wspanialy zakatek.

a ludzie musza sie sami nauczyc kultury, wlasnie placac kary w ten czy inny sposob. jesli sie nie naucza to niech placa za bycie idiota. kiedy skoncza sie punkty, pieniadze to przestana jezdzic i sami sie wyeliminuja.

wtedy zwyczajnie fotoradary w smietnikach nie zarobia na siebie i nie beda potrzebne.


Ostatnio zmieniony przez HarryAngel dnia Pią Cze 22, 2012 13:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swieta prawda!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel co do samego Białego Boru nie będę polemizował bo masz rację, ale tam śmietnika nie ma tylko stacjonarka na zakręcie śmietnik jest przeważnie poza Białym Borem (który ma prawa miejskie chciałbym zaznaczyć) la prostej drodze bądź za zakrętem zupełnie niewidoczny (nie wspomnę jakie jest to zagrożenie jeżeli ktoś się spłoszy i w ostatniej chwili zacznie ostatniej chwili zacznie ostro hamować).
Ja sam w miejscowościach zwalniam, a jak są stacjonarki to tym szczególniej ale do jasnej cho....ry nie są one widoczne w miejscach naprawdę niebezpiecznych anie tam gdzie wiadomo że mogę przynieść czysty zysk!!!!!!!!!

na trasie z Jastrowia do Chojnic obecnie jest co mieścina znak o fotoradarze (choć nie wszędzie one są rzeczywiście) i OK człowiek zwalnia, ale często i gęsto stał (nie wiem czy jeszcze go stawiają) na prostej drodze, w dole (gdzie wiadomo że jak się zjeżdża z góry to auto przyspieszy) i gdzie widoczność jest na ok 1000metrów do przodu (o tym że że było to poza terenem zabudowanym nie wspomnę). I powiedz mi gdzie jest realne zagrożenie??????????

Dla przykładu podam że:
Byłem dwa lata temu w Białym Borze na weselu Kuzyna i w śród samych gości weselnych trafiły się trzy osoby które zarobiły fotki na trasie Biały Bór - Miastko i to tego samego dnia, a wiem że one szybko raczej nie jeżdżą :/
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaaa i dodam jeszcze że już ta "Straż Drogowa" ma dwa auta ze śmietnikami
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 22, 2012 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiete slowa
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma własne doświadczenia ze śmietnikami, oczywiście przyznaję rację, że jak ktoś przegnie i stworzy zagrożenie to powinien z pokorą ponieść karę.
Dyskutujemy tu nad kontrowersyjnymi miejscami umieszczania fotoradarów, które nie maja najmniejszego sensu takie jakie wskazał sibi. Ja osobiście takie miejsca będę zawsze piętnował, głośno o nich krzyczał... i będę przeciwko.

Harry jak widzisz nikt tu nie ma nic przeciwko prawidłowo umieszczonym radarom i karom tylko oburzamy się na oszustwo w świetle niby prawa, którego nikt nie kontroluje w przypadku śmieciarzy w mundurach strażników wiejskich... Very Happy

Łatwa kasa ze śmietnika umieszczonego w szczerym polu na długiej prostej każdego ogłupia nawet tych, którzy to prawo powinni pilnować a często wychodzi im PARANOJA.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sibi77 napisał:
i OK człowiek zwalnia, ale często i gęsto stał (nie wiem czy jeszcze go stawiają) na prostej drodze, w dole (gdzie wiadomo że jak się zjeżdża z góry to auto przyspieszy) i gdzie widoczność jest na ok 1000metrów do przodu (o tym że że było to poza terenem zabudowanym nie wspomnę). I powiedz mi gdzie jest realne zagrożenie??????????

Dla przykładu podam że:
Byłem dwa lata temu w Białym Borze na weselu Kuzyna i w śród samych gości weselnych trafiły się trzy osoby które zarobiły fotki na trasie Biały Bór - Miastko i to tego samego dnia, a wiem że one szybko raczej nie jeżdżą :/


- jesli nie jestes w stanie kontrolowac wozu podczas zjazdu z gorki i on ci niekontrolowanie przyspiesza to taki kierowca jest zagrozeniem nie tylko pomiedzy jastrowiem a czluchowem ale na kazdej drodze. poza terenem zabudowanym takze sa ograniczenia predkosci i predkosci dozwolone na danej drodze Wink

- jesli goscie weselni nie jezdza szybko a mimo to dostaja mandaty z fotoradaru oznacza to ze moze powinni jednak zwracac uwage na znaki a nie jezdzic na pamiec czy na "tzw wyczucie" Wink

w kazdym cywilizowanym kraju jesli przekraczasz predkosc to placisz i nikt nad tym nie dyskutuje bo zwyczajnie wstyd.
ja nie lubie programu "uwaga pirat" ale ludzie ktorzy sie tam najczesciej tlumacza mam wrazenie ze potem siedza na forach motoryzacyjnych i opisuja swoje nieszczescia zwiazane z przygodami z policja, fotoradarami i strazami miejskimi/gminnymi Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falko-nie dzierzawisz przypadkiem jakiejs strazy wiejskiej fotoradarow?Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel napisał:
sibi77 napisał:
i OK człowiek zwalnia, ale często i gęsto stał (nie wiem czy jeszcze go stawiają) na prostej drodze, w dole (gdzie wiadomo że jak się zjeżdża z góry to auto przyspieszy) i gdzie widoczność jest na ok 1000metrów do przodu (o tym że że było to poza terenem zabudowanym nie wspomnę). I powiedz mi gdzie jest realne zagrożenie??????????

Dla przykładu podam że:
Byłem dwa lata temu w Białym Borze na weselu Kuzyna i w śród samych gości weselnych trafiły się trzy osoby które zarobiły fotki na trasie Biały Bór - Miastko i to tego samego dnia, a wiem że one szybko raczej nie jeżdżą :/


- jesli nie jestes w stanie kontrolowac wozu podczas zjazdu z gorki i on ci niekontrolowanie przyspiesza to taki kierowca jest zagrozeniem nie tylko pomiedzy jastrowiem a czluchowem ale na kazdej drodze. poza terenem zabudowanym takze sa ograniczenia predkosci i predkosci dozwolone na danej drodze Wink

- jesli goscie weselni nie jezdza szybko a mimo to dostaja mandaty z fotoradaru oznacza to ze moze powinni jednak zwracac uwage na znaki a nie jezdzic na pamiec czy na "tzw wyczucie" Wink

w kazdym cywilizowanym kraju jesli przekraczasz predkosc to placisz i nikt nad tym nie dyskutuje bo zwyczajnie wstyd.
ja nie lubie programu "uwaga pirat" ale ludzie ktorzy sie tam najczesciej tlumacza mam wrazenie ze potem siedza na forach motoryzacyjnych i opisuja swoje nieszczescia zwiazane z przygodami z policja, fotoradarami i strazami miejskimi/gminnymi Wink



W cywilizowanym kraju, jezeli parkomat jest nieczynny popsuty lub przystypany zaspa snieku Pan wladza nie wlepi Ci mandatu.

W cywilizowanym kraju miejsca parkingowe sa przystosowane do parkowania.

Nie kazdy glina jest kutafonem ale troche ich by sie znalazlo.
Nie kazdy kierowca jest piratem drogowym ale ogladajac program "Uwaga Pirat" odnosze wrazenie ze wszyscy na drodze to szalency ktorym powinno sie zabrac prawko.

Harry moze poprostu jeszcze Cie Pan Wladza nie probowal zrobic w konia.
Jak juz czegos takiego doswiadczysz pewnie zmienisz zdanie odnosnie prawozadnosci naszych policjantow i przestaniesz slepo wierzyc w ich wyroki.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja-to przychodzi z wiekiem i doswiadczeniem...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HarryAngel napisał:


- jesli nie jestes w stanie kontrolowac wozu podczas zjazdu z gorki i on ci niekontrolowanie przyspiesza to taki kierowca jest zagrozeniem nie tylko pomiedzy jastrowiem a czluchowem ale na kazdej drodze. poza terenem zabudowanym takze sa ograniczenia predkosci i predkosci dozwolone na danej drodze Wink


Ja na pierwszym miejscu skupiam swoją uwagę na sytuacji na drodze, a dopiero później na wskazaniach licznika i to raczej osoba z zębami w kierownicy i ślepiami wpatrzonymi w licznik jest większym zagrożeniem.

A auto z automatem z większej górki całkiem szybko przyśpieszy bez dodawania gazu (no chyba że stan ukł. hamulcowego i jezdnego pozostawia dużo do życzenia) Ja osobiście miałem już kilka podbramkowych na drodze i ciekawe jakby się to skończyło gdybym co chwilę kontrolował wskazania licznika.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przytocze jeszcze wypowiedz Pana komendanta z miejscowosci Zabki pod warszawa.
"Zakupilismy dwa fotoradary za xxx tys zlotych i wedlug naszych kalkulacji powinny sie zwrócic w przeciagu 2 miesiecy."
Nie rozumie po jakiego wala robic taka kalkujacje skoro fotoradary maja poprawiac bezpieczenstwo?
Malo tego fotoradary zostaly ustawione przy drodze biegnacej miedzy lakami.Droga ta ma 4 pasy ruchu(po dwa na kazdy kierunek Wink i ograniczenie predkosci do 40 km/h(znak ograniczenia zostal powieszony przy okazji robot drogowych ktore mialy miejsce w 2011r - roboty zakonczono ,znak zostal)
Dlaczego nie ustawiono fotoradaru przy np. szkole?
Ano dlatego ze przy szkole, normalni ludzie jada tak zeby dzieciaki mogly bezpiecznie przejsc przez ulice.Zdazaja sie jednak idioci,debile do ktorych nie dociera ze trzeba zwolnic...Ale taki baranow jest malo i nie daliby zadowalajacego dochodu...
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ustalajac budzet panstwa rzad bierze pod uwage wplywy z mandatow. "kierowco!!! badz patriota,lam przepisy!!!"
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w tym przypadku pan komendant sie troche oszukal.
Ktos jadac do pracy o 5:20 zrobil psikusa i zlikwidowal 2 znaki z ograniczeniem, nastepnie pocial na blaszki i wywalil na zlom.
aktualnie ograniczenie jest do 80 a fotoradar zostal przeniesiony poniewaz nie przynosil zyskow Wink
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flaszka dla tego kogos:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JaBolek napisał:
Przytocze jeszcze wypowiedz Pana komendanta z miejscowosci Zabki pod warszawa.
"Zakupilismy dwa fotoradary za xxx tys zlotych i wedlug naszych kalkulacji powinny sie zwrócic w przeciagu 2 miesiecy."

i powinien jeszcze dodać, że postawimy je w miejscach gdzie normalni ludzie obserwując warunki drogowe i sytuację na drodze nie będą się ich spodziewać - to właśnie według niektórych jest normalny kraj i normalne sytuacje...
Takimi gminami i ich włodarzami od razu powinni się zająć funkcjonariusze NIK, CBA i wszystkich innych tego typu służb Wink

Nie ma u nas porządnych dróg, wszystkie auta jakoś muszą się przewalić przez to co jest, więc odpowiednio ustawiony "świetlisty" słup zawsze zarobi kupę kasy nawet na minimalnych mandatach takich po 50-100 zł tu liczy się ilość a nie jakość !

Wyścig trwa, w stolycy są już przecież fotoradary kontrolujące kilka pojazdów na raz - idziemy w bardzo dobrym kierunku !!! Confused
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group