www.asu.pl :: Zobacz temat - poziom paliwa Vision
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

poziom paliwa Vision

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 9:25    Temat postu: poziom paliwa Vision Odpowiedz z cytatem

witam. ostatnio zaczal mi troche wariowac wskaznik poziomu paliwa - bak zatankowany do polowy i w pewnym momencie wskazowk powoli spada do 0, zaswieca sie rezerwa, na panelu pod sufitem jak sie przelaczy na "zasieg" to tez wyswietla 0. po chwili wszystko wraca do porzadku i jest OK.
osobiscie podejrzewam jakies zimne luty lub uszkodzenie potecjometru przy plywaku w baku, ale moze ktos sie juz spotkal z podobnym problemem i naprowadzi gdzie rozpoczac szukanie bo nie usmiecha mi sie szukanie i rozbieranie wszystkiego w ciemno.
ps. skad komputer bierze sygnal do obliczenia "dystansu na paliwie w baku" - bezposrednio z plywaka czy moze jest to jeszcze jakos przeliczane??
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobnie:D ale to była wina pływaka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alex ale wiesz - jakby to byl plywak to OK - szalalaby wskazowka, ale dlaczego szaleje tez "dystansomierz cyfrowy"??
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 23:16    Temat postu: Re: poziom paliwa Vision Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:

ps. skad komputer bierze sygnal do obliczenia "dystansu na paliwie w baku" - bezposrednio z plywaka czy moze jest to jeszcze jakos przeliczane??
Tak ogolnie : Komputer ustala z wtryskow srednie zuzycie paliwa ( ile litrow na 100km) w ciagu ostatnich minut jazdy i porownuje ze stanem paliwa w zbiorniku.Dane te sa odpowiednio przetwarzane i dopiero z niewielka bezwladnoscia podawane do wyswietlacza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli gdzie by mozna najpierw zagladnac zeby w miare sprawnie ograniczyc pole poszukiwan? dodam ze wskazania wariuja rzadko, nie jest to stala usterka a pojawiajaca sie czasami (tak powiedzmy raz na 2-3tyg na okres max 30min) - tak ze pewnie bedzie to zajebiscie ciezko znalezc - chyba ze wysra sie a dobre ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
jackone
*
*


Dołączył: Jul 09, 2007
Posty: 61
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 21:16    Temat postu: Re: poziom paliwa Vision Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
[...]
osobiscie podejrzewam jakies zimne luty lub uszkodzenie potecjometru przy plywaku w baku, ale moze ktos sie juz spotkal z podobnym problemem i naprowadzi gdzie rozpoczac szukanie bo nie usmiecha mi sie szukanie i rozbieranie wszystkiego w ciemno.[...]

Nie wiem jak to wygląda dokłądnie u Ciebie ale objawy wskazują na uszkodzenie przetwornika poziomu paliwa (pływak, potencjometr lub kable)
Jak piszesz że wskazuje Ci poprawnie a następnie powoli opada do zera to może to świadczyć o przerwach w dopływie sygnału do układu uśredniajacego wskazania. Dzięki niemu wskaźnik wskazuje stałą wartość niezależnie od warunków jazdy (prawie). Zacznij od konektorów przy baku Sad i idź w kierunku deski/ECU zależy gdzie to jest podłączone. Ewentualnie możesz na próbę zasymulować pracę potencjometru na pływaku za pomocą rezystora (chyba 90ohm) łącząc go zamiast pływaka i wtedy zobaczysz czy wskaźnik będzie dalej wariował.
_________________
Wszystko płynie a ja już nie tylko na benzynie...
Pontiac Trans Sport 2,3L 16V ASDF (MFI) '93 - (Multi Fuel Injection by luky)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh. Żeby ratować mojego visiona po tej usterce mój mechanik pojechał po graty na szrot. Miał wziąć wydech jeszcze... Chłopaki zaciągnęli z pola jakiegoś chryslera postawili na podnośnik żeby wyciąć wydech i tak wycinali ze wybuchło paliwo w zbiorniku tego auta i zjarał się garaż.
Zalecam więc ostrożność jak będziesz dłubał przy zbiorniku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 19:15    Temat postu: Re: poziom paliwa Vision Odpowiedz z cytatem

>Ewentualnie możesz na próbę zasymulować pracę potencjometru na pływaku za pomocą rezystora (chyba 90ohm)

o widzisz jackone - na to nie wpadlem a to najprostszy i najpewniejszy sposob na wykluczenie calej instalacji Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
chevy71
*
*


Dołączył: Jan 03, 2009
Posty: 150
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dorzucę cos od siebie...kiedy zalewałem bak do pełna, to wskażnik paliwa, od czasu do czasu podczas jazdy falował, raz zblizał sie do połowy i ponownie wracał wskazując full, trwało to do rzeczywistej połowy.....nie wiem czy dalej mam z tym problem gdyz od dłuższego czasu nie miałem pełnego baku Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group