www.asu.pl :: Zobacz temat - Taurus 88'- "poszukiwania zaginionej masy"
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Taurus 88'- "poszukiwania zaginionej masy"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
graboś
*
*


Dołączył:
Posty: 13

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 12:10    Temat postu: Taurus 88'- "poszukiwania zaginionej masy" Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem posiadaczem Forda Taurusa rocznik 1988 (2.5 R4 EFi)i potrzebuje pomocy.Jakiś czas temu przejechałem ze znaczną prędkością przez pezejazd kolejowy(trochę mnie "trząsnęło" na tych torach),w wyniku czego momentalnie znikło mi całe podświetlenie deski rozdzielczej i wszystkich pokręteł.Ponadto na tylnych lampach zaczęła mi się robić tzw. "choinka"(gdy wciskam hamulec,gaśnie mi tylna lewa lampa podczas zapalania się trzeciego światła stop.Dzieje się tak wyłącznie przy zapalonych światłach pozycyjnych lub mijania).Znajomy zasugerował mi,że zapewne "zgubiłem gdzieś masę"(sprawdziłem bezpieczniki-wszystkie O.K.).Mieszkam w niewielkiej miejscowości gdzie elektryków samochodowych jest jak na lekarstwo,a ci którzy są,z sobie tylko znanych powodów,nie chcą się podjąć "grzebania w amerykańcu" (dupa nie specjaliści!!!).Dla mnie,jako laika w sumie,wszystkie kostki,styki itp wyglądają o.k.,lecz problem pozostaje nierozwiązany.Zwracam się do Was z nadzieją,że ktoś mi pomoże tę usterkę usunąć,choćby nakierowując mnie,jak to zrobić i czego,a przede wszystkim gdzie szukać(może ktoś już podobnego problemu doświadczył?).Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie porady.Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 07, 2004 18:03    Temat postu: masa ?? Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Ciezka sprawa. U siebie jak mialem podobny problem to wina bylo zwarcie przy przedniej zarowce postojowej. Tez mi wszystko zniknelo i cuda zaczely sie dziac ( ale mi co jakis czas wywalalo bezpiecznik ). A u ciebie bezpieczniki sa OK Confused Zaczol bym od sprawdzenia co ginie na tym tylnym stopie .... Czy + czy masa zanika. Hmmm przyczyna braku podswietlania deski moga byc tysiace rzeczy. Ale jesli bezpieczniki sa OK to albo juz do bezpiecznikow nie dochodzi prad lub byl wsadzony bezpiecznik o zaduzym amperarzu i spalilo sie cos innego niz bezpiecznik. Zobacz czy prad dochodzi do bezpiecznika i czy z niego wychodzi. Hmmm Moze cos przy regulacji podswietlenia na desce. Tam tez by trzeba bylo sprawdzic czy wszystko OK ( + masa , czy sie zmienia wartsc pradu przy sciemnianiu lub rozjasnianiu ). Gdzies albo jest jakies zwarcie albo rzeczywiscie brakuje masy. Trzeba posprawdzac wszystkie przejscia i czy nie ma zwarcia miedzy nimi. Nie jestem w stanie jednoznacznie podac przyczyny Confused . Moze byc gdzies zwarcie i z tad problem z ta tylna lampa. Tak czy inaczej jest mnostwo zabawy ze znalezieniem takiej usterki i nie wiem czy sam dasz sobie rade. W kazdym razie napisz mi :

1. Czy wszystkie bezpiecznika sa i czy sa dobre ??
2. Czy do bezpiecznika odpowiedzialnego za podswietlanie dochodzi prad.
3. Wyciagnij radio i zobacz czy z tylu nie ma luznych przowod ( przewod od podswietlania idzie do radia i steruje moca jego podswietlania ).
4. Zobacz co z ta tylna lampa ( co zanika + czy masa ).

Narazie odpowiedz mi na te pytania. Jesli tu bedzie wszystko OK to bedziemy myslec dalej ze schematami.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Paź 13, 2004 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem kiedyś w fordzie scorpio 89r. podobny przypadek; tam z kolei przepalił się (nadpalił) regulator ściemniający i rozświetlający deskę rozdzielczą i wszystkie manipulatory. dodatkowo robił zwarcie. Wystarczyło go wymontować, przeczyścić styki i zaczęło wszystko świecić. Leć po kolei od bezpieczników po całym układzie i znajdziesz przyczynę napewno. Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
graboś
*
*


Dołączył:
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Chciałbym podziękować za porady.Faktycznie nawalił regulator intensywności podświetlenia deski rozdzielczej,lecz nie tylko.Jeśli chodzi o tylną lampę,podczas wstrząsu,jedno z włókien wolframowych w żarówce(dwówłóknowej)odczepiło się i opadło na dół,dotykając jednym ze swoich końców drógiego włókna.Przez to właśnie lampa świeciła normalnie,tylko do czasu wciśnięcia hamulca(wyłapałem to przaz przypadek,bo nigdy bym na to chyba nie wpadł :-))
Dzięki za porady i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group