www.asu.pl :: Zobacz temat - Akumulator do Chrysler Town@Country
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Akumulator do Chrysler Town@Country

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mama_blizniakow
*
*


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 40

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 21:39    Temat postu: Akumulator do Chrysler Town@Country Odpowiedz z cytatem

Jaki polecacie akumulator do Chrysler Town@Country Touring 3.8V6 - producent, pojemność ? Obecny jest najprawdopodobniej wadliwy - przez pewien okres czasu auto nie było używane, akumulator całkowicie się rozładował. Ładownie prostownikiem kończy się ( tzn. dalej nie ładuje ) po ok.1,5h.
Anna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akumulator to takiej samej pojemności co był stary najlepiej centry lub sznajdera jennox jeszcze wchodzi w grę nie jest zły żadnych delphi czy banner są zawodne dla mnie banner to śpiąca bateria Laughing choć zdania są różne to tylko moje doświadczenie z tymi akumulatorami
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mama_blizniakow
*
*


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 40

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem w tym, że na obecnym brak jakichkolwiek informacji - jest tylko napisane daimlerchrysler Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do takiego wozu wystarczy 60 Ah akumulato dobrze by sprzedawca obejżał stary to najlepiej określi a i tak go trzeba zdać bo to unia i ekologia i ważne trzeba zwrócić uwagę na słupki po której jest plus bo potem kable mogą nie starczyć Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bateria do twojego samochodu http://tinyurl.com/mb2ol podpacz dane i dobierz coś Boscha. Ja do swojego GP kupiłem Bosch silver i już trzeci rok kręci zima lato.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A akumulatory to też ciekawostka
-Akumulator z odwrotnymi biegunami jest droższy od tego samego ale z biegunami w standardzie. Ja kupiłem standardowy, przedłużyłem jeden przewódi zaoszczędziłem paredziesiąt złotych.
-prąd rozruchu też zależy wg. jakiej normy jest określony. Ten sam akumukator w katalogu ma podane różne prądy rozruchu zależnie jaką normą określony. I różnice dochodzą do kilkudziesięciu !! amper.
I bądz tu człowieku mądry jak nie wiesz czego się trzymać

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej kupować akumulatory renomowanych firm -bosch i varta, mam w jednym samochodzie silvera,a w drugim Varta -asia(odwrotne bieguny),oba są b.dobre,trudno powiedzieć,który lepszy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza sie, produkty renomowanych firm maja prawo byc lepsze niz mniej znanych. zwlasza ich topowe modele. ja uzywalem roznych akumulatorow i....nie widze roznicy. aktualnie mam centre czarna (tzw. bezobslugowa Laughing ) dziala juz 3 rok i nic nie zapowiada ,zre to sie zmieni. wystarczy 2 razy w roku skontrolowac poziom elektrolitu i ew. uzupelnic go destylowana. tak naprawde to wazne aby kupic aku spelniajacy paramety producenta auta. za mala pojemnosc moze ci nie odpalic zawsze auta i spowodowac inne problemy, za duza spowoduje,ze wiecznie bedziesz miala akumulator niedoladowany. pojemnosc w amperogodzinach i prad rozruchowy w amperach, do tego wymiary(musi swobodnie sie smiescic i dac zablokowac fabrycznymi uchwytami) no i oczywiscie klemy-sa najczescie standardowe ale czasem zmienia sie biegunowosc-ja tez wolalem przerobic przewod niz szukac odwrotnego akumulatora. potem juz zostaja tylko kwestia zasobnosci porfela a kazdy akumulator ma okreslona zywotnosc ktorej niestety nie przewidzisz.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mama_blizniakow
*
*


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 40

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie dane ma akumulator:
http://img80.imageshack.us/img80/1865/akumdane5mh.jpg

replace with group 34
500 CCA ( Cold Cranking Amps )
RC 110 MIN
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha, akumulator jest dobry! te woziki tak zabawnie mają ze akumulator sie rozładowuje jak auto jest nieużywane. jeśli planuje sie zostawić auto na dłużej należy wyjąć bezpiecznik opisany jako IOD lub odłączyć klemę - od akumulatora... proponuje naładować akumulator i już.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....zaraz po wyjęsciu kluczyka ze stacyjki pobór prądu z akumulatora wynosi ok 0,8A i tak przez 30-40 min Very Happy, potem maleje do watrości akceptowalnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupuj zadnego wynalazku jak cos to jedynie w takiej kolejnosci BOSCH-VARTA-EXIDE pracowalem w Bosch rok czasu i akumulatory z serii silver sa super a exide to to samo bo fabryke wchlonol bosch wiec produkt ten sam cena nizsza nieco a jakosc idealna ja mam osobiscie varte chyba 65Ah i zadnych problemów od roku w te mrozy czy kiedykolwiek muzyka leci swiatla zostawiam calymi dniami postojowki czy niechcaco oswietlenie wnetrza cala noc i rano na dotyk pali wiec lepiej zainwestowac ciut wiecej i miec pewnosc akumulatory takich firm jak jenox,schneider,i inne wynalazki malo znane nigdy nie maja takiego produ rozruchowego jak jest napisane wrecz nie maja nawet 60% tej wartosci sprawdzalem to osobiscie na testerze i zaden nie miescil sie w normie oraz jakosc wykonania i trwalosc nie swiadczy o nich dobrze 50% wraca gwarancyjnie do firmy wlewaja elektrolit formatuja i zas do klienta ale to jaki kupisz zalezy od ciebie do niczego nie zmuszam kupujac akumulator sprzedawca powinien miec katalog i tam wybierasz swoje auto i po klopocie ale powinien miec okolo 700A w DIN-ie i conajmniej 60 Ah w koncu alternator jest ponad 120A a elektroniki i odbiornikow w tych autach nie mało akumulator dopasuj do swoich potrzeb mniejszej pojemnosci gdy bedziesz malo uzywac auta a wiekszej pojemnosci gdy bedziesz nim wiecej jezdzic chodzi o to aby mial sie kiedy naladowac Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cZyNo napisał:
ha ha, akumulator jest dobry! te woziki tak zabawnie mają ze akumulator sie rozładowuje jak auto jest nieużywane. jeśli planuje sie zostawić auto na dłużej należy wyjąć bezpiecznik opisany jako IOD lub odłączyć klemę - od akumulatora... proponuje naładować akumulator i już.


Ale to chyba wszytskie samochody mają. Jak trzy lata temu zostawiłem swojego GP na pół roku i potem musiałem właśnie kupić tego Boscha Silver. Teraz odpinam kleme i spokój. Akumulator jak postoi pare dni rozładowany do zera to już po nim. I tak załatwiłem DieHarda którego miałem cztery lata.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group