www.asu.pl :: Zobacz temat - stratus 2.0 16v '96 kręci a nie odpala.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

stratus 2.0 16v '96 kręci a nie odpala.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 19:15    Temat postu: stratus 2.0 16v '96 kręci a nie odpala. Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z moim strusiem. rano wsiadłem w auto odpalilem i pojechalem do pracy. jakies 8 km auto normalnie chodzilo. przełączył mi sie na gaz - generalnie dzien jak co dzien. po 3 godzinach postoju wracam do auta probuje odpalic a tu d....pa. kręci normalnie ale nawet nie zalapuje. otwieram maske czuć gaz. przy okazji okazalo sie ze chyba rduktor mam kucniety bo z przewodu idącego do listwy wtryskowej uchodzi gaz. spuscilem go z myslą ze moze miesza sie z benzyna i stad problem z odpaleniem. Naciskam na odpowietrznik paliwa w listwie paliwowej - cisza i sucho. Po przekręceniu kluczyka nie słychac pompy paliwa. pojechalem do domu trambajem. w domu obcykałem które przekaźniki są od pompy paliwa. jeden duzy przy wentylatorowych przekaznikach i trzeci z prawej od dołu w drugim pomieszczeniu na bezpieczniki. nawet je podmienilem dla pewnosci. mały bezpiecznik od pompy wyglada wzrokowo ze jest ok. sciągnąłem przewod do listwy po przekreceniu kluczyka paliwo nie leci. I teraz moje pytanie. Czy zawsze paliwo bedzie pompa podawala? oczywiscie po sprawdzeniu tych elementów o których napisałem. pompa to zamiennik majacy troche ponad rok. paliwa zawsze mam 0,5 baku. Moj zamiennik lapie dopiero ponad 1/4 zbiornika ale to inna historia. niedawno robiony rozrząd wiec tego nie biore pod uwagę. zresztą nie miga mi "check engine" podczas krecenia. Czy jesli padłby czujnik polozenia walka to pompę automatycznie odcina ? Czy tylko blokuje iskre? Czy przytrafilo sie kiedys polatac na zamienniku pompy tak krotko?
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Pawel35
*
*


Dołączył: May 13, 2007
Posty: 90
Skąd: Trzebinia kolo Krakowa

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przekręceniu kluczyka powinno by słycha pompkę przez chwilkę i jak zrobi ciśnienie to się wyłaczy.Jesli sprawdzałes na listwie i niema tam paliwa to najprawdopodobniej pompka.Chociaz w mojej okolicy bardzo dużo jest przypadków ze zamarza benzyna.Ale ja obstawiam pompkę
_________________
Chrysler Voyager 3.3 2003 LX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz... specjalnie wczoraj zatankowałem za 100fke benzynki Niech ma swierzej zimowej. zresztą najpirw dmuchałem w przewod dobaku a potem zaciągnąłem sie paliwem. wiec obstawiam ze nie zamarzłoSad z tego co kiedys wyszlo z rozmowy na jakims forum to pompka ( wkład) pasuje z daewoo. I faktycznie w jednej z aukcji jest opis ze pasuje do daewoo peugeota vouagera i neona weic i do mojego moze podejdzie. Cisnienie to samo wiec powinno podejsc. We wrocku znalazlem aukcje za 47zl nowy zamiennik. mam nadzieje ze bedzie pasowac.
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Pawel35
*
*


Dołączył: May 13, 2007
Posty: 90
Skąd: Trzebinia kolo Krakowa

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie jest takie że żadne zamienniki chyba że niechcesz jeździ długo tym autem.Ale ja bym kupił orginał a moze bym pomyslał o uzywanym orginale.A najlepiej jak jesteś z wrocławia to podjedz do ASU
_________________
Chrysler Voyager 3.3 2003 LX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybieram sie do nich. juz nawet obczaiłem drogę do nich. tylko teraz bede musial go jakos uruchomic. zeby bylo cieplo to na zaciąg uruchomiłbym go na zaciąg. wiadomo obroty na podad 2tys i odpalilby na gazie.
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haaaaaa znalazlem sposob na awaryjne odpalenie auta tylko na gazie:) niby wystraczy przytrzymac guziczek od gazu na włączonej stacyjce. i jak cos tam sie zaswieci to krecic. Tylko te ch..... mrozy.... mam nadzieje ze zagada i bede mogl leciec do ASU Smile
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awaryjne jak najbardziej to jedna z zalet instalek gazowych. Wiesz co ja się kiedyś spotkałem że woda w paliwie jak się ostała przez noc to zamarzła w listwie wtryskowej . Na szczęście tez była instalka LPG wiec odpaliliśmy go na gazie jak się dobrze nagrzał przez króciec pomiaru ciśnienia w listwie spuściliśmy trochę wachy do butelki 0,6 powiem ci 70% tego co było w butelce jak się odstało to była woda.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby okazalo sie ze woda zamarzła. ale watpie . u nie nie slychac pompy. a w listwie bylo sucho. nawet opilem sie paliwa z przewodu idącego bo listwy - tez myslalem ze moze zamarzlo. jutro podepne prostownik a pozniej dam pompie napiecie i poslucham. Rozmawialem juz tez ze sprzedawcą z allegro od pomp. opisalem mu moj problem z poprzednią pompą. Pompa od nowosci nie pracowala jak powinna. tzn dopiero po przekroczeniu 1/4 balu paliwa podawala paliwo do listwy. myslalem ze to taki g....ny zamiennik. a On stweirdzil ze pompa byla wadliwa. Powiem wiecej. tych pomp wyszlo weicej bo kiedys 2 dni probowalem przetlumaczyc komus na jakims forum ze musi dolac paliwa do baku. do piero po 2 dniach dolal 20 litrow i auto zagadalo. pompa byla wloska ( okazuje sie ze wlosi nie pordukują tylko konfekcjonują) wygladala identycznie jak moja stara oryginalna. - oczywiscie mowa o samym wsadzie. a pracowac na rezerwie nie chciala. teraz zaproponowal mi za 240 zl gotową pompę i daje gwarancję. Zobaczymy jutro co i jak.
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriss zamów coś porządnego u rafała daj spokój zamiennikami już czytałem tutaj dziesiątki postów o zamiennikach niby po wymianie ok ale auta stawały bo pompy padały po parunastu dniach
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no namowiles mnie. jutro dryndnę bo na stronie nie ma konkretie do stratusa. Sam chciałbym juz zapomnieć o temacie. ten rok troche mnie odchudzil mnie ten samochód. w zeszłym tygodniu rozrząd i poszukiwania kola pasowego bo rozlecialo sie podczas ściągania. teraz muszę troszkę wypracować godzin w pracy aby odbić tą pompę . ale co tam. inni mają diesle i plącą wiecej za naprawy Smile
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dbaj o fure i inwestuj zobaczysz odwdzięczy się z nawiązką zresztą ja też nie żałuje ani centa wsadzonego w PTS nawet po ostatnim wybryku tj dzisiejszym

http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=87385#87385

ale z własnej głupoty i zapominalstwa czy też lenistwa - a bo w poniedziałek sobie skocze po wachę na CPN - no to se skoczyłem - na gaśnicy Very Happy
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!


Ostatnio zmieniony przez zwierzak dnia Sro Lut 15, 2012 14:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krisscars
*
*


Dołączył: Mar 03, 2011
Posty: 42
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Lut 15, 2012 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auto dostało nową pompę paliwa i pali elegancko Smile stara pompę podpiąłem pod 12v i cisza. ale jak sie nią stuknie o imadło to dziala Smile mialem dwa wyjscia wsadzic imadlo do baku albo zmienic pompe. wybrałem to drugie Very Happy
_________________
Chrysler Stratus 2.0 16v LE '96 + podtlenek LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 15, 2012 0:11    Temat postu: hehe Odpowiedz z cytatem

krisscars napisał:
mialem dwa wyjscia wsadzic imadlo do baku albo zmienic pompe. wybrałem to drugie Very Happy


Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group