www.asu.pl :: Zobacz temat - światła dzienne
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

światła dzienne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:07    Temat postu: światła dzienne Odpowiedz z cytatem

cześć jestem tu nowy mam windstara 3,8 z 95 r.
mam problem z światłami dziennymi właściwie wogule ze światłami dzienne na początku działały było około 6 V następnie zaczeły świecić coraz słabiej obecnie widze że tylko sam wolfram sie lekko świeci - ale światła nie daje wcale Sad za to na desce rozdzielczej (licznik mam digital)
zapala sie raz po raz kontrolka od świateł długich Shocked miga sobie nieregularnie , gaśnie kiedy ręcznie odpale światła tym włącznikiem po lewej stronie kierownicy . No ewentualnie wieczorem czujnik sam załonczy światła - ale jak zapne długie to kontrolka znowu miga , nadmieniam że tylko kontrolka miga długie świecą normalnie - za to światła pozycyjne czy drogowe po prostu lipa tak słabo świecą że szkoda gadać Sad co kilka dni siada mi akumulator - sprawdzony jest ok - alternator ładuje - zgasiłem silnik odłączyłem klemę od minusa podłączyłem miernik autko ma pobór prądu mimo że wszystko wyłączone na poziomie około 0,60 - 0,70 Shocked z tego co wiem powinno być nie więcej jak 0,06 - 0,08
pewnie mam jakiegoś spiniola - światła ??? co radzisz ? jestem z Bydgoszczy tel na priv .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 10:54    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Witam. Prawdopodobnie walniety modul ( znajduje sie za zderzakiem z lewej strony auta ). Objawem moze byc mrygajaca lampka dluich. Ewentualnie przyczyna moze byc zwarcie w ukladzie ale zaczolbym od tego modulu.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 10:59    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

tx. podaj mi dokładne położenie modułu albo dokładny opis jak to to wygląda . ile to to kosztuje ? ewentualnie czy masz jakiś schemat tego modułu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 11:20    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Z lewej strony za zderzakiem czarne metalowe pudelko o wymiarach 3 na 2 cm. Kosc 8 pinow. Jest charakterystyczne zeberkowane ( jak radiator w komputerze. Kolor czarny. Co do ceny to nie wiem. My nie mamy i nigdy nie zamawialismy. Kazdy komu sie popsul to odlaczalismy calkowicie swiatla dzienne. Co do schematu to mam tylko w ksiazkach ale nie mam skanera. Moze na www.windstar.hoot.pl beda mieli w formie elektronicznej.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 8:56    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

znalazłem ten moduł fajne dojście Very Happy wpięta w niego jest kostka z bodaj 5 żyłami a to wpada w pełną wiązkę obok jest przypięta poniżej biała kostka zasuwa gdzieś pod spód i pod chłodnicą chyba na lewą stronę - do drugiego reflektora ? hmm pierwsze co jak znajde czas wale na kanał wyjme moduł czyszcze styki i kostki - kto wie ??? może zadziała , mam u siebie kupe elektroniki takie fajne lusterko centralne z czasówką na światła , jakimś czujnikiem z anty refleksem - samo sie ściemnia jak ktoś długimi z tyłu wali ... czy to standart czy tylko w moim ? Smile ewentualnie jak obejść ten moduł od świateł ? które przewody spinamy ?? czy tylko po prostu odpinam ustrojstwo ? i wszystko ?? Confused Confused pewnie nie -
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 16:19    Temat postu: swiatla dzienne Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamietam to wystarczy wypiac modul i gotowe Very Happy . Co do lusterka to nie jest ono w standardzie Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group