www.asu.pl :: Zobacz temat - Włączające się wentylatory !?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Włączające się wentylatory !?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 8:13    Temat postu: Włączające się wentylatory !? Odpowiedz z cytatem

Witam
Temat dziwny bo za zwyczaj pojawia się temat o nie działających wentylatorach - zresztą też to już PRZERABIAŁEM Sad

Nie wiem co się stało bo co około 30 sekund włączają się wentylatory na około 2 s i się wyłączają ?? Dzieje się to na zimnym i ciepłym silniku z włączoną i wyłączoną klimatyzacją, podczas postoju i w czasie jazdy ?? Mam nadzieje że nie wysiadł znowu PRZEKAŹNIK WENTYLATORÓW (to byłby już trzeci w moim trzyletnim użytkowaniu mojego samochodu )
Może jakaś podpowiedz gdzie zacząć SZUKAĆ przyczyny DMUCHANIA
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ustaw pokrętło nadmuchu tak aby nie było w żadnym położeniu na szybę przednią, i powiedz nam czy też będą się załączały wentylatory
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już próbowałem w każdym ustawieniu i jest tak samo.
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chcę cię martwić, ale jak miałem voyka 2.0 litry to wymieniałem 2 razy, raz bo wogóle mi się nie włączały, 2 jak zaczeły mi wariować wiatraki tak jak tobie
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural napisał:
nie chcę cię martwić, ale jak miałem voyka 2.0 litry to wymieniałem 2 razy, raz bo wogóle mi się nie włączały, 2 jak zaczeły mi wariować wiatraki tak jak tobie


No to mnie zmartwiłeś Sad

Ostatnio trochę jeździłem na nawiewie na szybę (jesień i zaparowane szyby) i myślałem że może z tym jest jakiś problem (dlatego kombinowałem z pokrętłem z nawiewem ) później myślałem o tym nieszczęsnym regulatorze wentylatorów (ale jest zimno i nie powinien się przegrzać) ale nie sądziłem że to może być przyczyna wentylatorów ??? Bo i dlaczego by miały się same włączać przecież "coś" je musi uruchomić Smile
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę czasu minęło a ja nadal się BUJAM z tymi wentylatorami ( myślałem, że może ktoś miał podobny problem i go ROZWIĄZAŁ ale niestety CISZA). Dziwna sprawa z tymi wentylatorami bo gdy jest zimno to włączają się od razu po zapaleni natomiast latem przy wyższych temperaturach nie ma problemu.
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 13:45    Temat postu: wentylatory Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem któryś z czujników wariuje lub sam komputer. W przekaźnik went. wątpię, gdyż on jak siada to albo went. chodzą cały czas albo w ogóle.
Komputer może załączać went. w przypadku gdy jest zbyt wysokie ciśnienie w układzie klimatyzacji, gdy jest zbyt wysoka temp. silnika lub gdy zanika sygnał z czujnika temp. , Zbyt wysoka temp. skrzyni także może powodować włączenie went. Trzeba to wszystko posprawdzać. Jak to będzie OK to trzeba sprawdzić komp. silnika....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze skrzynią to nie wiem bo mam manualną i nie wiem czy to mam jakiś wpływ na pracę wentylatorów. Teraz mam chwilowo problem z "głowy" odłączyłem przekaźnik went. i jest CICHO Smile. Zastanawiam się jeszcze nad czujnikiem temperatury ale jeszcze go nie zlokalizowałem Smile
Poczekam jak się zrobi troche cieplej (wiosna) to wtedy poszukam, bo pod blokiem to troche trudno wczołgiwać się pod samochód jeszcze przy takiej pogodzie - wiem, że jest jeszcze opcja warsztatu ALE.....
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 15:22    Temat postu: manual Odpowiedz z cytatem

No jak manual to nie ma nic wspólnego z wentylatorami. Z odłączonymi went. nie można jeździć gdy w aucie jest sprawna klimatyzacja...
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group