www.asu.pl :: Zobacz temat - Brak ogrzewania Dodge Caravan
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak ogrzewania Dodge Caravan
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 21:04    Temat postu: 10L Odpowiedz z cytatem

10L to duzo !! 12.5L wchodzi jak jest posciutki układ a nie da sie zlać wszystkiego. ( trzeba by rozbierać silnik, wyciągać nagrzewnice itp). Z tad ta roznica.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aalpejczyk
*
*


Dołączył: Dec 24, 2005
Posty: 10

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w voyagerku ciekawostka.z tyłu auta wyspy bahama a z przodu jak w irkucku.więc ???oczywiscie reduktor obok zbiorniczka wspomy.jeszcze jedno.ciągnąlem ostatnio lawetę i na takiej sobie górce zagotował mi się płyn w chłodnicy a w zbiorniczku całkiem zimny.zreszytą cały czas.o co chodzi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof76
*
*


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 60

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caly czas mnie ciekawi co z tym ogrzewaniem nie tak w moim caravanie juz po zimie .. ale trzeba bylo by to zrobic..

Czy ogrzewanie przednie i tylnie sa odzielne ? bo z tylu czasmi mi dmucha gorace powietrze i to jest dziwne ze dmucha gorace a pozniej zime leci a sporzdu caly czas chlodne ,

Mialem przeczyscic nagrzewnice ale chyba za duzo bylo by roboty zeby zrobic to samemu , rozkrcanie itd..(zwlacza jak ktos sie nie zna) mozna wlac jakis plyn do chlodnicy ktory rozpuscil by kamien ewntualny w nagrzewnicy i nie tylko ? (ogolnie w calym ukladzie) bez rozkrecania wszystkiego

W caravanie odpowietrza sie uklad chlodzenia ??

i takie podsumowanie .. skoro jest gorace powietrze z tylu a z porzdu nie .. to chyba nie wina nagrzewnicy ?
i tak jak wyzej post.. podobny przypadek to wina reduktora ?
i co moze byc przyczyna tego ze z tylu grzeje raz gorace raz zimne ? ostanio jechalem 50 km i caly czas grzalo z tylu gorace a czami zmienia sie na zimne po 5 km
_________________________________-
Dodge Grand Caravan 3.3L 94r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze masz cos namieszane abo uszkodzone z regulacja temperatury i klapy ci sie przymykaja i leci powietrze z dworu ale nie przez nagrzewnice ?? Czy to zimne z tylu leci na podsufitce czy tym kanalem na dole ??
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Krzysztof76
*
*


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 60

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie nie wiem czy tylko na gorze cieple leci czy wszedzie..z tylu/ jadac samochodem wyciagam reke za siebie i sprawdam ten gory z ktorego leci gorace .. z przodu leci chlodne ale zalatuje cieplem delikatnym wiec nie moze leciec nadmuch bezposredni z pola bo bylo by lodowate zwlacza jak bylo -20 .. wiec troszeczke grzeje sprzodu bardzo minimalnie ..

Nie znam sie na tym kompletnie ale ktos wyzej napisal o jakims REDUKTORZE wiec moze wina tego jest ze z tylu grzeje a z porzdu nie

_________________________________-
Dodge Grand Caravan 3.3L 94r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś Wam pisałem jak brat w Scorpionie przed zimą przemywał nagrzewnice co poskutkowało grzaniem w aucie. Dwa dni temu widziałem sie z nim i co mi powiedział. Są dni że ogrzewanie grzeje jak głupie- piekarnik, a czasami tak sobie. Zauważył jednak że w pewnych momentach , przy tym słapszym grzaniu, podczas jazdy ostry skręt w leewo powoduje jak by "otwarcie" i w ciągi jednej sekundy z nawiewów wali ukrop. Jedno co mogliśmy wymyśleć to to że pewnie żaluzja jest słabo otwarta i ten ostry skręt z przeciązeniem powoduje jej pełne otwarcie. Nie wiem jak to jest konstrucyjnie rozwiązane i czy zaluzja może się tak zachowywac ale coś w tym musi byći i warto by ten problem zbadać.

Wojtek Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysztof76
*
*


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 60

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie wczoraj sprawdzalem caly tyl jest goracy gora i dol ...grzeje
a z przodu leci chlodne powietrze ..

i musze pierw znalesc przyczyne Smile) zanim zaczne wymieniac nadarmo..

Pytanko .. czy w dodge grand caravan3.3 94 r sa dwie nagrzewnice ? na tyl i przod ? bo jezeli sa dwie to musi byc cos z przednia a jak jest jedna to z kanalem rozdzielajacym .. gdzies
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 11:32    Temat postu: nagrzewnice Odpowiedz z cytatem

Sa dwie (jesli masz opcje z osobnym nawiewem na tyl)

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z gory ma leciec tylko zimne gdy przesuniesz suwak na zimne a cieple leci z dolu pod nogi tak dziala tylna nagrzewnica i klimatyzacja gorne kanaly zarezerwowane sa dla nawiewu chlodnego powietrza bo jest lekkie i latwo opada wypelniajac wnetrze auta a cieple samoistnie unosi sie i wypelnia od dolu tyl auta poszperaj w panelu sterowania i potencjometrach sterujacych temperatura bo prawdopodobnie cos jest nie tak i zle otwiera ci klapy od nadmuchu Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Krzysztof76
*
*


Dołączył: Jan 18, 2006
Posty: 60

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie tylko gdzie jest ten panel sterowania ?Smile) moze ma ktos jakies foto ...albo ifno

hmm dobrze ze nie pojechalem do mechanika mowil ze termostat siadl powymienial by mi pol samochodu, a to moze jest blachostka Smile)


Z tylu leci cieple z gory i zdolu osobny nawiew sprawdzalem nie wiem jaka zasada .. ale grzeje cieplo a z przodu nie
wiec moze byc tak

1. nagrzewnica przednia nie daje ciepla zabita
2. panel sterowania rozstrojny..

bo skoro jednak wieje cieple z tylu ogrzewanie to nie jest wina termostatu.?

i jeszcze jedno ktos wyzej napisal post bo mial chyba taki sam przypadek ze z tylu bylo cieplo a z przodu nie i ze to wina reduktora... o to jest ten reduktor??
___________________________________
Dodge Grand Caravan 3.3 l 94 r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panel sterowania to tam gdzie masz pokretla do wlaczania wentylatora, wyboru gdzie ma leciec i suwak od temperatury wszystko jest ponizej radia to jest panel sterowania.A reduktor to taka puszka przewaznie okragla pod maska i wchodzi do niej rurka od butli z gazem ,2 rurki z plynem chlodzacym aby podgrzac pare kabli i rura doprowadzajaca gaz do silnika to jest wlasnie reduktor Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group