www.asu.pl :: Zobacz temat - WNIOSEK do Ministra Transportu odstępstwo od warunków techn.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WNIOSEK do Ministra Transportu odstępstwo od warunków techn.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Pomoc od Klubowiczów
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maverick
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 147
Skąd: dolnoslaskie

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 17:22    Temat postu: WNIOSEK do Ministra Transportu odstępstwo od warunków techn. Odpowiedz z cytatem

szukam numeru telefonu do Ministra Transportu ( teraz INFRASTRUKTURY ) w sprawie odstępstwa od warunków technicznych które musi spełniac pojazd zanim zostanie dopuszczony do ruchu .

- - przednie światła symetryczne - - brak możliwości kupna w wersji europejskiej

zanim - pojadę na upoważniona Okręgową Stację Kontroli Pojazdów by
sporządzić opinię (na wniosek właściciela pojazdu) do wniosku o odstępstwo od warunków technicznych .... muszę najpierw wysłać wniosek od Ministra Infrastruktury i tu problem z kontaktem by dowiedzies sie coś więcej zanim wyślę wniosek

gdzie mam dzwonić w tej sprawie ?
kto z was ma juz praktyke w załatwianiu tego wniosku
- czy ktoś ma przykładowy wniosek ?
( adresowanie i czas oczekiwania .? )
_________________
Pontiac TS 3800 oraz Chrysler 300M + coś z Francji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj tu: http://www.mi.gov.pl/2-482bf1f6ae1d1.htm

Ja zawsze piszę mejla z opisem problemu i czekam na podpowiedź gdzie się zgłosić w danej sprawie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Maverick - co załatwiłeś? Mam podobną sytuację z moim Durango.
Pozdrawiam,

Szymon
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maverick
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 147
Skąd: dolnoslaskie

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straciłem jakiś czas temu czas i nerwy. Z uwagi ze żyjemy w banickim kraju gdzie nikt nic nie wie ...przy zapytaniu o ustawowe prawo odstępstwa od warunków technicznych - atmosfera stawała się gęsta co prawdopodobnie utrudniało odpowiedź lub poradę dla mnie.

po pierwsze - wielu z nas ma auta amerykańskie z niemiec . Tam jeździły z amerykańskimi światłami lub były odpowiednio przerabiane. Potem w polsce zwykle zaliczały pierwszy przegląd techniczny. Mija kilka lat ...i powiedzmy ze ...chcemy miec odpowiedni wpis w dowodzie rej. dotyczący odstępstwa od war. techn.

Wielu ludzi mówiło mi że grzebanie w sprawie odstępstwa jest wskazaniem nieżetelnych diagnostów .... wszystkich którzy co rok wykonywali przeglądy gdyż naruszyli prawo ... !

CO INNEGO GDY AUTO JESZCZE PŁYNIE DO NAS PRZEZ OCEAN lub w inny sposób stoi w Polsce do odprawy celnej i jest przed pierwszym przeglądem . CZYLI to dobry czas by pisać wniosek do Ministra o odstępstwo

wydaje sie proste
wnioskujemy do ministra , czekamy miesiąc na odpowiedź ( tam szukają w/g listy no chyba że nasze autko tam nie figuruje ), potem przychodzi odpowiedź i jeśli jest po naszej myśli biegniemy z nią do OKRĘGOWEJ Stacji Kontroli
i tu ŚCIANA ...bo byłem w prawie 10 stacjach gdzie albo stacja nie była upoważniona albo nie było fachowca który miał stwierdzić to co pisałem we wniosku do Ministra Transportu. ( takia czynność kosztuje średnio 120 zł )

Światła Symetryczne - nie oślepiaja jak EUROPEJSKIE , ale to Polska właśnie.

Gucio podał link ....niech każdy zainteresowany sprecyzuje sam zapytanie i wyśle e-Maila .... ja też wysłałem tam raz jeszcze zapytanie.
Zobaczymy co z tą amatorszczyzną i kiedy otrzymamy odpowiedzi
_________________
Pontiac TS 3800 oraz Chrysler 300M + coś z Francji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laik007
*
*


Dołączył: Dec 01, 2007
Posty: 30

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak z czystej ciekawosci udalo wam sie cos dowiedziec,
moge sadzic, iz z uwagi na dluga cisze w temacie nie wiele ...
_________________
Lincoln Continental 3,8 v6

ten samochod zyje swym zyciem ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym z chęcią pozbył się kulawych przeciwmgielnych i pomarańczowych kierunków w przerobionych poprzez wklejenie pomarańczowych szyb lampach z tyłu.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bodek1968
*
*


Dołączył: May 23, 2010
Posty: 241
Skąd: Wyspa Uznam

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwierzak napisał:
Ja bym z chęcią pozbył się kulawych przeciwmgielnych i pomarańczowych kierunków w przerobionych poprzez wklejenie pomarańczowych szyb lampach z tyłu.


To zrób to.Dla mnie te wstawki to profanacja lamp.Ja kierunki mam w zderzaku w miejsce odblasków-białe przednie od Golfa II.Koszt 20 zł + godzina roboty.Diagnosta nic się nie czepiał-przegląd przeszedłem kilka dni temu bez problemu.

Nie dajmy się zwariować ,bo tego debilstwa ustawodawczego i tak nie przeskoczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez walczylem o przerobienie lamp w SHO bo nie ma odpowiednika na EU. Nic nie zalatwilem i przerobilem tylne lampy na EU (kierunki w lampach ofania a cofania i przeciwmgielna pod zderzakiem. Przednie kupilem drugi komplet z USA i wyjalem wklady kupilem zestaw od nubiry nowy i wymienilem srodek swieca asymetrycznie i z taka sila jak powinny. Zgrzalem fragmenty tworzywa wiec nie bedzie parowac. W zwyklym taurusie IIgen jest jeszcze latwiej bo wychodzily asymetryczne lampy i zoltymi kierunkami na Brazylie ale koszt to 300usd za sam tyl nie mowiac o przodzie:) No i na cle trzeba sie tlumaczyc po co mi lampy za 2tys do auta ktore mzona kupic za 1200zl echhh szkoda gadac.
Polska to gowniany kraj. Wszyscy powinni wedlug rzadu jezdzic gownianymi skodami o pojemnosci pol litra zeby malo palily wtedy zlodzieje beda mogli ustalic cenen benzyny na 10zl za litr w tym 7zl akcyzy .Masakra i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Pomoc od Klubowiczów Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group