www.asu.pl :: Zobacz temat - Demontaż szkła lusterka zewnętrznego Voyager 98r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Demontaż szkła lusterka zewnętrznego Voyager 98r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 23:19    Temat postu: Demontaż szkła lusterka zewnętrznego Voyager 98r. Odpowiedz z cytatem

Czasami zachodzi potrzeba demontażu szkła lustra a tu jak na złość żadnych opisów i zdjęć jak to w środku wygląda.

Szkło można zdemontoważ i zamontoważ bez odkręcania całego lusterka od nadwozia.

Demontaż
- ustawić lustro w górne położenie,
- wcisnąć palce od spodu lustra w dolnej części i lekko odchylić do siebie,
- tak trzymając energicznie pchnąć lustro do góry,
- jeśli zachodzi potrzeba odpiąć dwa przewody grzałki przytrzymując wtyki na samej grzałce żeby ich nie wyrwać.

Nic na siłe, wszystko z głową. Nie można ciągnąć do siebie, obracać i robić innych dziwnych rzeczy bo popękają zaczepy. Na foto widać że w moim ktoś już majstrował - brakuje jednego zaczepu Sad

Powodzenia Smile


_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Aro
*
*


Dołączył: Mar 16, 2008
Posty: 97
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak odkrecic lusterko od karoserii?
_________________


Chrysler Grand Voyager 2,5 TD '98
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
ptak1
*
*


Dołączył: Jun 19, 2007
Posty: 184
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
to powinno pomóc w odkręcaniu lusterka bocznego

http://www.autozone.com/az/cds/en_us/0900823d/80/1a/50/27/0900823d801a5027/repairInfoPages.htm
_________________
voyager 96 3.3l zagazowany


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
stalubalub
*
*


Dołączył: Nov 06, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 14:53    Temat postu: Re: Demontaż szkła lusterka zewnętrznego Voyager 98r. Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Czasami zachodzi potrzeba demontażu szkła lustra a tu jak na złość żadnych opisów i zdjęć jak to w środku wygląda.

Powodzenia Smile



a czy możesz coś powiedzieć nt przewodów? Kupiłem lustro i w nim jest jedna wtyczka (5 przewodów). W moim aucie lustro jest nieco dłuższe (mam wersję GRAND) ale co mnie zdziwiło są dwie wtyczki - czerwona i niebieska.
W jednej jest 5 przewodów (jak mniemam podgrzewanie i sterowanie) a w niebieskiej 3. Wchodzą one również do silnika sterującego ale do czego służą nie wiem.
Może rzucisz jakieś światło na tą kwestię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy grand czy voyager nie ma to znaczenia
lusterko z jedną wtyczką - może być ustawiane elektrycznie oraz podgrzewane
lusterko z dwoma wtyczkami - może być ustawiane elektrycznie, podgrzewane , oraz składane elektrycznie (jeśli jest przełącznik po prawej stronie obudowy kierownicy)
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Voyagerach 96-2000 w elektrycznie składanych lusterkach obudowy są takie same (prawdopodobnie wszystkie elektrycznie sterowane),różnią się wkładem ,czyli inaczej ilością pinów we wtyczkach lusterka

1) Lusterko podgrzewane z elektryczną regulacją położenia płaszczyzny lusterka +el.składane





2)Lusterko podgrzewane z elektryczną regulacją położenia płaszczyzny lusterka +el.składane +pamięć położenia lusterka (opcja razem z pamięcią położenia foteli)




A tak wygląda środek


_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stalubalub
*
*


Dołączył: Nov 06, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
W Voyagerach 96-2000 w elektrycznie składanych lusterkach obudowy są takie same (prawdopodobnie wszystkie elektrycznie sterowane),różnią się wkładem ,czyli inaczej ilością pinów we wtyczkach lusterka

1) Lusterko podgrzewane z elektryczną regulacją położenia płaszczyzny lusterka +el.składane



Właśnie dziwiłem się po co tyle wtyczek. I prawdę mówiąc nadal nie wiem bo w kokpicie obok kierownicy nie mogę znaleźć żadnego przełącznika od składania luster a podwójna wiązka wychodzi z karoserii i jest również w lustrach co sugerowałoby, że składane lutra są.

Zastanawia mnie również jak jest realizowane składanie lusterek lub na czym to składanie polega ponieważ, żadnego siłownika wewnątrz obudowy lustra nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włącznik składania lusterek jest na obudowie kolumny kierownicy. W lusterkach na osi składania jest zamontowany silniczek z przekładnią. Wszystko jest dość widoczne.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
stalubalub
*
*


Dołączył: Nov 06, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie dodatkowe trzy przewody z niebieskiej kostki chowają się w silniku ustawiającym płaszczyznę lustra. Podobnie jak trzy z czerwonej kostki tylko w innym miejscu.
Pozostałe dwa przewody z czerwonej kostki podłączone są do ogrzewania lustra.

P.S. Nie wiedziałem również, że lustra mogą mieć różny rozstaw od osi składania. To co kupiłem jest krótsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie wiedziałem że są różne długości lusterek Sad
A jeszcze zaskoczyłeś mnie ilością pinów w kostkach,z tego co piszesz zrozumiałem że masz 5 pinów czerwonej kostce i 3 w niebieskiej.

Te zdjęcia które wstawiłem są z mojego auta,mam dodatkowo opcje składania i pamięci położenia lusterek dla 2 kierowców (a to jest znowu podopcja pamięci ustawień fotela dla 2 kierowców)i to wszystko tak jak na zdjęciu nr 2 ma 5 pinów niebieskiej i 5 czerwonej kostce.
Na okoliczność skrucenia obudowy lusterka przez Tira kupiłem używane lusterko też składane ,ale jak się okazało miało tylko 2 piny niebieskiej kostce i po podłączeniu działało wszystko oprócz pamięci położenia lusterka.
Teraz zastanawiam się do czego u ciebie jest 3pin skoro nie masz nawet składania lusterek Very Happy
U siebie wsadziłem stary mechanizm do *nowej* obudowy i dalej cieszę się pełną opcją Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stalubalub
*
*


Dołączył: Nov 06, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak będzie chwila czasu rozbiorę i wrzucę zdjęcia.
Szukałem trochę i niczego nie znalazłem odnośnie tego układu. Tutaj jest chyba najbardziej rozwinięty wątek na ten temat.
Może w ASO będą coś więcej wiedzieć, pytanie czy się podzielą tą wiedzą.

Tego mechanizmu przy osi obrotu też nie mam.

Czy mógłbyś zmierzyć odległość od osi obrotu do brzegu obudowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stalubalub
*
*


Dołączył: Nov 06, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymiary ma jak moje oryginalne lustro. Jak będę demontował to wrzucę zdjęcia z podłączenia niebieskiej wtyczki, która nie wiem do czego jest w moim lustrze (bo na pewno nie do składania).

Doklejam zdjęcie lustra, które zakupiłem na wymianę. Jest niestety krótsze więc widoczność będzie gorsza, na razie nie montuję.

[img]http://www.flickr.com/photos/luksta/6393551615/[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalubalub
*
*


Dołączył: Nov 06, 2011
Posty: 6

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


coś mi nie idzie z tym dołączaniem zdjęć. Niby robię wszystko jak w FAQ a tu kicha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group