www.asu.pl :: Zobacz temat - PTS 3.8 problem z kodem 321 341 i 361
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PTS 3.8 problem z kodem 321 341 i 361

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 23:06    Temat postu: PTS 3.8 problem z kodem 321 341 i 361 Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pisalem na PW do markseven ale nie doszly do niego moje wiadomosci wiec pisze tu!
Otoz od 2 miesiecy walcze ze swoim Potworem przez DUZE P!!!!
Na poczatku zaczal zaswiecac sie check co jakis czas i gasl az zapalil sie na stale i k...a nie chce zgasnac!!No wiec podjechalem na kompa i wywalilo mi te bledy 321 341 i 361! Sugeruja ze niby jest problem z czujnikiem polozenia walu wiec dzis dostal drugi na podmianke i nic!W miedzyczasie Potwor zaczal palic coraz wiecej az osiagnal magiczne 20/100!! Sugerujac sie spalaniem dostal nowa sonde ale tu tez dupa!
Teraz Potowr zachowuje sie tak ze podczas jazdy jest w miare ok ale jak zaczynam hamowac do zera to nagle zaczyna wariowac na obrotach i gasnie!Jest to strasznie irytujace bo co chwile trzeba go odpalac!!Innych bledow nie pokazuje a mnie juz KUR..A brakuje pomyslow co z nim zrobic!
Na koniec powiem odrazu ze wymienilem juz swiece, przewody WN, modul z cewkami, podmienialem czujnik polozenia walka, zaslepialem EGR, dzis dostal inny czujnik polozenia walu, inny czujnik spalania stukowego, tyle ile umialem i moglem to przetrzepalem instalacje elektryczna od kompa do silnika, nowa sonda coprawda uniwersalna ale od luky-ego i NIC!Pali na dotyk spalanie na poziomie 18/100 gazu no i paliwa tez za malo nie spala!Kata nie ma prawie odkad go mam!
Jesli macie jakies pomysly i podobne doswiadczenia z PTS-EM to PROSZE POMOZCIE bo inaczej pojdzie lada moment na zyletki!! Lubie go ale nie mam juz sily i nerw zeby bawic sie z nim w ciuciubabke!!!
Zrobilem co moglem i chce go odstawic do elektryka tylko ze chlopak jest tak zawalony robota ze nie wiem kiedy sie nim zajmie a Zona MUSI jezdzic nim na codzien!
Jestem kierowca wiec w razie pytan do mnie bede odpisywal jak tylko dorwe neta!Niestety przez moja kochana prace nie jestem codzien w domu:(
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie podobne objawy byly przy uszkodzonym pozycjonerze skrzyni biegow...wywalal checka jakiegos dziwnego(chyba TPS), czasem gasl przy dojezdzanu do skrzyzowania, czasem na N chodzil OK ale w momencie dostal falowania i albo sie uspokoil albo zgasl...palil od strzala i poza tym dziwnym checkiem i czasem falowaniem nic mu nie bylo Smile sprawa sie wyjazsnila dopiero na skanerze przy podgladzie parametrow pracy - wyszlo ze skrzynia co jakis czas sama z siebie zmienia bieg pomiedzy N a 4 - no i jesli przy dojezdzie do skrzyzowania i hamowaniu wbila se 4 to zdusila silnik - sprawdz na skanerze parametry pozycjonera i ogolnie parametry Smile w pontiacu elektronika jest prymitywna (ma dosc duza "tolerancje" co do czujnikow i innego osprzetu - i nie zawsze wywali checka lub wywali calkiem nie zwiazanego...cza poprostu troche bardziej kumatego goscia a nie tylko takiego co potrafi skasowac checka ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka wszystkim!Sorka ze teraz odpisuje ale dopiero wlazlem do domu po wycieczce z Francji!
Dzieki marcys za podpowiedz!Jutro postaram sie wyjac go i sprawdzic czy jest cos z nim nie tak
Co do elektryka to jest dobry i zna sie na rzeczy tylko jest tak zawalony robota ze az wylaczyl telefon coby mial spokoj w robocie!W sobote go odstawiam do niego jak nie dam rady juz nic zrobic!O wynikach poinformuje!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec wyczyscilem pozycjoner i trudno powiedziec czy mu to pomoglo!Otoz Check zgasl ale i tak sie zapala choc juz nie tak szybko i czesto!Ma nawet tak ze wogole sie nie zapali a drugim razem zapali i zgasnie po jakims czasie!Pozycjoner w srodku wygladal dosc przyzwoicie!Nie bylo sladu zbyt duzego zuzycia ale zostal wyczyszczony i dostal w srodek wazelinke techniczna!Jestem umowiony na jutro z elektrykiem i zobaczymy co bedzie!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group