www.asu.pl :: Zobacz temat - Mechanizm recznego/noznego hamulca...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mechanizm recznego/noznego hamulca...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
okrzycho
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 56

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 17:34    Temat postu: Mechanizm recznego/noznego hamulca... Odpowiedz z cytatem

Ostatnio parkuje, cisne na pomocniczy hamulec... no i linka pooszlaaaaa.
No to do serwisu i kupilem linke oryginalna Mopara za ok.67zł. Sam sie zdziwilem, ze taka taniocha. W domu rzucam sie pod samochod, z problemami , bez wymontowywania calego mechanizmu, ale udaje mi sie wyjac zepsuta, z oporami zakladam nowa i...Za krotka!!! Z oporami wyciagam ja, ale jak puszcze to wraca. Nawet jak ja wyciagne tyle ile sie da to i tak brakuje pewnie jakies 5cm, albo i wiecej, zeby polaczyc ja na trojniku z tymi dwoma linkami od kol.
Widze na mechanizmie jakas sprezyne i wydaje mi sie, ze moze jest jakis mechanizm ktory kasuje luzy linki i po naciagnieciu napina ja w miare rozciagania sie linki. Tylko jak go odblokowac, zeby linka sie cofnela i zrobila sie dluzsza?
Ktos juz wymienial taka linke?. Moze jakies zdjecie gdzie to odblokowac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Lis 19, 2011 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrz może tu:

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8914&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Tu (niżej) masz zdjęcia, które nie chcą się otworzyć w linku od Sato.
Zdjęcia te umieszczam tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości Sato.
Zaręczam, że bez tych zdjęć i opisu, nie będziesz w stanie prawidłowo założyć wspomnianej linki, chyba, że się mylę.


http://asu.pl/modules.php?name=Private_Messages&file=index&folder=inbox&mode=read&p=5227

Powodzenia.

Ps. Przy okazji napisz z jakim autem masz problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okrzycho
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 56

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upsss... No tak. Chrysler T&C 2005r. Linke o dziwo, udalo mi sie zalozyc bez wymontowania tego mechanizmu. Tylko tyle, ze jest za krotka. Mechanizm jak widze jest bardzo podobny do tego na zdjeciach, choc wydaje mi sie troche inny, bo jak widze na zdjeciach tu dochodza jak gdyby dwie linki (jedna glowna, grubsza i jakas ciensza do dzwigni od gory. Ale dzieki chocby za to. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale myślę, że przynajmniej podobnie. Domyślam się, że jeżeli chodzi Ci o tę cienką linkę, to jest to linka zwalniająca hamulec pomocniczy, a ta druga, grubsza, jest "linką właściwą".

Jednak uważam, że i tak będziesz musiał chyba zdemontować mechanizm, bo inaczej nie naciągniesz linki. Miałem podobny problem jak ty, linkę założyłem do mechanizmu, ale ona była jakby za długa i wtedy przyszedł mi z pomocą Sato i Tomaj, a ciąg dalszy już znasz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group