www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem ze skrzynią automatyczną 4T60E
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem ze skrzynią automatyczną 4T60E

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pon Paź 17, 2011 22:48    Temat postu: Problem ze skrzynią automatyczną 4T60E Odpowiedz z cytatem

Witam. Posiadam Pontiac Grand prix 3.1 z 1993 roku ze skrzynią 4T60E i od wczoraj pojawił się problem. Otóż zaczęło coś dziwnie jęczeć podczas jazdy w skrzyni biegów, jeśli zgaszę go i odpalę za chwilę to jest ok ale po kilku minutach zaczyna coś terkotać, tak jak by skrzynia pracowała na sucho albo jak by przełożenia nie były dobrze zazębione. Robi to na P N i na każdym z biegów. Co ciekawe skrzynia nie szarpie, przełącza biegi płynnie. Olej w skrzyni jest, kolor brązowy, nie śmierdzi spalenizną, porównując z nowym to nowy jest różowy. Nie mam pojęcia co może być, jedno jest pewne,że to napewno w skrzyni. Bardzo proszę o pomoc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyna rzecz jaka na szybko przychodzi mi do glowy - to sprawdz modulator.Jest to taka siwa puszka umocowana z boku do skrzyni .Widac to po podniesieniu maski.Do tej puszki idzie cienki wezyk z podcisnieniem .Sprawdz czy nie odlaczyl sie od puszki albo gdzies z drugiej strony.Mozesz wyciagnac ten modulator i sprawdzic czy dziala ,czy jest szczelny - po podaniu podcisnienia powinno wciagac wystajacy tlok. Ta puszka wyglada tak :

Uploaded with ImageShack.us Idea Co do oleju- jesli jest brazowy to znaczy ze wymaga natychmiastowej wymiany.Razem z filtrem oczywiscie.Proponuje wymiane calosci oleju - wymiane dynamiczna. Jesli skrzynia ma wycieki to najlepszym olejem jest Valvoline ATF MaxLife.Jesli wyciekow nie ma - to Dexron VI.Konkretnie jeden z tych dwoch.Nie polecam olejow o wycofanych specyfikacjach (np.Dexronu II albo III) ani zadnych innych "dexronopodobnych" wynalazkow.Dbaj o czeste wymiany - aby olej byl zawsze koloru czerwonego - nie dopuszczaj az zacznie robic sie brazowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za podpowiedź. Dziś już zamówiłem filtr oleju, jutro kupuje olej Dexron VI i zrobię wymianę dynamiczną. Wężyk z podciśnieniem do modulatora jest szczelny, ale jutro zdejmę modulator i sprawdzę go czy jest sprawny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem modulator, myślę, że jest sprawny, przy podciśnieniu cofa się tłoczek... Olej spuszczony a nowego nie wlałem jeszcze bo mam obawy, a mianowicie z ciekawości rozebrałem stary filtr oleju i znalazłem w środku kawałek cienkiej blaszki ok 5mm na 5mm i myślę, że czasami sama wymiana oleju może nie pomóc, więc może lepiej byłoby najpierw przejżeć skrzynię...
Tylko, że zastanawiam się jak ją wyciągnąć, czy da się wyciągnąć samą skrzynię, czy muszę razem z silnikiem? Czy da się wyciągnąć górą, czy raczej dołem? Może ktoś już to robił w tym modelu? Bardzo proszę o podpowiedź...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Grzes23
*
*


Dołączył: Oct 17, 2011
Posty: 50
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem dynamiczną wymianę oleju Dexron VI i problem zniknął a co więcej zauważyłem poprawę w pracy ASB. Zrobiłem już trochę kilometrów i jak narazie jest dobrze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group