www.asu.pl :: Zobacz temat - PTS 3.8 - czy to wyciek plynu chlodzacego?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PTS 3.8 - czy to wyciek plynu chlodzacego?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 22:41    Temat postu: PTS 3.8 - czy to wyciek plynu chlodzacego? Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry wszystkim Forumowiczom,

niedawno kupilem PTS 3,8 1996 aby zaczac przygode z amerykanska motoryzacja. Smile Chcialbym, korzystajac z okazji zamieszczenia mojego pierwszego postu przywitac sie Wami i podziekowac za wiele ciekawych informacji jakich mozna sie tu doszukac.

Zauwazylem temat zalozony przez brewka83:
"PTS 3.8 - uszczelnienie wycieku plynu spod kolektora ssacego"

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9254

Zdjecie brewka83:



W tym zaglebieniu wskazanym strzalka zbiera sie plyn. Nie jest go duzo, latwo da sie go odsaczyc papierem. Po wytarciu i przejechaniu paru kilometrow plyn znow sie pojawia.

U mnie wyglada to tak: (zdjecie z komórki, niestety):

Wybieram sie do mechanika aby rzucil na to okiem - jednoczesnie mam pytanie: czy plyn moze wydostawac sie takze spod sruby, ktora jest w tym zaglebieniu? Wyciek jest niewielki ale czy to moze byc cos groznego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
exit
*
*


Dołączył: Sep 28, 2010
Posty: 106
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym obstawiał wyciek przy termostacie lub miejscu gdzie powinien być.
Ściągnąć jedną obejmę od węża, odkręcić2 śruby 10, wyczyścić i nałożyć nowy silikon .... czas roboty 15 min, jak nie masz wprawy a masz 100% pewność, że to nie stamtąd płyn cieknie.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8 V6 92 rok

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tylu latach uszczelka kolektora ssacego,w ktorym sa kanaly wodne traci swa elastycznosc i moze puszczac,nalezaloby sciagnac kolektor i zamocowac go na silikonie,pozostawiajac stara uszczelke.
U mnie tak zrobilem i problem z glowy.
Czasami lubi sie wykruszyc kolektor za przepustnica i wtedy puszcza,niestety pod przepustnica przebiega wydech i on czesto przegrzewa to miejsce.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybkie podpowiedzi! Dla ciekawych informacja:

zauwazylem dzis skad cieknie. Otoz jest to wyciek spod kolektora górnego od strony osprzętu, gdzies na wysokości rurki z oplotem. Po paru chwilach od właczenia silnika pojawia się kropla, po dalszych paru chwilach zaczyna do dolka leciec cienki strumyk różowego płynu. Po moze 2 minutach wydaje się, że wyciek słabnie, prawie zanika poniewaz plynu w "dolku" specjalnie nie przybywa.
Będe naprawiac u mechanika, przy okazji może sprawdzi termostat poniewaz przy jezdzie miejskiej wskaznik temp. silnika nie dochodzi do srodkowej kreski, jest na drugiej lub trzeciej.
Zastanawiam sie, czy silikon na rok, dwa wystarczy... uszczelki podobno trudno dostac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silikon wystarczy ci "na zawsze" czyli do nastepnego demontazu Smile cza tylko go dobrze polozyc (dobrze odtluscic i przesmarowac obie powierzchnie, skrecic i poczekac z dobe az wyschnie)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
maverick
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 147
Skąd: dolnoslaskie

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ts_roller napisał:
....
Będe naprawiac u mechanika, przy okazji może sprawdzi termostat poniewaz przy jezdzie miejskiej wskaznik temp. silnika nie dochodzi do srodkowej kreski, jest na drugiej lub trzeciej.
Zastanawiam sie, czy silikon na rok, dwa wystarczy... uszczelki podobno trudno dostac.


oj... można dostać
serwis w Europie na terenie Polski zgodnie z zapisem GM stanowi firma Polex która mieści się w Warszawie na al. Żwirki i Wigury 32
zadzwoń i zapytaj o części których nie możesz dostać
tel. 022 825 72 75
tel. 022 825 58 88
http://www.polex.pl/kontakt.htm
_________________
Pontiac TS 3800 oraz Chrysler 300M + coś z Francji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ts-roller ten wyciek co masz u Siebie to napewno to co u Nas! Musi Ci zwalic kolektor ssacy ten plastikowy i wtedy wymienic oringi i po sprawie!U mnie do tej pory mam spokoj!
Co do termostatu to jak uwazasz!Mozesz go sprawdzic i bedziesz mial pewnosc czy dziala!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brewka83 napisał:
ts-roller ten wyciek co masz u Siebie to napewno to co u Nas! Musi Ci zwalic kolektor ssacy ten plastikowy i wtedy wymienic oringi i po sprawie!U mnie do tej pory mam spokoj!
Co do termostatu to jak uwazasz!Mozesz go sprawdzic i bedziesz mial pewnosc czy dziala!


Dziekuje za odzew brewka83,

pare dni temu zalepilem wyciek samodzielnie silikonem wysokotemperaturowym i od kilkunastu uruchomien zimnego silnika jest dobrze = nie cieknie. Zmiane uszczelki czy tez tego co sugerujesz zlece reczej fachowcowi jak tylko zauwaze przeciek ale to koszt conajmniej 400 zl.
Co do termostatu - okazuje sie, ze w wiekszych korkach wskaznik temp. podchodzi do czwartej kreski i wentylator sie wlacza wiec moze to kwestia wyskalowania... Poza tym... same pozytywy... naprawilem klamke zewnetrzna pasazera. Wypadl z mocowania pret poruszany przez klamke, ktory naciska od gory na mechanizm zamka. 30 minut pracy. Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiadomo ze jak zlecisz komus naprawe tej uszczelki to troszke to szarpnie po kieszeni! Ja zrobilem to sam tak jak i wiele innych rzeczy:)
Klamka to tez akurat normalna rzecz w Pontonach!Smile
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>pare dni temu zalepilem wyciek samodzielnie silikonem wysokotemperaturowym
>Zmiane uszczelki czy tez tego co sugerujesz zlece reczej fachowcowi

po tym co napisales wnioskuje ze poprostu zapackales ten wyciek z zewnatrz silikonem...niestety ale musze cie zmartwic - zbyt dlugo ci to nie wytrzyma ;/ silikon zeby dobrze spelnial swoja funkcje musi byc ulozony w miejscu uszczelnienia a nie z zewnatrz.
pozatym tam nie trzeba zadnych cudow i wysokotemperaturowych silikonow..najnormalniejszy silikon w zupelnosci wystarczy!

PS. kiedys bylem zmuszony wlasnorecznie na szybko wykonac uklad wydechowy do motocykla od podstaw - no i przy spawaniu wiadomo troche sie zwichrowal i cza go bylo uszczelnic, a ze nie mialem profesionalnego uszczelniacza do wydechu to uszczelnilem ten wydech normalnym silikonem(takim czarnym sanitarnym z castoramy za 7zl)...na takim prowizorycznym wydechu przejezdzilem intensywnie ze 3 lata i to co mnie zdziwilo najbardziej to to, ze przy pozniejszej probie demontazu ten silikon trzymal jak glupi i bieda bylo rozkrecic ten wydech - tak ze na wydechy tez z reka na sercu moge polecic najzwyklejszy silikon Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mialem taki wyciek.zbierala mi sie woda w zaglebieniu kolektora(tak jak na zdjeciu) i pocila mi sie niby glowica olejem. pomoglo dokrecenie plastikowej gory kolektora i dekli zaworow. byly dosc luzno skrecone. nie zaszkodzi sprobowac.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ts_roller
*
*


Dołączył: Aug 02, 2011
Posty: 32

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:

...niestety ale musze cie zmartwic - zbyt dlugo ci to nie wytrzyma ;/ silikon zeby dobrze spelnial swoja funkcje musi byc ulozony w miejscu uszczelnienia a nie z zewnatrz.


Święta racja, Smile kończąc dodam, że oczywiście zaczęło wkrótce wyciekać z innych miejsc, ostatnio już ciurkiem. Oddałem sprawę do mechanika, zdjął kolektor i wszystko uszczelnił. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group