www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Cirrus - wymiana akumulatora - na jaki?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Cirrus - wymiana akumulatora - na jaki?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 20:44    Temat postu: Chrysler Cirrus - wymiana akumulatora - na jaki? Odpowiedz z cytatem

Witam

Padł mi właśnie akumulatro w moim cirrusie oczywiście nie był to orginał gdyż został on już wymieniony przez poprzedniego własciela na
CENTRA PLUS Calcium CP24 12V 62 Ah , 540A (EN) ,

Niewiem jednak jakie miał parametry orginał w tym aucie : wymiary itd. chciał bym zastosować jak najbardziej zbliżony parametrami do orginału no i ewentualnie co może cie mi polecić zwłasnego doświadczenia w rozsądnych pieniądzach.

Dodam że z CENTRĄ mam pozytywne doświadczenia ale nie wiem jak jest z jej jakością teraz. A ta co była założona w moim cirrusie to potrafiła odpalić co prawda z trudem ale jednak dawała radę przy mrozie w okolicach -20 stopni przy czym auto stało na dworze przez blisko dwa tygodnie - powiem szczerze że aż sam sie dziwiłem.

pozdrawiam

Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj na allegro producenta akumulatorow autocraft i sobie dobierz! cenowo wychodza rewelacyjnie, jakosc tez bdb, obsluga gwarancyjna na najwyzszym poziomie - wiem bo sprawdzalem Smile mam 3 aku tej firmy juz od jakis 3 lat i naprawde z czystym sumieniem polecam
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie miałem czasu na dłuzsze szukanie i zakupiłem w lolalnym sklepie akumulator CENTRA FUTURA CA641 pojemność 64Ah prąd rozruchu 640A za 330 zł z 3 letnią gwarancją i 2 letnim pakietym CENTRA ASSISTANCE

A teraz informacja dla potomnych gdyż jest to najwiekszy akumulator o tej pojemności jaki jest wstanie wejść po małych przeróbkach oczywiście w to nadkole w chryslerze cirusie.

Sam akumulator ma wymiary: Długość: 242 mm Szerokość: 175 mm Wysokość: 190 mm i aby jego montaż był możliwy należy wykonać małą przróbkę albo akumulatora polegająca na obcięcia jego wystających u dołu rantów mocujących na co się nie zdecydowałem z uwagi na gwarancję lub też przeróbka półki pod akumulator którą mamy orginalnie w nadkolu auta co też i uczyniłem.

Przeróbka pólki polega na obcięciu jej rantu prawego - można smiało gdyż i tak zaraz za nim jest blacha auta wiec ma co trzymać akumulator oraz wycięciu takiego małego wypust u dołu na tylnej sćiance tejże półki Po tym zabiegu akumulator o tych parametrach jak wyżejmożna zamontować , chociasz i tak niestety wchodzi na styk niemniej jednak jest to możliwe.

Być może gdy by mi auto nie było na potrzebne na już udało by mi się dopasować innych akumulatro w podobnej cenie i bez przerobek ale tego sie juz raczej za szybko nie dowiem w końcu nowy ma 3 lata gwarancji a może podziała i dłużej, kto wie niemniej jednak na po przedniej centrze znalazłem datę marzec 2006 wiec jak by i ta bateria okazała równie długo sprawna to był bym zadowolony.

pozdrawiam

Alex
_________________
Chrysler Cirrus LXi/6V/2.5/1995r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group