www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak wymienic filtr oleju automatycznej skrzyni???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wymienic filtr oleju automatycznej skrzyni???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcingie1
*
*


Dołączył: Sep 17, 2005
Posty: 24
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 10:22    Temat postu: Jak wymienic filtr oleju automatycznej skrzyni??? Odpowiedz z cytatem

Ja mam dodga stratusa 2,4L DOHC z 1998r
automat jest typu A604.czterostopniowy
prosze o wskazówki

(mam jeszcze jedno pytanie .Gdzie sie znajduje filtr paliwa w tym aucie i czy można go bezproblemowo wymienic?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o filtr skrzyni to najprawdopodobniej znajduje się on w misce olejowej skrzyni. Tak przynajmniej jest w moim Windstarze.
Wymieniasz go razem z wymianą oleju w skrzyni zdejmując miske olejową. Przygotuj sobie równiesz uszczelke skrzyni.
Filtr paliwa w moim windstarze znajdyje się na przewodzie paliwowym pod podwoziem. Zerknij czy aby u ciebie nie jest podobnie

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest dokladnie tak jak pisze wk. filtr znajduje sie (najczesciej) pod miska olejowa. kupuje sie go w komplecie z uszczelka.odkrecasz miske,zdejmujesz filtr i uszczelke miski(czasem tez uszczelke filtra ale powinna ona byc wtedy w komplecie). mozesz to wszystko zrobic sam tylko przygotuj sobie kanal,zbiornik na stary olej,duuuzo szmatek 9czystych i nie pozostawiajacych klaczkow. do tego troche benzyny ekstrakcyjnej,dobrze jakas szczotke druciana(do oczyszczenia miski ,srub i okolic przed odkreceniem). nalezy popuscic sruby i spuscic olej(moze masz korek spustowy ale watpie. uwaga na temperature oleju-jak bedziesz po trasie to odradzam operacje!!!.nastapnie zdejmujesz miske i uszczelke,myjesz jej wnetrze benzyna i wycierasz do sucha. zdejmujesz filtr(i uszczelke) zakladasz nowy filtr(z uszczelka) wyczyszczone w benzynie sruby i miske laczysz z uszczelka i przykladasz do dna skrzyni. i teraz najtrudniejsze-po przekatnych przykrecac srubu po pol obrotu tak aby miska szla rownolegle do gory.trza przy tym uwazac zeby uszczelka sie dobrze ulozyla(czasem dobrze jest je posmarowac z 2 stron plynem od skrzyni).potem trza dociagnac(mocno acz z umiarem) i tez oczywiscie po przekatnych aby uniknac naprezen(tak jak przy przykrecaniu glowicy silnika np). nie jestem mechanikiem i to co tyu napisalem wynika tylko z moich niewielkiich doswiadczen.mysle,ze jesli popelnilem razace bledy ktos mnie szybko porawi.w kazdym razie moje autko po takiej wymianie chodzi juz rok:)
co do filtra paliwa u mnie znajduje sie pod maska i jego wymiana jest banalnie prosta. cyband (obejma) odkracana srubokretem,dwie zawleczki(sa w komplecie z filtrem) podmianka i potem skaldanie w odwrotnej kolejnosci. jedynie trza zapamietac kierunkowosc filtra(w ktora strone plynie paliwo).
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 12:15    Temat postu: olej Odpowiedz z cytatem

Uwazaj jak bedziesz odkrecal miske olejowa bo poleje sie olej.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcingie1
*
*


Dołączył: Sep 17, 2005
Posty: 24
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za szybką odpowiedz
chyba najlepsze forum na necie o amerykanskich autach
czy wystarczy pozakładac ten filter uszczelke i zalac nowy olej
i gotowe??
nic nie trzeba odpowietrzac czy cos?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 15:00    Temat postu: odpowietrzanie Odpowiedz z cytatem

Nic nie trzeba odpowietrzac. Jedynie jak zalejesz nowy olej i wlaczysz silnik to pozmieniaj biegi na hamulcu ( zaciagnie wszedzie olej ) i wtedy jeszcze raz sprawdz stan. Pamietaj o podzialkach na zimnym silniku i na goracym i aby sprawdzac stan na wlaczonym silniku.

Staramy sie zeby to bylo najlepsze forum a amerykanskich samochodach Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcingie1
*
*


Dołączył: Sep 17, 2005
Posty: 24
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj zdarzyło mi sie tak
ze skrzynia nie zareagowała
(tak jakby sie odłaczyła)
na zimnym silniku,przy starcie
ja gaz ,a auto stoi(nie ruszy z niczego r ,3 ,D)
dopiero po chwili cos zaskoczyło i ruszył

jak sie rozgrzeje to już nie ma problemów

już trzeci raz mi sie tak zdarza i nie wiem o co chodzi
pomózcie
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powodow moze byc wiele-mroz w tym przypadku wykluczam bo go po prostu niema(u mnie). stan i poziom plynu, elektrozawory,nawet glupie ciegno(u mnie kiedys odpadlo i auto zmenialo biegi w sposob losowy) no ale tu juz pomoze tylko @asu bo on tu jest guru od skrzyn:)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 16:11    Temat postu: nie rusza Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Zacznij od wymiany oleju. Odrazu jak sciagniesz miske to bedziesz widzial co w niej plywa. Jesli bedzie duzo opilkow to skrzynia do roboty ( malo opilkow jest normalne i wynika z naturalnego zuzycia skrzyni ). Jesli po zmianie bedzie dalej to samo to moze przystawka ( elektrozawory siedza, ale tym bedziemy sie martwic pozniej.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcingie1
*
*


Dołączył: Sep 17, 2005
Posty: 24
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
wymieniłem olej
na magnesie nie było dużo opiłków,ani nic nie pływało

narazie spokój nic sie nie dzieje Very Happy

dzieki
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group