www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem ze skrzynia Dodga Caravana
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem ze skrzynia Dodga Caravana

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SLIVER
*
*


Dołączył: Feb 10, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 15:48    Temat postu: Problem ze skrzynia Dodga Caravana Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
kupiłem Grand Caravana 96 3.0 niestety nie cieszyłem sie nim długo
samochodzik bardzo fajny ale mam problem to skrzynia
wszystko było ok. i nagle z dnia na dzien przestała całkowicie jeździć
Gośc od którego go kupiłem zrobił mnie w balona bo prawdopodobnie przed sprzedażą wymienił olej. Na bagnecie częśc była jasna a na dole widac przepalony olej...
Niestety pojeździła 2 tygodnie

Pojechałem go warsztatu a tam mi 2.5 - 3 tys krzykneli
Co poradzicie. Czy lepiej poszukac całek skrzyni i ile trzeba zaplacic czy robic remont. Może samemu popróbować
wiem ze jest to wielki problem z tymi skrzyniami ale musze jakoś z tego wybrnąc jakims w miarę tanim kosztem bo cała kaska poszła na auto

Mam juz ja wyjęta i fajny człowiek z tego forum dał mi kilka rad
Ale dobrych rad nigdy za wiele Laughing

pozdrawiam pozytywnie zakręconych ludzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisz dokladnie co bylo w misce olejowej na magnesach lub ewentualnie na filtrze czy są opiłki metalu itd. Jak zdejmniesz konwerter to zlej do czystego naczynia z niego olej wrzuc magnes i po jakims czasie dowiesz sie czy sie nie wysypal i nie leca z niego wiory w uklad hydrauliczny skrzyni. I jezeli juz sie weźmiesz za rozbieranie płyty sterującej to zajmuj się tylko tym zeby ci nie powypadały zaworki,sprężynki itd.. Skrzynię robi się w czystych warunkach wszystko się myje i wyciera tkaniną nie pozostawiającą nitek i zawsze zakłada się komplet nowych uszczelek i uszczelniaczy bo po tygodniu bedziesz od nowa ją rozbierał Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
SLIVER
*
*


Dołączył: Feb 10, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 19:20    Temat postu: skrzynia rozebrana Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje kolego za porady

po rozebraniu okazało sie że odkręciła sie śruba trzymajaca koło zdawcze, które obróciło się na wałku zdawczym..
Musze wymienić oba elementy. Jezeli ktos ma jaką skrzynie na czesci to chętnie odkupię, bo nie wiem czy mozna takie elementy kupic nowe?
i ile cos takiego kosztuje?

co do opiłków to troche było ich na magnesie, jednak olej był czysty. Nie wiem czy one pochodza ze stratego wałka i koła.

Z tego co widzę to bańka była regenerowana bo widać spawy i była malowana srebrną farbą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to szczescie w nieszczesciu zadzwon do ASU i zapytaj pewnie znajdzie jakies uzywane elementy Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
SLIVER
*
*


Dołączył: Feb 10, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 12:35    Temat postu: szczescie w nieszcześciu Odpowiedz z cytatem

odkreciła sie śruba na kole zębatym, koło spadło z wałka zdawczego i narobiła krzywdy w skrzyni
myslałem ze zmienie to koło i wałek i bedzie po zprawie ale jest tyle opiłków że szukam dalej bo szkoda rozbierac dwa razy

człowiek madry po szkodzie Sad

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group