www.asu.pl :: Zobacz temat - Wentylatory chłodnicy PTS 3.8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wentylatory chłodnicy PTS 3.8

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Forest
*
*


Dołączył: Jun 26, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 7:09    Temat postu: Wentylatory chłodnicy PTS 3.8 Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale Smile

Mam "problem" ze swoim TransSportem - sprawa dotyczy wentylatorów na chłodnicy - ten przed chłodnicą nie włącza się wcale, ten za chłodnicą włącza się jak się silnik nagrzeje, schłodzi go to się wyłącza, niby OK, ale... jak włączam nawiew (obojętnie czy z klimą czy bez) to znowu włącza się wentylator za chłodnicą (ten przed ani drgnie), klimę wyłączam -wentylator za chłodnicą działa dalej, aż do wyłączenia silnika Neutral po ponownym odpaleniu wentylator czeka na wzrost temperatury aby schłodzić silnik, lub na włączenie nawiewu Neutral

Mam go od niedawna, wcześniej nie zwróciłem uwagi na to jak i czy działa, ponieważ miałem inny wentylator, niestety tamten się spalił, zmieniłem go i zauważyłem te cyrki..

co to może być? ktoś coś wcześniej nagrzebał w elektryce i podłączył wentylator zza chłodnicy do systemu klimy i chłodzenia? czy może tak ma działać a ten przed chłodnicą jest tylko na wszelki wypadek? ogólnie jak spalił się wentylator za chłodnicą to silnik zaczął się grzać...

POMOCY Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maverick
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 147
Skąd: dolnoslaskie

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Puller fan (Fan 1) - pierwszy włączy się kiedy temperatura silnika osiągnie 100 stopni C ( 212 stopni F ) lub gdy włączymy klimatyzację A/C
... po wył. klimatyzacji działa jeszcze 45 sek.


Pusher fan (Fan 2) - drugi wiatrak włączy sie wymuszony przez PCM. Przekaźnik może załączć go na dwa sposoby
- kiedy ciśnienie czynnika klimatyzacji osiągnie [ 210 psi ] (1448 kPa), ...czyli przy temp. R-134A = 58 stopni C
( ciśnienie ściśle uzaleznione jest od relacji temperatury czynnika R-134A i wacha się od -25.9 stopni C [ 0 psi ] do 83.8 stopni C [400 psi ] )
- kiedy temperatura płynu chłodzącego osiągnie 108 stopni C ( 226 stopni F )


UWAGA: istnieje sześcio sekundowe opóźnienie dla Fan 2, aby został włączony ...gdy Fan 1 już pracuje

Mam nadzieję że troszkę rozjaśniłem kilka spraw w układzie chłodzenia
( w/w wartości odnoszą sie do płynu a nie samej wody ! )
_________________
Pontiac TS 3800 oraz Chrysler 300M + coś z Francji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Forest
*
*


Dołączył: Jun 26, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. czyli wychodziłoby że jest OK? Smile

Przy włączonym nawiewie na szyby teoretycznie nie świeci się kontrolka od klimy, a wentylator się załącza... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maverick
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 147
Skąd: dolnoslaskie

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli jest to funkcja DEF to też tak ma być

wszystko można sprawdzić sekundnikiem i zawsze sie zgadza
no chyba że w układzie padła jakaś część
_________________
Pontiac TS 3800 oraz Chrysler 300M + coś z Francji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group