www.asu.pl :: Zobacz temat - town country = grand caravan/voyager ???
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

town country = grand caravan/voyager ???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 21:19    Temat postu: town country = grand caravan/voyager ??? Odpowiedz z cytatem

no bo nie wiem, w niektórych katalogach, nie ma mojego autka, czyli chrysler town&country, ale za to jest grand voyager, czy to jest to samo, czy tylko nazwą się różnią bo to było np. na usa a to na europę???
byłem dzisiaj w sklepie i chciałem kupić filtr oleju, gość w katalogu nie miał do T&C i nie kupiłem, olej też polecał 10W40, bo mam 300 tyś/km na szafie i 5W30 się nie nadaje bo tyko syntetyczny........
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sianiczek
*
*


Dołączył: Nov 18, 2009
Posty: 300
Skąd: Zambrów podlaskie

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuję mineralny 10w\30 Petro-Canada i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o nazwę to w naszym kraju katalogi widzą tylko Voyager lub Grand Voyager i tak szukaj. Dobrym sposobem dowiedzenia się czegoś o częściach do twojego pojazdu jest zajrzenie do sklepu ASU lub na Allegro.
_________________
Plymouth Grand Voyager (jajko)3,3 1995r. - zagazowany Igen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź, dobry browarek się należy, faktycznie w katalogach są tylko voyagery i grandy. chciałem też kupić filtr powietrza silnika, ale również nie byłow katalogu, a nie umiałem rozebrać puchy aby nic nie pourywać, w jeepiku mam tak, że są zawleczki i kuniec, a w chryslerze odkręciłem te dwie śruby, cała pucha lata ale nie chce zejść. może się tak zassała albo jaki baran ją skleił, ale wątpię bo jest cała, nie mam pojęcia jak ją otworzyć?.?
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawdopodobnie odkręciłeś "tłumik szmerów" filtr powietrza jest pod nim. Musisz odłączyć go od tej gumowej rury z kolektora ssącego i wyjąć ten tłumik. A pod nim już normalnie na zaczepy filtr powietrza.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to ten " Tłumik szmerów" i do czehgo służy???
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sianiczek
*
*


Dołączył: Nov 18, 2009
Posty: 300
Skąd: Zambrów podlaskie

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Tłumik szmerów" lub "rezonator" to coś, żeby nie było za mocno słychać jak silnik tlen zasysa czy coś w tym stylu.
Podaję Ci dane do filtrów:
-filtr powietrza AP003 (pasuje też do audi 80)
-filtr oleju OP628
jak to podasz to w sklepie mają książkę z odpowiednikami innych firm.
Można też zajrzeć na allegro i tam kupić filtry firmy Fram.
_________________
Plymouth Grand Voyager (jajko)3,3 1995r. - zagazowany Igen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://images.gtcarlot.com/pictures/41420195.jpg
"rezonator" w prawym dolnym rogu
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super Exclamation WIELKIE DZIĘKI za wszystkie odpowiedzi. jestem teraz mądrzejszy o Tłumik Szmerów Wink i oznaczenie filtórw Wink
wczoraj udało mi się wymienić krew silnika i filtr powietrza. A co wlałem? hmm wybrałem mobila półsyntetyka 10W40, zobaczymy, narazie silniczek pracuje nieco ciszej i jest ok. Wlałem taki, bo olej który spóściłem a raczej wyjąłem z silnika, był w postaci smoły, więc poprzedni właściciel raczej nie dbał o niego a za tym w parze idą nagary itp. nie chciałem za bardzo tego wymywać syntetykiem, bo bym musiał z wiaderkiem jeździć Very Happy pod samochodem
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartek_TC
*
*


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobys w gorącej wodzie jesteś kąpany...
jak jesteś na forum to poczytaj szeroki wątek na temat oleju (który jest przyklejony na samej górze) wsłuchaj się w opinie mądrych ludzi m.in markseven, który w temacie porządnie siedzi.. i świadomie wybierz olej taki jaki będzie najlepszy dla twojego silnika, a nie taki który pan Henio ze sklepu chce ci upchnąć, bo jemu na oko to by ten olej należało wlać, a niestety większość sprzedawców i większość mechaników amerykańce traktuje jak europejczyki i wal w nie to samo, tym bardziej że auto nie jest młode... ale co tu będę zaśmiecał przeczytaj wątek i będziesz wiedział co jest naprawdę dobre.. także do następnej wymiany za 5000km miejmy nadzieję świadomej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobys
*
*


Dołączył: Jun 19, 2011
Posty: 309
Skąd: Mszczonów

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze, przedmiotowy temat przeczytałem ze cztery razy, w tym dwa razy dokładnie- czyt. po trzeźwemu Very Happy i co...i nic, ten poleca to a tamten tamto. mój wybór był świadomy, bo sprzedawca wciskał mi 15W40. ale filtr mam zwykły bosha, więc nie więcej jak 5 tysi i wymiana. nie wleję mu 5W30 pełnego syntetyka, bo będę musiał olej na działce wycierać, zacznie lecieć i tyle. ten mój chrysler ma już 300 tysi ( na liczniku, a tak naprawdę to nie wiem) tak więc wybrałem to co wybrałem.
_________________
chrysler town&country 1997r 3.8, jasna skórka i fajnie się śmiga z rodzinką, jeep ...się utopił, ford sprzedany ale jest primera na wypasie plus szukam znowu JEEPA szerokiego SmileSmile do zabawy... 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kup 5W30 mineralny
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kombinujecie z tymi olejami... Smile Mój miał ponad 300kkm, był zagazowany i najlepiej zachowywał się na Castrol Magnatec 5w40, czyli w pełni syntetycznym oleju. Nie spalał go ponad normę (nie było potrzeby dolewania pomiędzy wymianami 12kkm) i nic nie ciekło. Jak masz spore ubytki to sprawdź i w razie potrzeby dokręć tylko pokrywę zaworów.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Bartek_TC
*
*


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 93

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej, proponuję w tym miejscu skończyć temat bo znowu wkoło macieju.. ten da tamten, a ten tamten... Kobys masz rację że zgłupieć można... też tak miałem i podjąłem decyzję PETROCANDA 5w30 bo na mopara szkoda hajsu.. o przepraszam sam znowu podjąłem dalszą dyskusję Smile Kończmy panowie, a co do oleju to życzę każdemu z nas Smile ale dobrego w głowie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group