www.asu.pl :: Zobacz temat - na zimnym włącza się na moment wiatrak chłodnicy...?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

na zimnym włącza się na moment wiatrak chłodnicy...?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tango780
*
*


Dołączył: Jul 10, 2011
Posty: 11
Skąd: Warszawa - okolice / Mazowieckie / POLAND tel.601290960

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 17:51    Temat postu: na zimnym włącza się na moment wiatrak chłodnicy...? Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Zauważyłem że czasami rano jak wsiądę do zimnego (nie rozgrzanego) auta po uruchomieniu silnika włącza się na moment wiatrak chłodnicy. Jest to cichy szum więc przez jakiś czas nie byłem pewien co się dzieje.
Pewnego ranka odpaliłem silnik, szybko wysiadłem i otworzyłem klapę.
Wiatrak się obracał i po ok.1-2 minut wyłączył.... Przecież silnik jeszcze był zimny... ?

Zauważyłem że przy chłodnicy są dwa wiatraki (wentylatory).
Tak przeważnie włącza się właśnie na moment tylko ten jeden.

Mając już baczenie, a jadąc nie więcej niż ok.60km/h po krętych dróżkach Chorwackiego wybrzeża zauważyłem że czasami w czasie jazdy się włącza na moment i cichnie choć temperatura na wskaźniku zegarów pokazuje standardowo - do połowy... Potrafi tak wariować w czasie spokojnej jazdy przez ok.1/2 godziny...
W korku samochód się nie grzeje.
Ktoś z kierowców zawodowych w sąsiedniej firmie powiedział że może mam problem z klimatyzacją i dlatego wentylator głupieje....

Czy to możliwe...?

Klima jakoś działa, tzn. chłodzi...Wink Może zbyt mało gazu w klimie...?

Ilość płynu chłodniczego w pojemniku wyrównawczym się nie zmienia, ok.

Co to może być, o co chodzi...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakbyś poszukał to byś znalazł odpowiedź na swoje pytanie Wink
nie lękaj się, jest to normalny prawidłowy objaw
jak masz pokrętło nawiewu ustawione na szybę , lub szyba i nadmuch na twarz ,to automatycznie załącza się klimatyzacja, a co zatem idzie i obydwa wiatraki
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tango780
*
*


Dołączył: Jul 10, 2011
Posty: 11
Skąd: Warszawa - okolice / Mazowieckie / POLAND tel.601290960

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Szukałem, czytałem różne posty ale nic konkretnego nie znalazłem...
Dzięki ! Very Happy
Zaskakująca sprawa Shocked Nie wiedziałem że te samochody tak mają.... Surprised
Słyszałem / czytałem w instrukcji że można sobie w zimie włączyć nawiew i guzik klimatyzacji by szybciej odparowały szyby (wilgoć) ale że sama się włącza... nie przypuszczałem!
Po sugestii sąsiada zacząłem obserwować sprawę. Nawet wydawało mi się że załącza się samoistnie w czasie jazdy sprężarka, a silnik przysiada. Myślałem że ponieważ kontrolka klimy się nie świeci o włącznika nie ruszam to pewnie mi się wydaje.

A to niespodziewajka... no proszę... Wink

Dzięki Kolego, pozostaję zobowiązany !


P.S.
( Pracuję w branży xero-kopiarek (serwis - Minolta) więc w razie "w" służę pomocą i szerszą wiedzą na temat mojej branży... )

------------------------------------------------
Voyager (Dodge Ram Van), 2,4cm, benzyna+gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 5:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko w chłodne dni poniżej temperatury +5stopni klima się już nie załączy,
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tango780
*
*


Dołączył: Jul 10, 2011
Posty: 11
Skąd: Warszawa - okolice / Mazowieckie / POLAND tel.601290960

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Jeszcze raz - dzięki ! Smile

P.S.
Coraz bardziej podobają mi się Amerykańskie auta.
Miałem dużo różnych Europejczyków i żaden nie dorastał nawet staremu "Amerykańcowi". Nie mają (mieli) specyficznych ekonomicznych "skrzywień" przy produkowaniu Aut. Tak samo chyba z innymi produktami. Mam przyczepkę podłodziową z lat 70-tych. Zaprojektowana z głową tak żeby łódka jak najwcześniej podnosiła się (spływała z przyczepki) w wodzie. Koła na zwenątrz, łódka w środku. Profile z takiej stali że 3 wiertła spaliłem (łącznie z "NHC") jak chciałem się przewiercić montując nowe kółko manewrowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
U mnie klima sie nie wlacza tylko w pozycji nadmuchu na twarz - wszystkie inne kombinacje, z szyba lub bez (miedzy innymi: na dol i na gore lub sam dol), powoduje jej uruchominie.
Pan Zenek tez to zauwazyl i wyrazil swoje watpliwosci czy aby na pewno jest to tak jak powinno byc...

Nie wiem czy to defekt czy nie lub czy ktos sobie tak w USA auto zaprogramowal ale wyczytalem z CARFAXU (histori mojego auta), ze byla w USA interwencja serwisu w zwiazku z problemem klimatyzacji.

W manualu wyczytalem ze klima powinna sie sama zalaczyc tylko przy kombinacji z nadmuchem na szybe.

Osobiscie sie nie przejmuje (grzebac w tym nie mam zamiaru), a jak za zimno to podkrecam temperature.
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group