www.asu.pl :: Zobacz temat - swiatła
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

swiatła

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 20:08    Temat postu: swiatła Odpowiedz z cytatem

czesc..wiadomo nie od dzis ze nasze WINKI....i nie tylko one ..maja kiepskie swiatła ...pytanie..czy ktos zmienił zarówki na xenony...i czy cos to dało ...reklamuja ze poleprzaja one swiatła o 30%...reklama swoje ..a rzeczywistosc swoje...prosze o opinie..
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co rozumiesz przez zmiane zarowek na ksenony??? mam nadzieje,ze nie chodzi ci o taka sama zarowke z taka sama oprawka na ktorej pisze cos o ksenonie? lampy ksenonowe dzialaja na zupelnie innej zasadzie. sa to lampy lukowe(wyladowawcze) gdzie elementem dajacym swiatlo jest luk elektryczny pomiedzy elektrodami znajdujacymi sie w srodowisku gazu szlachetnego( w tym przypadku ksenonu) taka instalacja wymaga powaznych przerobek. lampy zasilane sa ze specjalnych przetwornic wysokiego napiecia i wspoldzialaja zwykle z ukladem optycznym soczewkowym. dodatkowo przepisy wymagaja aby takie lampy wyposazone byly w system automatycznego poziomowania oraz w spryskiwacze.nie wiem wiec czy warto mimo,ze swieca "jak w dzien". natomiast co do zwyklych zarowek z dopiskiem "xenon" to sobie daruj.takie zarowki najczesciej maja po prostu pomalowane szklo na niebiesko co dodatkowo pozera(jak filtr) czesc widma swiatla.kup po prostu dobre zarowki dobraj firmy(osram,philips itp) bez wodotryskow za to jasne i o tempeaturze barwowej wyzszej niz 4500 kelwinow.
mozesz przemyc lustra reflektorow oraz szyby od srodka. dobrze jest tez przerobic na soczewkowe(ktos tutaj to zrobil i slicznie wyszlo) lub po prostu dolozyc dodatkowe swiatla(ja tak mialem do czasu az nie wstawilem europejskich). w razie czego mam gdzies w papierach powazny test zarowek wiec moge ci podeslac.
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Pon Lut 13, 2006 12:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki... super...o to mi chodziło o madra wyczerpujaca odpowiedz... znawcy tematu...kogos kto ma doswiadczenie ...jeszcze raz dzieki..testy jak bys był uprzejmy przeslij na maila..
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mnie zawstydzil Embarassed Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do wymiany w winnim swiatel na cos lepszego ... wlasnie przymierzam sie do lekkiej modyfikacji mordki mojego smoka Razz


z ogledzin wyglada ze swiatla od przejsciowki (krysztalki) beda pasowaly pod warunkiem wymiany zderzaka. przypuszczam ze na krysztalkach bedzie gitara Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram to co napisał darek i dołoże że żarówki o mocniejszym światle to te które mają wartość 55/60 W i są oznaczone silwer lub ranger 50 % a nie 100/90 W bo zamiast zyskać to tylko stracisz zbyt duże obciążenie styków powodóje ich zniszczenie nie tylko w przełączniku Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group