www.asu.pl :: Zobacz temat - pomoc w sprawach celnych
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pomoc w sprawach celnych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ??
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dotka88
*
*


Dołączył: May 10, 2011
Posty: 32
Skąd: chrysler grand voyager 3,3 z 99 Kraków

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 11:45    Temat postu: pomoc w sprawach celnych Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Jestem nowy na tym forum ale zakupiłem ostatnio voyagera i zarejestrowałem się tutaj.
Z zawodu jestem agentem celnym i dla użytkowników tego forum proponuję bezpłatne doradztwo w sprawach celnych.

tel. bezpośrednio do mnie 504545514

pozdrawiam Sergiusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milo z Twojej strony Smile
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



myślę że będzie wieluuuu zwolenników twojej pomocy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na samym wstepie napisz co zrobic zeby nasze opiekuncze panstwo nie kazalo placic nam 2 a nawet 3 razy za czesci sprowadzane z usa. po ostatniej paczce z czesciami ktora trafila na clo do dzis kilku z nas leczy rany:) okazalo sie,ze taniej by bylo kupic te rzeczy w kraju.... Evil or Very Mad
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dotka88
*
*


Dołączył: May 10, 2011
Posty: 32
Skąd: chrysler grand voyager 3,3 z 99 Kraków

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najprościej ,,dopiąć " się do kogoś kto sprowadza bety na mienie przesiedlenia ....... Laughing Laughing Laughing i ,,dopnie" to do swojej listy mienia.

unikniemy w ten sposób głupich bezsensownych opłat.

niestety zarówno nasze państwo jak i łańcuszek : spedytorzy,agencje celne czeszą nas jak owieczki.

generalnie rzecz biorąc opłaty których nie unikniemy są następujące : - mogę podać to na podstawie np.skrzyni biegów ze stanów :

kupujemy skrzynkę w usa za 300 usd do tego płacimy za transport ( i tu uwaga na spedytorów bo rozpiętość cenowa poszczególnych jest naprawdę KOSMICZNA) przykładowo 300 usd i mamy ją w polsce.

I tu znowu Uwaga: przesyłka dotrze do jakiej firmy spedycyjnej - warto najpierw zorientować się jaki jest koszt obsługi CAŁKOWITY za nasz towar bo tutaj różnice są duże ( szukamy najtańszej i zlecamy spedytorowi w stanach że paczka w polsce ma dotrzeć bezpośrednio do nich i oni mają ją podjąć !!!)

następnie clenie :

albo robimy to na miejscu gdzie ponosimy tylko koszty odprawy celnej i należności (z reguły jest to miasto portowe w przypadku transportu morskiego) lub większe miasto z lotniskiem w przypadku transportu lotniczego (trzeba dowiedzieć się czy są takie możliwości połączeń lotn iczych żeby nasza paczka tam wylądowała)

albo przyjeżdzamy po paczkę chcąc ją zabrać do clenia w swoim mieście zgłaszamy się do spedytora który dostał naszą paczkę i prosimy o wystawienie dokumentu T1 za który płacimy 200-250 zeta i bierzemy przesyłkę do swojego macierzystego miasta.

tam zgłaszamy się do agencji celnej aby dokonała odprawy.

I teraz tak:

Do odprawy potrzebujemy następujące dokumenty:

1.faktura (lub rachunek)
2. list morski lub lotniczy ( jest w posiadaniu spedytora trzeba go zabrać)
3.dokument T1 jeśli zabieramy paczkę z lotniska/portu
4.faktura za transport

potrzebujemy też znać swój nr nip-u oraz mieć dowód osobisty.

i teraz strzyżenie:

podstawą naliczeń za naszą skrzynię będzie koszt skrzyni + koszt transportu czyli 600 usd (boli nie)

i tak przykładowo 600 usd x 3 pln to 1800 pln

1800 to nasza podstawa i od tego płacimy cło 4,5 %

1800 x 4,5% = 81 pln

niestety do tego płacimy oczywiście Vat którego podstawa w tym momencie wynosi 1800 + 81 - w przypadku kiedy robimy to na miejscu

lub 1800 + 81 + koszt transportu krajowego jeżeli chcemy to robić np.w naszym mieście przypuśćmy 100 pln czyli 1981 pln

1981 x 23% = 456 pln

czyli suma opłat to 81+456 = 537 pln

do tego dojdzie koszt agencji celnej 150-200 pln i już możemy zakładać naszą skrzynię Laughing Twisted Evil

uwaga 1 : jeżeli wyślemy paczkę poprzez US Mail to na 100% wyląduje na oddziale celnym w gdańsku warszawie lub w zabrzu (w zależności od miejsca zamieszkania) ma to swoje plusy i minusy ; plusy: jest taniej bo spedytor/agencja celna nie może już tu za bardzo mataczyć.minusy: odział celny pocztowy ma taki przerób że na swoją część możemy czekać nawet dwa tygodnie (standardowo 5-10 dni)

przykazanie 1 najważniejsze:zawsze pytamy o CAŁKOWITY KOSZT OBSŁUGI CELNEJ/TRANSPORTOWEJ - porównujemy, sprawdzamy w innym przypadku płacimy nawet za wstanie spedytora/agenta z krzesła Evil or Very Mad

uf.. tyle to ostatnio napisałem na maturze w latach 90

pytania Cool ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shashuir
*
*


Dołączył: Jul 25, 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie, a możesz jeszcze napisać gdzie najłatwiej Cię złapać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ?? Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group