www.asu.pl :: Zobacz temat - Cukier + Paliwo = problem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cukier + Paliwo = problem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Visionnek
*
*


Dołączył: Mar 06, 2009
Posty: 117

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 18:58    Temat postu: Cukier + Paliwo = problem Odpowiedz z cytatem

Witam
Kupiłem jakieś 3 lata temu visiona z zatartym silnikiem. Dopiero niedawno zacząłem go składać (nowy silnik i regeneracja skrzyni) wszystko dobrze podłączone i odpalam... i pompa nie chodzi. Następnego dnia wyjmuję pompę i czuć taki dziwny zapach jakby paliwa własnie z cukrem. wysuszyłem pompę i cukier sie skrystalizował. Oczywiście kupiłem ten samochód juz własnie z tym cukrem. I teraz pytanie co zrobić? wyczyścić zbiornik czy wstawić z innego ?
pzdr
_________________
Chrysler Town&Country 2005 3,8l LPG sekwencja

Chrysler Vision 1994 3,5l LPG sekwencja
Chrysler Vision 1996 3,5l LPG
Chrysler Vision 1994 3,5l (części)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie musi być to cukier,tak samo dzieje się z małą ilością benzyny pozostawionej w zbiorniku (zresztą obojętnie w czym) Niedawno (po 2 latach) odkopałem stary silnik w garażu i w rurce od wtryskiwaczy było to samo co u ciebie (smród nieprzypominający zapachu PB i jakieś męty trudne do określenia)a napewno był ten silnik zasilany normalnym paliwem ,bo sam na nim jeżdziłem.
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cukier w paliwie sie nie rozpuszcza! jedynie w wilgoci w nim zawartej. zeby sie pozbyc cukru z baku trzeba go poprostu wymyc woda i pozniej maxymalnie jak sie tylko da osuszyc (np. wkladajac reczniki papierowe czy inne gazety), troche wody jak zostanie to nic sie nie stanie - wlejesz troche denaturatu, potrzepiesz bakiem, zlejesz i resztki wody odparuja ci z resztkami jagodzianki Smile
gorzej z cala reszta instalacji - cza ja albo rozebrac doslownie na atomy albo przeplukiwac roztworem ok.70% jagodzianki z woda - no chyba ze cukier juz mocno zaschnal w drobnych kanalikach np. wtryskow to wtedy jedynie moczenie w wodzie+myjka ultradzwiekowa..ale masz duze szanse ze filtr paliwa nie puscil cukru dalej wiec zostanie ci do czyszczenia tylko bak+wymiana filtra Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Visionnek
*
*


Dołączył: Mar 06, 2009
Posty: 117

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to już sam nie wiem co to jest. Bo to paliwo długo stało w tym baku. ok 5-6 lat. a na filtrze pompy paliwowej był taki klejący sie "muł" z jeziora (dosłownie, kolor identyczny) po wysuszeniu tego było białe(jak cukier). Z resztą instalacji nie ma problemu gdyz cały silnik ze skrzynią ( wszystko pod maską jest z innego auta, czyli taki zestaw) jest 'nowy' czyli wtryski są czyste. tylko rurki doprowadzające paliwo. Ale mam nadzieje ze tak jak napisałeś ze mogło sie w filtrze zatrzymać.
_________________
Chrysler Town&Country 2005 3,8l LPG sekwencja

Chrysler Vision 1994 3,5l LPG sekwencja
Chrysler Vision 1996 3,5l LPG
Chrysler Vision 1994 3,5l (części)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie jak kiedys dawno temu wsypano cukier do komarka to objawialo sie to tym ze zgasl i juz nie chcial odpalic...wykrecilem dysze i na pierwszy rzut oka byly czyste, dopiero jak paliwo z nich odparowalo to cukier wykrystalizowal - pamietam sprawdzilem wtedy organoleptycznie jezykiem i sie dopiero okazalo ze to cukier Smile
no a jak spuscilem z baku cale paliwo to bylo podzielone na 2 frakcje - paliwo i cos konsystencji miodu ale przezroczyste - no i jako iz woda jest ciezsza od paliwa to bylo to na samym dnie i od razu poplynelo do gaznika..ale syzbkie mycie i po problemie...gorzej jak by to stalo kilka lat;/

a u ciebie szlam moze pochodzic z poprostu zwietrzalej benzyny polaczonej z innymi syfami blakajacymi sie po baku
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Visionnek
*
*


Dołączył: Mar 06, 2009
Posty: 117

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Jeszcze dodam ze jak spuściłem to paliwo to jest takie zółte-pomarańczowe jaskrawe.
_________________
Chrysler Town&Country 2005 3,8l LPG sekwencja

Chrysler Vision 1994 3,5l LPG sekwencja
Chrysler Vision 1996 3,5l LPG
Chrysler Vision 1994 3,5l (części)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemyj układ, wlej nowego paliwa i będzie jak nowy.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group