www.asu.pl :: Zobacz temat - Dodge Grand Caravan(II) 00' Klimatyzacja
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodge Grand Caravan(II) 00' Klimatyzacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Maxudosik
*
*


Dołączył: Oct 21, 2009
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 23:25    Temat postu: Dodge Grand Caravan(II) 00' Klimatyzacja Odpowiedz z cytatem

Witajcie Very Happy

Od wczoraj jestem posiadaczem Dodge Grand Caravan 3.3L z 2000r. Problem polega na tym, iż przednia dmuchawa wnętrza działa trochę anemicznie, a wiec czy w.w autko posiada filtr kabinowy? Jeśli tak to gdzie mogę go znaleźć? Kolejnym aspektem który mnie nurtuje, to brak nalepki(chyba ze nie mogę znaleźć) jaki powinien być czynnik w klimie oraz jaka ilość. Dodam, iż klimatyzacja jest dwustrefowa

Pozdrawiam, Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 4:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filtra raczej nie masz bo jest nieosiągalny do tego modelu ale żeby się przekonać na 100% to musisz zdjąć ramiona wycieraczek i zdemontować czarny plastik z podszybia , ilość czynnika jest wybita na blaszce w komorze silnika, czynnika powinno być 1,36 kg Very Happy , rodzaj czynnika to taki jaki obecnie się stosuje, moim zdaniem to masz klimę 3 strefową Very Happy (ale zdania tu są podzielone) ty sobie możesz ustawić temperaturę nadmuchu jaką chcesz , to samo może zrobić pasażer,no i jeszcze pozostaje nadmuch na tył auta
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maxudosik
*
*


Dołączył: Oct 21, 2009
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam iż posiadam druga generacje Caravana, a wiec mam tylko 2 strefy. Przód/tył. To co może być powodem, że autko dmucha zarówno zimnym jak i ciepłym powietrzem anemicznie, tzn mimo ze wentylator na maxa to slabo?? Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przecież pisze o tym modelu Smile , może być coś nie tak z klapkami ,ze nie otwierają się do końca Question
a najprostszy i najszybszy sposób na sprawdzenie z jaką siłą (wydajnością) dmucha wentylator na parownik jest taki ; otwierasz schowek pasażera po obydwóch stronach klapki masz plastikowe ograniczniki otwarcia owej klapki, wypinasz te ograniczniki i klapkę możesz opuścić już bardziej do dołu,
gdy to zrobisz ukaże się za schowkiem taka podłużna czarna gumowa zaślepka, wyjmujesz ją i masz wgląd na parownik od klimatyzacji , włącz teraz nadmuch włóż rękę do tego otworu zobacz czy dmuchawa daje pęd powietrza zadowalający ciebie, jeśli pęd powietrza jest według ciebie poprawny to będziemy szukać przyczyny słabego nadmuchu gdzieś dalej już poza parownikiem klimy

ps.
czy wentylator zwiększa swoje obroty na poszczególnych biegach ?
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maxudosik
*
*


Dołączył: Oct 21, 2009
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zwieksza. Jutro popatrzę i spróbuje coś zrobić Smile Chyba ze to taki urok tego wentylatorka, ale jak włączę max went na tyl, to dmucha duuuuzo mocniej, wiec różnica jest znaczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 5:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam wersje krotką auta ,więc nie mam klimy na tył,ale i tak prędkość wiatraka nie powala na kolana w tych autach, np w passat b4 powiew wiatru z kratek mógł spowodować odklejenie się tupecika na głowie Laughing
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maxudosik
*
*


Dołączył: Oct 21, 2009
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom, to jest auto taty. Ja osobiście posiadam Audi S4 i tam tez nawiew to poezja w porównaniu do Dodg'a. Ale wlasnie przyszly upalne dni i w sumie nawet tak anemiczny wentylatorek bez problemowo autko chlodzi, wiec nie bede nic kombinowal Smile Tak fabryka chciala to niech tak zostanie Smile

Dzieki za pomoc,
Pozdrawia,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group