www.asu.pl :: Zobacz temat - chłodzenie ? skrzynia ? GV 3.3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chłodzenie ? skrzynia ? GV 3.3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kubel30
*
*


Dołączył: Feb 12, 2009
Posty: 17
Skąd: E-g

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 7:55    Temat postu: chłodzenie ? skrzynia ? GV 3.3 Odpowiedz z cytatem

Witam

Dawno mnie tu nie było, ale nic sie nie działo z autkiem do czasu.

Od jakiegoś czasu mam wyciek płynu spod chłodnic ( mam 3, 2 do silnika i 1 do klimy ). Nie mogę go dokładnie zlokalizowac, i namierzyc dodatkowej chłodnicy w rozsądnej cenie( to chyba ona popuszcza ).
Wyciek jest raz większy, raz mniejszy a czasem mam spokój przez kilka dni.
Jest widoczny pod samochodem, więc uzupełniam wodą przed każdym wyjazdem. Czasem mieszaninę tę potrafi zagotowac.
Wiatraki się włączają. Obydwa.
Pytanie jest następujące, czy aby dobrac się do chłodnic trzeba zdejmowac zderzak ?
i temat drugi - skrzynia
Na zimnym silniku wszystko chodzi jak w zegarku, ale im cieplej tym gorzej.
Po osiągnięciu temp. roboczej wg wskaźnika na desce zaczynaję się problemy z 4 tzn podczas średnio dynamicznego przyspiszania wszystko jest ok, ale wystarczy odjąc gazu w okolicach 70-80 km\h i za chwilę dodac skrzynia wrzuca 4 i pracuje przy prędkości obrotowej 1500 obr\min i bardzo wolno przyspiesza, jest problem z redukcją, trzeba mocno cisnąc aby zmusic ją do redukcji i normalnej jazdy. Im dłużej się jedzie tym gorzej jest z redukcją i po pewnym czasie wogóle nie chce redukowac.
Podczas przyspieszania od zera, przy do połowy wciśniętym pedale gazu przy 60-70 km\h sama przeżuca na 4 i już nie chce redukowac choc powinna cinąc do 3000 obr i problem z redukcją pojawia się na biegu 3.
Wszystkie objawy w pozycji "D"
Dodam, że nie wachluje dźwignią podczas jazdy, zdarzyło się to kilka razy i tylko D-3 i 3-D w okolica 40-50 km\h
Olej Mopar 4+ różowy, nie śmierdzący, stan sprawdzany często - zawsze w normie, sama skrzynia trochę się poci.

i temat trzeci.
odświerzam wiadomości czytając forum i poszedłem zrobic test kluczykowy i wyszło :
12 to znam
66 tego nie znam
52 i 51 i tego też nie znam

Aż tak nie jestem odeznany z angielskim więc prosze o pomoc.

Z góry dziekuje za jakiekolwiek wskazówki z ww. tematach
_________________
Grand Voyager 3.3 96' zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group