www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Voyager silniki 3,3 - różnice
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Voyager silniki 3,3 - różnice

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 12:00    Temat postu: Chrysler Voyager silniki 3,3 - różnice Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie bierze się z tego, że zamierzam zmnienić mojego Voytka na nowszy model. Obecnie mam 1998r z silnikiem 3,3 /158PS/.
Szukam czegoś nowszego w okolicach rocznika 2004-2005.
Naczytałem się o silnikach CRD i już się z nich wyleczyłem, dlatego wybór padnie najprawdopodobniej ponownie na silnik 3,3

I teraz:
Czy silniki 3,3 /178PS/ montowane w rocznikach po 2000r - to te same, lub podobne do "starych" 3,3 /158PS/ montowanych przed rokiem 2000?

Pytam, bo jestem baaardzo zadowolony z mojego silnika. Przejechałem na nim 330tys km i żadnych kłopotów! Chciałbym aby nowy nabytek był równie bezawaryjny i trwały jak ten, który obecnie eksploatuję.

P.S. Nie zamierzam zakładać instalcji LPG. Dla mnie benzyna to benzyna.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to te same silniki po modyfikacji układu dolotowego. Skrzynie też te same z kilkoma ulepszeniami. Silniki 3,8 też są prawie te same i podobno lepsze bo mocniejsze, poszukaj na forum już było parę takich tematów np ostatnio kupował "Goral "
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te same i nie te same.

W rocznikach 2001-2004 są inne silniki (niewielkie zmiany do poprzedniego modelu)
W rocznikach od 2005 jeszcze inne (tu znowu kilka zmian)

Przekonałem się o tym montując silnik z modelu 2005 do mojego Dodge z roku 2001.

Na pewno inne są czujniki, a w modelu od 2005 inne pokrywy zaworów inne czujniki inny rozrząd i inne koło zamachowe. Z tym silnik z modeli od 2005 roku jest na pewno lepszy,a na pewno nie ma problemów z wyciekami spod pokrywy zaworów (pokrywy są z tworzywa), oczywiście od razu inne uszczelki po dnie.

Pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group