www.asu.pl :: Zobacz temat - ilość spalanego PB
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ilość spalanego PB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 9:00    Temat postu: ilość spalanego PB Odpowiedz z cytatem

mam pytanie ile auto jadące na gazie spala benzyny??
lub ile powinno (w mojej opinie sa to ilości minimalne prawie niewidoczne)

mi ostatnio na 100 km oprocz gazyu pali 5 l PB -> tk mi pieknie gazownik wyregulował instalacje....
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No raczej jadąc na LPG powinno palić ZERO litrów Pb ...
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie jak jedziesz na gazie spala 0litrow, pewnie masz sekwencje i przelacza Ci sie na gaz gdy silnik osiagnie jakas tam temperature np 25*C i dlatego spala Ci tez benzyne na poczatku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadzę statystyki tego spalania tak więc dokładnie wiem ile mi pali.

przy temp przełączania 30*C to było nawet 2,5l Pb na 100km ale to w zimie.

na wiosnę zmieniłem temperaturę przełączania na 20*C i pali poniżej 2l Pb z moich wyliczeń wynika że nawet 1,5l.

Jeśli Tobie pali 5l to coś nie tak z przełączaniem na gaz (długo chodzi na benzynie) albo wtryskiwacze Pb się nie domykają do końca i pali szczątkowe ilości Pb podczas pracy na LPG (były takie przypadki na forum)
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są instalki (np stag) które w przypadku braku wydajności , przełączają poszczególne cylindry na pb (nie jest to sygnalizowane kierowcy), żeby nadążyć z sterowaniem (uzyskaniem normalnej mieszanki) .Jest to parametr w ustawieniach który można wyłączyć ale wtedy jest duże prawdopodobieństwo zaświecania się CHECK (producent elektroniki sterujacej dał furtkę gazownikom w przypadku niedobrania odpowiednich dla silnika komponentów instalacji gazowej (reduktor,wtryskiwacze)

Być może że taki jest twój problem ze znikaniem Pb,pomijając pracę na Pb przy zapalaniu ,w zależności od temperatyry i ilości odpaleń Wink
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja Wmarek65 - ilość odpaleń - b duże znaczenie.
W KME jest opcja przechodzenia na Pb gdy obroty powyżej, lub gdy obciązenie itp.

Tak więc jeśli nagle zaczął palić więcej to wina gazownika.
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,5l w zime? Zalezy jakie trasy robisz jesli dlugie to sie zgodze jak robisz ok 5km to jakeis 30% trasy jedziesz na pb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlo76
*
*


Dołączył: Jul 21, 2009
Posty: 81
Skąd: OLSZTYN

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie tez spala Pb w ilosciach ok 2l/100km,ale chyba mam to, co ktos juz wymienil-nieszczelne wtryskiwacze Pb.na ostatniej regulacji u gazownika pytalem czemu pali mi tyle gazu i koles stwierdzil ze przy sekwencji musi troche isc na rozruch ale troche i juz nie ma prawa (u mnie po przelaczeniu na gaz robilem 400/500 km bez zatrzymania a Pb ubywalo).jako objaw problemow z wtryskiwaczami wskazano wyzsze obroty na biegu P i N a nizsze na R i D.
_________________
Chrysler Voyager 2002r 3.3 LPG<br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ&#65533;

PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiec instalka to normalna 2 generacja

a zaczoł mi palic PB po ostatniej wizycie u gazownika... pieknie mi wyregulował...

musze znowu do niego jechac a to juz 3 raz w tym miesiacu... no comment
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest sposób na sprawdzenie który wtryskiwacz przepuszcza? Miałem jechać do Luky'iego, ale nas zreformowali w pracy i już nie ma wyjazdów, więc podjechałem lokalnie na wymianę BLOS'a na sekwencję. Silnik chodzi o niebo lepiej ale żre mi PB podczas jazdy na gazie. Spala na trasie więc odpada sprawa rozruchu, krókich odcinków jazdy itp.
Próbowałem zaciskanie wężyka na wtryskach. Wiadomo że wtedy nie ma gazu na jednym cylindrze i silnik inaczej pracuje. Ale mam wrażenie że zaciskanie jednego nich powoduje mniejszą różnicę niż w przypadku pozostałych. Jeśli wtryskiwacz Pb działa, to by tłumaczyło mniejszą różnicę w pracy i podbieranie Pb podczas jazdy na gazie. Ale skąd mieć pewność? Nie pamiętam aby spalał mi benzynę przy pracy na BLOS'ie a jeździłem i po 1000km. Wtedy miałem emulator któy po prostu odcinał wiązkę. Teraz robi to komputerk ESGI. Czy oględziny świec pokaże który cylinder dostaje benzynę? Czy może jest lepszy sposób na sprawdzenie czy wtrysk przepuszcza. Mam podjechać do gazownika i założyć odcięcie pompy ale chciałbym uniknąć tego rozwiązania.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karlone
*
*


Dołączył: Aug 18, 2010
Posty: 50
Skąd: Górny Śląsk

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak tam w windstarze ale może wystarczy wyciągnąć wtyczkę z wtryskiwacza, czy to coś da. Może masz jakiś wyciek benzyny albo wtryskiwacz cieknie.
_________________
98 Crown Vic P71
91 Trans Sport 3.1
05 Town & Country 3.3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sporo po mieście jeżdżę na krótszych trasach, i mimo że nawet przy 0* gaz mi się włącza po 500m to auto spala ~2-3l Pb/100km
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karlone napisał:
nie wiem jak tam w windstarze ale może wystarczy wyciągnąć wtyczkę z wtryskiwacza, czy to coś da. Może masz jakiś wyciek benzyny albo wtryskiwacz cieknie.

właśnie chciałbym wiedzieć jak sprawdzić czy wtryskiwacz cieknie. Np czy świeca pokaże? Czy pracując na gazie można odłączyć wtrysk? Jak jest połączony wtrysk gazu z wtryskiem Pb?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Mam podjechaæ do gazownika i za³o¿yæ odciêcie pompy ale chcia³bym unikn±æ tego rozwi±zania.

jesli planujesz jakas trase to znajdz przekaznik pompy, odpal auto, przejdz na LPG i wyciag przekaznik - wylaczysz w ten sposob "chwilowo" pompe i wtedy zrob test Smile

>w³a¶nie chcia³bym wiedzieæ jak sprawdziæ czy wtryskiwacz cieknie.

jelsi wtryskiwacz PB cieknie to bedziesz mial bogata mieszanke (jesli powyzej normy wywali Checka), to czy jest bogata mozna ztwierdzic ogladajac swiece - wazne jest to by przed ogledzinami swiec dobrze rozgrzac silnik (np. trasa z 50km) - swiece maja miec kolor ceglasty(na Pb), na LPG u mnie sa poprostu czyste jak nowe...

>Jak jest po³±czony wtrysk gazu z wtryskiem Pb

orygianlna wiazka wtryskow PB jest rozcieta i biegnie przez centralke LPG. podczas jazdy na Pb centralka ma zwarte rozeicte polaczenie wtrysku Pb. Po przelaczeniu na LPG centralka wlancza emulacje wtrysku Pb (czyli rezystor o odpowiedniej wartosci) i zalacza prace wtrysku LPG. to taki lopatologiczny opis Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję.
Pb dochodzi do trzech cylindrów i jest jedna sonda na podstawie której komputer steruje czasem wtrysku. Przy przejściu na gaz, gdyby któryś wtrysk przepuszczał to na jednym cylindrze miałbym bogatą mieszankę, którą to komp wykrywa na sondzie i skraca czas wtrysku - ale na wszystkich trzech cylindrach. Czyli na przepuszczającym miałbym prawidłową a na pozostałych dwóch cylindrach mogę mieć ubogą mieszankę. Dobrze myślę?
Jeśli tak, to mogę nie zobaczyć na świecy śladów bogatej mieszanki. Na świecach z ubogą mieszanką również mogę nie zobaczyć. Za to po jakimś czasie mogę zobaczyć coś co nie chciałbym widzieć - silnik do naprawy.
Jeśli mimo wszystko jest to widoczne, to dzisiaj spróbuję wykręcić świece aby sprawdzić. Tylko potwierdźcie mi, że dobrze/źle napisałem powyżej i na świecach będzie widać bogatą/ubogą mieszankę.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wini ma juz chyba kompa "umiejacego" okreslic na ktorym cylindrze sa problemy i tylko ten cylinder skoryguje.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group