www.asu.pl :: Zobacz temat - Tempomat, diagnoza ELM 327?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tempomat, diagnoza ELM 327?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bizarr1
*
*


Dołączył: Feb 21, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 20:21    Temat postu: Tempomat, diagnoza ELM 327? Odpowiedz z cytatem

Witam mam doodge grand caravan rok 2007 silnik 3,8 LPG i pare dni temu nagle przestał działać tempomat, nie da się go wlączyć. Dziś przez 2 godziny próbowałem podłaczyć komputer z interfejsem ELM 327, lecz bez skutku. Probowałem róznych programów, pod tego fejsa i program wykrywał interfejs, ale jak przyszło do lączenia z pojazdem-bez efektów. Zdecydowałem się na ten interfejs, bo ponoć z amer. autami radzi sobie niezle. Podpowiedzcie co może być przyczyną. Dodam, że napięcie w gniezdzie OBD pod 16 pinem jest. Lub co mogło się stać nagle z tempomatem? Podczas jazdy mrugnie na chwile i tylko raz, ale nie da się go potem włączyć, a i ponownie już nie mrugnie nawet. Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat wielokrotnie poruszany, wystarczy poszukać na forum... może masz uszkodzona taśmę pod kierownicą i na to bym stawiał.
Nie zakładam, że odłączył się któryś z przewodów podciśnieniowych umieszczonych pod podstawą alternatora. U mnie właśnie to było przyczyną nie działania tempomatu z tym, że kontrolka cały czas świeciła, a tempomat działał tak jakby nie chciał.
Poszukaj na forum i z pewnością znajdziesz właściwą informację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bizarr1
*
*


Dołączył: Feb 21, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego czytałem wątki, wiem, że mogę się spodziewać uszkodzenia taśmy, ale co z problemem komunikacji z Elm? Próbowałem oczywiście między innymi easy obd II, który jest polecany, ale jak napisałem-bez sukcesu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karlone
*
*


Dołączył: Aug 18, 2010
Posty: 50
Skąd: Górny Śląsk

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może masz konflikt adresu "com". Jakiego systemu używasz? Win XP, Vista, 7? Pierwszy raz podłączasz ten interfejs, czy już na nim działałeś?
_________________
98 Crown Vic P71
91 Trans Sport 3.1
05 Town & Country 3.3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bizarr1
*
*


Dołączył: Feb 21, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam xp, oczywiscie dzialalem tym wiele razy w wielu markach wczoraj tez laczylem sie z fordem mondeo i poczatkowo nie chcial pogadacx, ale zmienilem protokoly z automatu na reczne i poszlo, mysle ze tez tak powinienem probowac w doodge, czego nie zrobilem. Jak sprawdze dam znac czy tu byla przyczyna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bizarr1
*
*


Dołączył: Feb 21, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nie wiele sie udało ustalić, w końcu się połączyłem w prog.PCMscan albo XL juz nie pamiętam który to był, w każdym razie przelączałem po kolei protokoły aż poszło na CAN oczywiście, leczy mimo zaświeconej lampki engine i nie działającego tempomatu nie wykazało żadnego błędu. Nie wiem co dalej zobacze jeszcze na podciśnienie, czy któreś nie jest przyczyną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jesteś pewien że PCMSCAN czyta tempomat?
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bizarr1
*
*


Dołączył: Feb 21, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absulotnie nie jestem pewien, chciałem jednak od czegoś zacząć, więc pomyślałem, że w ecu są jakieś blędy. Nawet jeśli ten program nie diagnozuje tempomatu to dlaczego mimo zaśw. lampki check zadnego błędu nie odczytał? To mnie zastanawia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w PCMSCAN nie masz zainstalowanych dodatków do łączenia się z ABS, czy poduchami, to z tego co ja wiem, ten program i ten kabelek nie łączy się z tymi peryferiami i nie czyta ich błędów, pomimo że kontrolka świeci.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bizarr1
*
*


Dołączył: Feb 21, 2011
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. tego nie wiedziałem, ale lubię czytać ze zrozumieniem i się zawsze czegoś nauczyć. Może jakaś podpowiedz gdzie szukać dodatków do tego programu, albo może mógłbym liczyć na priv Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawidek
*
*


Dołączył: Feb 15, 2009
Posty: 43

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TASMA -PROBLEM PRZERABIAŁEM W TYM SAMYM ROCZNIKU-podjedz do serwisu jesli niebyla wymieniana -jedna wymiana sie nalezy bez wzgledu na kraj i przebieg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group