www.asu.pl :: Zobacz temat - problem z wycieraczką przednią
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z wycieraczką przednią

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 22:52    Temat postu: problem z wycieraczką przednią Odpowiedz z cytatem

cześć wszystkim mam spory problem otuż w moim TS 2.3 -93 r dzieją się dziwne żeczy z przednią wycieraczką działa kiedy ona chce i spryskiwacz przytym też nie działa a dziś wyczaiłem że i tylna dmuchawa jest z tym związana przekopałem co mogłem i nie znalazłem sterownika czasowych wycieraczki wszystkie inne ustrojstwa są a czasowych nie ma nie mam schematu bo było by łatwiej namieżyć usterkę a zaczyna mnie wyprowadzać z równowagi podpowiedzcie mi coś może ma ktoś schematy do pontiaca co ciekawe to jak jest rozgrzany to przestają działać jedynie jest najwyższy bieg i tylna wycieraczka Crying or Very sad niezła zagadka co Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 23:31    Temat postu: wycieraczki Odpowiedz z cytatem

Poszukaj przy silniku wycieraczek. Jest tam taka plytka gdzie czesto padaja styki. Ona najczesciej jest przyczyna zle dzialajacych przednich wycieraczek.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razz ASU znalazłem dziś trochę czasu i wymontowałem silnik wycieraczek jak radziłeś i o dziwo jest tam to wszystko razem z czasówką po demontarzu okazało się że pękniente było kilka lutów i zabrudzone pierścienie oraz przepalona ścieżka co chyba miało wpływ na czasy wycieraczek naprawiłem to wszystko i narazie gra czasówka wreszcie ma normalne czasy wycierania szyby i morze nie będzie się wyłączać całkiem po rozgrzaniu tak jak było wcześniej to ten problem bym miał z głowy pozostało mi teraz rozgryżć pompowanie tylnych amorów bo ktoś tam coś skopał i same się nie dobijają naruszył kostkę pod samochode nad belką ale to pużniej jak znowu znajdę chwilę czasu [szewc chodzi w dziurawych butach] tak że WIELKIE DZIĘKI za podsunięcie sposobu na ten problem Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w windstarku podobnie ? Razz
czy gdzie mam szukac ukladu do obslugi wycieraczek?


p.s.
gdzie jest pompa do przedniego sprywskiwacza? Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak jest w Winstarze ale morze być podobnie jak w TSie bo to amerykan chociaż nie przecież to FORD to w skrzynce z bezpiecznikami jest taki wysoki przekażnik czerwony to on odpowiada za pracę wycieraczek ale do silnika bym zajżał a pompka musi być na dole zbiornika jedna lub dwie zalerzy jak jest zbudowana jak jedna to jest dwukierunkowa z takim dodatkowym zaworem na dole pompki a jak dwie to znaczy że jest osobno na przód i na tył jak jest zasilanie to ją wymień Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nom z okazji rozkladania przodu (do odszkodowania) zrobilem fotki:

jak widac pompki sa dwie.
zrobilem maly experyment Wink. zamienilem zasilanie pompek .. no i co sie okazalo EUREKA !! pompki dzialaja.. niestety cos jest naklepane z sterowaniem od przedniej pompki .. bede musial jakos dojsc po wiazce kabli gdzie dochodzi, albo jakiegos bezpiecznika poszukac?
w manetce moze byc jakis problem albo jakies tasiemki w kolumnie co lubia sie przecierac?


p.s.
jak w windstarze sa kierunkowskazy? bo zglupialem dzis na maxa jak zlozylismy swiatla i zderzak do kupy. zawsze wydawalo mi sie ze kierunki sa na "naroznikowych" kawalkach, a to sie okazuje ze tam sa postojowki, no i jak kierunek sie wlacza to tez swieca .. ale glowne kierunki niby sa w czesci swiatel mijania/drogowych ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też istnieje problem ze spryskiwaczem przedniej szyby.
Próbowałem dostać sie do zbiorniczka bo myślałem ze to pompka ale mi sie nie udało. dobrze go zamaskowali.
Okazało sie jednak ze problem tkwi w manetce. Zależy pod jakim kątem ją nacisne to albo działa albo nie. Pewnie nadpalone lub brudne styki i czasem wystarcza rozebrać i złożyć i wszystko działa.


Wojtek
Windstar lx 3,8/90 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manetke rozebralem ... calosc wysmarowana jest w jakims dziwnym smarze .. nie wiem czy to tak ma byc czy nie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyczyść to z tego smaru i lekko posmaruj silikonowym smarem dostępny w sklepach z elektroniką to taki przezroczysty żadki smar ale najpierw sprawdż jak stykają się styki i będzie ok Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wogole yczyszcze .. zobaczymy .. Neutral

przy wlaczeniu spryskiwacza powinny sie zalanczac wycieraczki ... bynajmniej w innych samochodach tak sie robi .. u mnie w sinnim nie ma tak Sad

moze to jest zwiazane z problemami z tempomatem .. ? nie da sie go u mnie odpalic .. moze jednak te obwoy ida po tych samych "tasmach" o ktorych cos czytalem na forum ?


>>>>> kilkanascie minut pozniej <<<<<

rozebrana manetka, przeczyszczona ... dzialac nie dziala. Neutral
nie mam pojecia jak sterowana jest ta pompka.. z manetki idzie na przekaznik czy jak to leci ?

jak wogole rozebrac kolumne kierownicy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group