www.asu.pl :: Zobacz temat - Escalade Lambda !Deszcz /Wilgoć ! Wymiana !
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Escalade Lambda !Deszcz /Wilgoć ! Wymiana !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
V8USA
*
*


Dołączył: Sep 08, 2010
Posty: 101

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 13:35    Temat postu: Escalade Lambda !Deszcz /Wilgoć ! Wymiana ! Odpowiedz z cytatem

Witam.Właśnie jestem po wymianie sondy lambda w moim Cadillac Escalade.6.0 vortec.

Objawy.Świecący się CHECK oraz odcinanie/wyłanczanie/nierówna praca cylindrów podczas deszczu lub po myjni.Ogólnie kiedy wilgoć.
Typowe objawy cewek,kabli,swiec.Więc szybka diagnoza w ciemnym garażu spryskując cewki,kable woda.Wskazana.Zamiana miejscami cewek,kabli.Sprawdzenie świec lub wymiana w niepracujących cylindrach.Jeśli wszystko ok.Schodzimy pod samochód W tym przypadku CAdillac Escalade !

Mamy 4 sondy.2 przód 2 tył.Szybko je zlokalizujemy i wtyczki od nich.Rozpinamy po koleji po 1 sondzie odpalamy silnik i sprawdzamy czy pali na wszystkie cylindry.W moim przypadku po odpięciu 3 sondy silnik odżył na wszystkich cylindrach natychmiast.

Teraz klucz płaski 22(specjalnym kluczem nie podejdziemy za malo miejsca). Oraz "PENETRATOR" do spryskania sondy w celu łatwego jej wykrecenia.Dałem około 10-20 min na wsiąknięcie PENETRATOR.Następnie leżąc pod samochodem kluczem próbowałem kręcić delikatnie acz stanowczo w obie strony tak żeby penatrator miał okazje wsiąknąć głebiej w gwint.Po chwili sonda pusciła całkiem lekko i dała się wykręcić spokojnie palcami.Na wszelki wypadek jeszcze parę razy pokręć w górę w dół żeby sprawdzić czy cały gwint chodzi czy nic nie blokuje(nie zapieczony).
Wkręcamy nowa sonda nie przesadzając z dokręcaniem(nie urwac gwint).
Zwróćmy uwagę że nowa sonda jest wysmarowana w specjalny smar.

Sonda uniwerslana mozę być bez wtyczki więc od starej sondy odcinamy wtyczkę z kabelkami tak zebyśmy mogli połaczyć specjalnymi łacznikami które są przy nowej uniwerslanej sondzie.

Kolor kabelków się rózni więc na necie szukamy takiego wykresu koloru kabelków sond uniwersalnych.
WAŻNE!! Kabelków nie lutujemy !!!!!!! Łączymy je odpowiednio specjalnymi złączkami potem izolujemy termoskurczliwą koszulką którą podgrzewamy zapalniczką.I wszystko na koniec izolujemy np: taśma izolacyjnia.

Po wkręceniu i zapięciu wtyczek odpalamy silnik.Jeśli sonda ok wszystko działą pięknie i jesteśmy szczęśliwi Razz
Sonda orginał CHECK nie zapali się.
Sonda uniwersalna CHECK zapali nam się lub nie kiedy zrobimy około 5km Sad Ale nie oznacza to ze sonda nie działa.Po przekopaniu Netu dochodze do wniosku ze jest to bolączka Uniwerslanych sond lambda.

Cała operacja zajmuje około 20 min leżąc pod samochodem z latarka Very Happy

Uniwerslana 200 zł
Orginał w Polsce w serwisie 1000 zł.
Orginał w USA 100$


Ostatnio zmieniony przez V8USA dnia Czw Wrz 09, 2010 6:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 3:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orygial AcDelco kupisz bez problemu na RockAuto za $ 100 - 120 plus wysylka do PL $33 .Jak sie kupi 4 to wysylka 1 dolar wiecej.Moge pomoc - dam numer rabatowy 5%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marek_rd
*
*


Dołączył: Jan 09, 2011
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych - Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak miałem to samo w lato w Mercurym Grand Marquisie identycze objawy ale nie wiem czemu ustało. cewki sprawdzałem i spoko działało norlanie ale nie wpadłem na pomysł z lambdami:) dzięki za podpowiedz Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group