www.asu.pl :: Zobacz temat - Nie odpala. Cirrus
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie odpala. Cirrus

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
unholyjacob
*
*


Dołączył: Jun 06, 2010
Posty: 59
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 20:11    Temat postu: Nie odpala. Cirrus Odpowiedz z cytatem

Witam.

Zgasiłem dzisiaj normalnie autko, wsiadam po 15 min i nic, kręci pięknie tylko nie odpala, 2 razy delikatnie załapał i tyle.

Wyświetliło mi błędy 27 i 77

27 to coś z wtryskiwaczem, ale nie moge nigdzie znaleźc kodu 77.

Auto nie odpala ani na gazie ani na benzynie.
Bardzo prosze o pomoc.

Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 0:24    Temat postu: CIRRUS Odpowiedz z cytatem

Jaki silnik ?? 77 z tego co pamiętam oznacza problem z tempomatem (mogę się mylić) . Najczęstrzą przyczyną jest : 1. czujnik położenia wału, 2. moduł w aparacie zapłonowym (2 tylko w silniku 2,5L). Kod 27 może np. wyświetlać się od instalacji gazowej. Tak czy inaczej trzeba sprawdzać krok po kroku. Najpierw zobacz czy jest iskra bo to już nas nakieruje.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
unholyjacob
*
*


Dołączył: Jun 06, 2010
Posty: 59
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 6:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik 2.5l v6 95r

Kilka godzin przed wyżej opisaną usterką odpalałem autko na gazie i po odpaleniu coś go muliło, przełączyłem na benz. i było ok, znowu na gaz i dalej muliło, przegazowałem kilka razy i wróciło do normy.
Iskre sprawdze koło południa bo auto stoi poza domem, ale wydaje mi się że gdyby była iskra to na gazie by chodził, przy próbie odpalania był ciepły a na gazie pali nawet przy minusowych temp.

Czujnik położenia wału jest w okolicach aparatu zapłonowego na łączeniu skrzyni z silnikiem ??

Godzine temu podjechalem do auta, kręce i nie odpala, wykręciłem jedną świece, dałem do masy, kręce i auto odpaliło na 5 cylindrach, wkręciłem świece i normalnie dojechałem do domu, co prawda gaz coś szwankuje jakby go przytykało ale na benzynie ok.
Błędy na komputerze 27,77,27
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

27 to obwod wtryskiwacza - masz gdzies przerwe...moze na emulatorze wtryskow, albo na samej wiazce, albo gdzies w kompie na wyjsciu na "ten" wtryskiwacz. podepnij sie zarowka 12V 2W do wtyczek poszczegolnych wtryskiwaczy lub odpal silnik i i sciagaj (jesli to mozliwe ) wtyczki poszczegolnych wtryskow i dojdziesz na ktorym wtrysku jest kiszka..tylko po kazdym zdjeciu wtyczki wywali ci checka i bedziesz musial kasowac ECU - ale w koncu trafisz na wtryskiwacz z ktorego jak sciagniesz wtyczke to silnik nie zmieni reakcji
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
unholyjacob
*
*


Dołączył: Jun 06, 2010
Posty: 59
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

27 jak mówił asu może być spowodowany przez gaz.

Myśle że ważniejszy w moim przypadku błąd 77


We wtorek zawoże auto na wymiane skrzyni i przy okazji podepne do kompa i sprawdze dokładnie co mu dolega.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group