www.asu.pl :: Zobacz temat - Check w PTS 3,8 - pozycjoner
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Check w PTS 3,8 - pozycjoner

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 20:25    Temat postu: Check w PTS 3,8 - pozycjoner Odpowiedz z cytatem

Wywalilo mi wczoraj checka w ponczku i na skanerze wyszedl blad "switch PRNDL" ,a podczas podgladu parametrow pracy na P ciagle przeskakiwalo "4TH i INV" i tak w kolko...no i teraz pytanie czy problem lezy w pozycjonerze czy trzeba szukac gdzies glebiej - chpdzi mi glownie o to ze skaner pokazuje naprzemiennie 4 bieg i to INV - co kolwiek to znaczy?
aha nie ma lockup, tempomatu, czasem gasnie przy zmianie z L na R/Rna L - pozatym chodzi OK, biegi zmienia itp
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Steppenwolf1980
*
*


Dołączył: Feb 18, 2010
Posty: 38
Skąd: Bierutów/Oleśnica

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem Mondeo 2.5V6 w automacie. Kiedyś zaczął podczas jazdy zmieniać biegi z D na 2 i na D i tak w kółko. Po wystudzeniu problem ustawał. Pojawiał się po przejechaniu 10-15km - jak się olej w skrzyni dobrze nagrzał. Pierwsze podejrzenie padło na olej - wymiana dynamiczna i... bez zmian. Wizyta w serwisach skrzyń we Wro i w Długołęce - remont skrzyni (4-5kzł) Mad
Zacząłem szukać i doczytałem, że to może być wina pozycjometra. Zamówiłem (ok.200zł ) wymieniłem i... jak ręką odjął!
Co się w nim stało? Ano rozebrałem bo bym się ze...ał z ciekawości. Otóż są tam miedziane styczniki, które przesuwają się po innych stykach i "mówią" skrzyni jaki zapiąłem bieg. Ze starości miedź się starła na tyle, że w smarze (bo cały wewnątrz nasmarowany jakimś białym smarowidłem) powstały linie ciągłe, które jak smar się rozgrzał tworzyły mostki i skrzynia głupiała.
Rozbierz swój, może wystarczy wyczyścić i będzie OK. Razz
_________________
Caddi Seville STS '00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INV jest to skrot slowa Involving - znaczy: dotyczacy,obejmujacy,wiazacy sie z . Na przemian 4TH i INV oznacza ze problem dotyczy 4 biegu.Sprawdz styki overdrive w pozycjonerze.Z opisu usterki wynika ze masz zablokowany z jakich powodow 4 bieg ( OD).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz pozycjoner jest rozbieralny

Cena nowego ok.60$
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven napisał:
INV jest to skrot slowa Involving - znaczy: dotyczacy,obejmujacy,wiazacy sie z . Na przemian 4TH i INV oznacza ze problem dotyczy 4 biegu.Sprawdz styki overdrive w pozycjonerze.Z opisu usterki wynika ze masz zablokowany z jakich powodow 4 bieg ( OD).


no tak tez podejrzewam...w poniedzialem postaram sie rozbebeszyc dziada i zobaczyc co w nim siedzi Smile dzieki wielkie Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i rozebralem dziada i kiszka ;/ przetarte 2 sciezki wiec pozycjoner do wymiany...ehhh - przynajmniej robota latwa - tyle z tego pociechy Wink
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakies zdjecia dla potomnych Confused
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Steppenwolf1980
*
*


Dołączył: Feb 18, 2010
Posty: 38
Skąd: Bierutów/Oleśnica

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. wrzuć fotki, może jakiś magik coś poradzi... albo my chociaż będziemy wiedzieć jak to wygląda w takim pozycjonerze.
_________________
Caddi Seville STS '00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdjec poki co nie ma bo to byla szybka akcja...i zmuszony bylem zamontowac parcha z powrotem Smile ale obiecuje ze jak zdobede zamiennik to wrzuce fotki Smile

>Dok³adnie. wrzuæ fotki, mo¿e jaki¶ magik co¶ poradzi... albo my chocia¿ >bêdziemy wiedzieæ jak to wygl±da w takim pozycjonerze.

wyglada w srodku jak zwykly przelacznik - ma 2 plytki drukowane - jedna z grubymi sciezkami, druga z cienkimi po ktorej przesuwaja sie styki...u mnie na tej malej plytce odpadl poprostu druk - nie da sie tego naprawic, no chyba ze przez wytrawienie nowej plytki....ale wrzuce foty to wszystcy beda wiedziec "z czym to sie je" Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group