www.asu.pl :: Zobacz temat - Voytek mi zdechł :( błąd 27
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voytek mi zdechł :( błąd 27

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 16:50    Temat postu: Voytek mi zdechł :( błąd 27 Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Jechałem sobie dziś do domu moim Plymouth Grand Voyager 3,3.
Samochód przełączony na gaz, nagle stracił moc i zaświecił się check.
Efekt dokładnie taki sam na gazie jak i na benzynie. Jak kręcę rozrusznikiem mam wrażenie jakby łapał na jeden góra dwa cylindry, test błędów wyświetlił w/w.
czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie szukać awarii ??
Instalacja sekwencja od Luckiego do tej pory zajefajna, autko nigdy nawet nie kwękało. dziś zonk.

pozdrawiam i liczę na pomoc

Marcin
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a poszperałeś trochę na forum w poszukiwaniu odpowiedzi na twoje pytanie, przecież są podane kody błędów, ale ale no masz Very Happy

27.Obwód wtryskiwacza nie przełącza się gdy jest to wymagane.
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem co oznacza błąd 27, nie wiem tylko gdzie szukać usterki.

Pozdrawiam
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem blad 27 jak padl komputer silnika Wink ale z tego co sie orientuje to komp instalacji gazowej ma w sobie emulator wtryskow - czyli tak na chlopski rozum jesli kompa silnika masz OK to usterka lezy gdzies po drodze od kompa do wtryskiwacza/czy - czyli albo przewody, albo centralka gazowa bo przez nia idzie sygnal od kompa silnika do wtryskiwaczy..
Jesli instalke montowac Luky to pewnie jest to DT...do kompa DT wchodza ci 2 wtyczki - jedna to zasilania centralki a druga m.in. wej/wyj wtryskiwaczy benzynowych - sa to sparowane przewody np.niebieski+niebieski z czarnym paskiem, bialy+ bialy z czarnym paskiem itd...masz 6 wtryskow - masz 6 par przewodow. Laczac pary przewodow we wtyczce omijasz emulator kompa DT i juz wiesz czy usterka lezy po stronie instalki LPG czy gdzies w instalacji fabrycznej samochodu...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Niestety znalazłem problem uszkodzenia w moim aucie. Mówiąc krótko troche nie prawidłowo poprowadzona wiązka od instalacji gazowej spowodowała, że w/w pod wpływem temperatury kolektora wydechowego została stopiona w jeden monolit. Całość wstępnie rozebrałem każdy kabelek oddzieliłem i zaizolowałem od nowa ( prowizorka w celu sprawdzenia), okazało się, że na 90 % komputer od gau jest martwy, a po wykonaniu mostków na wtryskach w celu pominięcia komputera gazu, okazuje się iż komputer silnika też chyba coś nie teges. Efekt jest taki jakby łapał na jeden cylinder i to wszystko. Pozostaje mi na dzień dzisiejszy zrobić od nowa tą część wiązki i chyba poszukiwania komputera, albo sam nie wiem czego Sad. Mam pytanko. Co jeszcze mogło ewentualnie się wysypać ??

Pozdrawiam Marcin
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialem u siebie w visionie identyczna usterke z tym ze nie z winy gazownika (lukiego) ale z winy starosci wiazki idacej do wtryskow.
U mnie po zwarciu na kablach padl komputer silnika, a konkretnie padl sam rezystor SMD 870ohm na wyjsciu 1 wtryskiwacza...usterka jak najbardziej do naprawienia, z tym ze upierdliwa bo ECU zalane jest zywica...mnie udalo sie kupic sprawnego kompa za 80zl wiec starego do dzis "naprawiam"Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wskazuje winnego Wink, tylko podałem co u mnie było uszkodzone.
Wyników jeszcze nie znam bo nie skończyłem reperować wiązki. Podejrzewam że komp nie żywy, ale pewności nie mam czy na pewno i czy tylko to.

Pozdrawiam Marcin
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybebeszyłem komputer silnika i moim oczom ukazały się części elektroniczne Smile
Niestety już pod warstwą żelu widać było że część z nich jest skopcona i niestety lipa. Na dzień dzisiejszy wiem że spalił się komputer silnika padły w nim 4 tranzystorki (minimum bo to widać) raczej tego nie naprawię Sad.
Dopiero jak zdobędę kompa mogę patrzyć co dalej. Sad

Pozdrawiam
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przyszlosc dbaj o zlacza,glownie masa,to jej brak powoduje roznego rodzaju awarie elektroniki w samochodach.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to fakt Jedi ale u Trike i u mnie komp sie spalil z winy starych przewodow idacych do wtryskiwaczy - a tu sie o nie chyba nie da zadbac bo zeby sie do nich dostac (przynajmniej w visionie) trzeba zdemontowac kolektor, zdjac plasitkowe oslonki itp...ogolnie kupa roboty ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
dostałem komputer do Voyagera.
Niestety mam pewne wątpliwości, mój miał szare wtyczki, ten ma czarne, wygląda tak samo choc nie ma takiego samego numeru części Sad
Ktoś podpowie o co chodzi??
Słyszałem że czarny to wersja bez immobilajzera i u mnie nie będzie działać, ktoś się na tym zna ??

Pozdrawiam Marcin
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie nie bedzie dzialal - lub nie beda dzialac wsyztskie funkcje. Ja mam europejska wersje i ECU kupilem od Jane bo ona miala USA wersje i u niej na europejkim ECU silnik co prawda chodzil ale nie dzialal licznik i chyba gorny panel. Tak ze lepiej poszukaj kompa o takim samym oznaczeniu jak twoj stary ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie lipa Sad

Po założeniu komputera ECU sprzęt odpala i po 4 sekundach gaśnie ;(

Nie mam pojęcia co teraz , ponoć muszę zmierzyć się z immobiliserem a to już wysoka półka. Macie pomysły ??

Pozdrawiam Marcin
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno immobilajzer i bez DRBIII sie nie obejdzie
potrzebny bedzie też numer PIN auta.
musisz się udac do ASO.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry macher od elektroniki odczyta Tobie -pin do immo steronika ecu, kwestia tylko odpowiedniego kabla. Tylko że nr sterownika musi się zgadzac, bo inaczej może byc problem ( inne piny albo nie podłączone)
_________________
PLYMOUTH VOYAGER 3,0 ZAGAZOWANY
AUDI S6 4,2 ZAGAZOWANY
YAMAHA VIRAGO GAZ W MANETCE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Po przeanalizowaniu kosztów zwiezienia auta do chryslera i kosztów naprawy, za namową kolegi postanowiliśmy spróbować zarezykować i naprawić stary komputer kosztem "nowego"
Przelutował mi kolega tranzystory 8 sztuk nr. 7899 z jednego do drugiego ECU i fura odpaliła. Teraz muszą ją poskładać i mieć nadzieję że wszystko w porządku. Check Engine nie świeci wię jest nadzieja.

Pozdrawiam Marcin
_________________
Chevrolet Corsica 2,8 V6 manual
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli check nei swieci to powinno byc OK :-0 u mnie po zwarciu padl tylko rezystorek za 5gr tak ze jest duza szansa na powodzenie Wink w koncu te kompy tez jakos naprawiaja Wink
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group