www.asu.pl :: Zobacz temat - Filtr oleju i uszczelka do skrzyni do Windstara 3,8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filtr oleju i uszczelka do skrzyni do Windstara 3,8
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 23:58    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm Confused . Biedzie ciezka sprawa... Nawet moze byc ze druga plyta nic nie da. Ta plyta byla zrobiona super ( mimo iz 3 zawory byly przytarte ). Sam widziales ze chodzila jak nowa. Najgorszy problem jest w tym ze zalozymy nowa plyte a opilki z baniaka czy znajdujace sie w skrzyni moga znowu ja przytrzec Sad ( sam widziales jak wszystko tam wyglada ) . Jutro przemyslimy sprawe i pomyslimy co tu robic. Bo rzeczywiscie bardzo szybko ja przytarlo. Wczesniej jak byla zatarta plyta to puszczala za male cisnienie na baniak. Baniak chodzil na sucho ( to zazebianie ). Wszystkie opilki ze skrzyni poszly w skrzynie. Mialem nadzieje ze nie bylo ich zbyt duzo a tu jednak okazuje sie ze poszlo to w skrzynie Sad. Martwie sie ze baniak bedzie do wymiany a skrzynia do rozebrania i wyczyszczenia. Jutro napisz co najlepiej zrobic. Bo robienie czy kupowanie plyty co jakis czas nie ma sensu. Jak cos to zadzown jutro do warsztatu to cos wymyslimy Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK .Przemyślcie sprawe- i napisz co proponujecie - Jakie są wasze rozmyślania i decyzje Sad -co do dalszego losu mojej skrzyni !!
Bo po za tym szarpaniem to skrzynia miesza biegami aż miło jeździć !!
pozdrawaim ,czekam na jakieś propozycje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nim przeyślicie sprawe to nadmienie że dziś miałem dwa biegi tylko 1-2 chyba -- auto jechało do 40-50 3000 z grsozem obrotów dalej nie próbowałem i nie zmieniał biegów ..

Zrobiłem tak jak poradzili mi w waszym serwisie przez telefon . odłączyłem klemy na 10 minut ponad .
Odpaliłem i biegi sa jak narazie , niekiedy cos przeciagnie ale jedzie , a co lepsze nawet nie szarpie !!!

No ok teraz czekam na konkrety i propozycje od was Sad(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 17:50    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Najrozsadniejszym wyjsciem bylaby wymiana baniaka i wtedy jeszcze zobic plyte. No i nowy olej. Wtedy bedzie chodzic. Lub remont calej skrzyni ( w srodku jej jest wszystko dobrze wiec kosztow duzych nie ma ). Jedynie przy okazji komplet naprawczy. I wtedy wszystko by mozna bylo wyczyscic. Lub wymiana baniaka i druga plyta.
Samo zrobienie plyty nic prawdopodobnie nie da. Bedzie dobrze przez jakis czas i znowu ja przytrze. Tak czy inaczej baniak,nowy filtr , nowy olej i zrobienie plyty lub druga musza byc. Wszystko popsul baniak ktory chodzil wczesniej na sucho.... Confused
Teraz mam dylemat gdyz inny uzytkownik naszego forum chce przyjechac na plyte i ma ten sam objaw ( zgrzyta baniak ) i szarpie. I tez bedziemy probowac samo plyte zrobic i zmienic olej. Jesli to nie pomoże to czeka go wymiana baniaka Confused

Wracajac do tematu ja proponowalbym :
1. Zmienic baniak,zrobic plyte,zalac nowy olej ( bedzie dzialac )
2. Zmienic baniak,sprawdzic skrzynie,zrobic plyte,nowy olej ( bedzie dzialac )
3. Sprobowac naprawic plyte i zmienic olej ( moze byc dobrze ale watpie )
4. Wymienic plyte i zmienic olej ( moze dzialac ale tez niewiadomo jak dlugo )


Hmm. Wybor nalezy do Ciebie. Zadzwon jutro do warsztatu i popros Zenka ( mnie jutro nie ma - mam wyklady ). I razem podejmijcie decyzje. On ci cos doradzi i powie co on by zrobil i co pomoze.
Teraz musze leciec. Jak wroce wieczorem to jeszcze na spokojnie pomysle i powiem co ja bym zrobil ( bede okolo 23-24 )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio jaki koszt baniaka to mniej więcej wiem, jkai koszt oleju też wiem Sad jaki koszt robienia płyty też wiem Sad( a jaki koszt jak bym chciał rozkręcić ,przepłukac itp slrzynie ..aby było wszystko git nie na 1000 km Sad(
Co do zestawu naprawczego to nie weim czy ma sens ponieważ gdzy płyta praucje tobiegi przełacza super .olej też nie spalony nie czarny jak nowy więc tarczki chybadobre ..
A baniak macie ? Jak coś ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Paź 24, 2004 19:15    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Baniaka niestety nie mamy ( trzeba by zadzownic do Waldka ). Jak ma to ja jeszcze zbije z ceny. Ale moim zdaniem zeby pojezdzic baniak musi pojsc drugi. Gorszy problem jest z plyta. Najgorsze ze Waldkowi przyszly do Taurusa plyty Sad . Trzeba gdzies poszukac dobrej plyty. Kosztami roboty sie nie przejmuj gdyz beda bardzo minimalne. Mysle ze nie wieksze niz ostatnio, a skrzynia bedzie sciagana calkowicie (musi byc aby wymienic baniak). Skrzyni nie ma co calej rozbierac, gdyz chodzi super. Wleje sie nowy olej i da sie nowy filtr i bedzie OK. Jutro podzwonie i popytam za plyta (tez postaraj sie podzwonic, moze znajdziesz taniej). Baniak najlepiej wziasc nowy od Waldka (jesli ma na stanie) bo ma tanio i jest 100 % gwarancji. Uzywanego nie oplaca sie brac gdyz cena bedzie minimalnie nizsza, a nie wiadomo co sie bierze.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Paź 25, 2004 17:18    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Baniaki Waldek ma po 700 zł ( normalnie po 750 czy 800 ). Sa to baniaki regenerowane w USA ( lub Kanadzie - nie pamietam ). Zawsze bierzemy od niego i nigdy nie mielismy reklamacji. Ale mozna poszukac - moze gdzies taniej sie znajdzie. Co do plyty to dzownilem dzisiaj w kilka miejsc ale nikt nie mial dobrej ( same szroty ). Jutro bede dzownil dalej.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Paź 25, 2004 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok..dzięki , ja szukałem ale też nie znalałem , szrota to uuz ma a mozę nawet lepszego nie tego co chcieli mi wcisnąc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK..jak coś znajdziesz daj znać !
Bo w nerwia mnie szarpanie . teraz mniej brzęczy tak w baniaku jak wtedy, ale szarpie tak samo .
Za to dziwnie gwizda -tak jak by tarło coś !
Podobny jest odgłos jak kręce kierwonicą ale tylk jak jest na biegu i w prawo .
Jak skręcę kierownicą bez biegu to wspomganie daje minimalny głos a jak włącze D to tak jak by coś tarło ,jak jade na wprost to jest to samo niekiedy nie ma tego dżwięku az nie przycisne hamulca !
Przy większej prędkości 40 km hałas ucicha !!

PS,Nie da rady zrobić moje płyty ? Bo bym wtedy przyjechał łyknoł ten regenerowny baniak i wymienili byśmy olej , baniak , i zrobili płyte ..
Podpytaj sie jak pamietam pana Zenka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 17:17    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Mozna sprobowac, ale gwarancji 100 % nie ma. Plyta raz przytarta moze znowu sie odezwac. Ale i tak nie wiem czy nie warto sprobowac. Innego wyjscia nie ma. Druga plyta okolo 800-1000 ( i tak jest problem ze zdobyciem dobrej ) + baniak to wychodza znaczne koszta Confused. Chyba bedzie trzeba tak zrobic... Najlepiej byloby zrobic to w ciagu 2 dni ( na spokojnie zrobic plyte - w razie czego poszukac innych zaworkow ).Mozna to zobic w ciagu jednego dnia ale to by bylo wszystko na wariackich papierach. Mysle ze na 85% skrzynia bedzie chodzic i chodzic... 100% jesli poszla by druga plyta. Ale chyba tak zrobimy. Napisz co o tym sadzisz ??

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 17:19    Temat postu: lusterka Odpowiedz z cytatem

Jak bys mogl to daj zdjecia swoich lusterek do galerii bo wszyscy sa Ciekawi jak masz zrobione Wink .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.. Tak można zrobić , wolałbym w jeden dzień, ale jak bedzie w dwa dni to trudno -przespie sie w hotelu z jakimiś panienkami Smile) ..
Wstępnie można umówić się na wtorek, tak by mi jak narazie pasowało !!
Tylko kasa musi spłynąć na konto Sad i znowu wydatek Sad(

Co do lusterek to jak zrobie fotki to wystawie !! Smile)

PS.nie dostałem odpowiedzi wiec wtorek nie aktualny .a po za tym zapomniałem że to zaraz po święcie 1.11- Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 16:30    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Umowmy sie na poniedzilek rano. Ja akurat powychodze z tych robot co mam i bede mial wolny kanal. I mysle zeby to dobrze zrobic to 2 dni trzeba liczyc. Wtedy udalosie w jeden dzien ale be sciagania skrzyni. A lepiej spokojnie i bez pospiechu ja zrobic. Napisz czy pasuje ci poniedizalek. W tym tygodniu odpada bo nie wyrobimy a bez sensu zeby auto stalo ( lepeij odrazu wjechac i robic). Chyba ze jest taka tragedia ze nie wytrzyma do poniedzialku to wtedy jako "priorytetowego klienta" zrobimy jeszcze w tymm tygodniu Very Happy .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da rade jeździć ,jest jak było cały czas tak samo .raz szarpie więcej raz mniej .. wstepnie moze być poniedziałek, jak by cos mi wypadło poważnego dam znać wcześniej ..
Poszukaj jak da rade -bajpasa tego co wyminialiście - lepiej aby był nowy i zaworki te co robiliście mozę były by jakieś lepsze !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 02, 2004 20:28    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Oki. Teraz wiemy na czym stoimy wiec przygotujemy wszystko.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak dodatkowo !
Paweł coś tam mówił że miał by klineta na FElgi ALu z oponami do Windstara !
Mam ten komplet oryginalnych ! Podpytaj się jego czy je zabrać ze sobą !
Bo umnie tak zalehają Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 11:16    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Mi tez cos wspominal. Zapytam sie zaraz i odpisze.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio zmienimy wszystko o jeden dzień ..
Będe na 99% na wtorek , ponieważ jak ma zostać to jestem zależny od żony i od dziecka Smile
Tak więc na 99% wtorek -szykuj wszystko - częśći i kredyt w banku Smile)!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lis 05, 2004 17:00    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Oki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
humi - jacek
*
*


Dołączył:
Posty: 64
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Lis 08, 2004 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc . jutro będe na 8-9rano tylko napisz mi jak jade autostradą gdzie mam skręcić ?na jaka miejscowośc ? bo nie pmiętam Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group