www.asu.pl :: Zobacz temat - Katalizator w Windstarze
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Katalizator w Windstarze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Drejas
*
*


Dołączył: Mar 31, 2005
Posty: 19
Skąd: Iława

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 20:37    Temat postu: Katalizator w Windstarze Odpowiedz z cytatem

Witam

Z wiedzy jaka zassałem katalizator po 100 tysiącach to już złom, który utrudnia wylot spalinom. Ja miałem taki przypadek ze jeden katalizator popękał w środku i te drobne siateczka ceramicznych kanalików przesówała się i utrudniała wylot spalin do tego stopnia że spadał mi taki gumowy wężyk pod maską gdzie z metalowej rurki na który był założony waliło gorące powietrze że nadpaliło mi wiązkę instalacji elektrycznej. Wyciąłem drania i zostawiłem samą metalowa puszkę , tylko teraz mój wini ma nie ciekawe brzmienie ja jeżdżę. Spotkałem faceta co tez ma Windstra i on mi mówi że już dawno wyciął katalizatory i założy w ich miejsce strumienice . Twierdzi ze autko jest mocniejsze mniej pali nie przegrzewa się i ma fantastyczny pomruk silniczka , czyli same plusy .
Oglądałem w sklepie te strumienice są po 150 zeta wyglądają prawie identycznie jak katalizatory . wiec i z przeglądami żaden problem . Co o tym sądzicie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie mam doświadczeń ani zdania. Czytałem kiedys spory artykuł w którymś z pism motoryzacyjnych. Wnisek był jeden. czściej nie daja nic a czsem powodyja wypalenie gniasd i zaworów. Aby działały muszą buć bardzo precyzyjnie dobranre do silnika i bardzo ważne jest miejsce ich montażu. To tyle z mojej strony.
Poczekajmy teraz na opinie tych którzy mają doświadczenia.

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 21, 2006 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie mam doświadczeń ani zdania. Czytałem kiedys spory artykuł w którymś z pism motoryzacyjnych. Wnisek był jeden. czściej nie daja nic a czsem powodyja wypalenie gniasd i zaworów. Aby działały muszą buć bardzo precyzyjnie dobranre do silnika i bardzo ważne jest miejsce ich montażu. To tyle z mojej strony.
Poczekajmy teraz na opinie tych którzy mają doświadczenia.

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 14:23    Temat postu: strumiennice Odpowiedz z cytatem

Fachowcem od Tuningu i strumiennic to nie jestem ale moim zdaniem strumiennica nie zaszkodzi (znam wiele osob co maja tak zrobiony wydech). Nawet w swoim Tempo mialem zamiast katalizatora strumiennice i nic sie nie stalo. Moim zdaniem mozna zalozyc ( chyba ze ktos ma 2 tysiace na nowy orginalny katalizator Very Happy )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 400 do 600 zl kosztuja katalizatory uniwersalne,druga rzecz jak to sie ma do pracy silnika,jak za katalizatorem masz(?) druga sonde lambda to komputer dostaje inny sygnal z tej sondy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 10:11    Temat postu: A w Windstarach jest Odpowiedz z cytatem

A w Windstarach jest druga sonda ( o tym nie pomyslalem ). Ale nigdy nie sprawdzilem jak to sie ma w praktyce ( czy silnik dostaje zla mieszanke i czy zapala sie "Check" )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHECK nie zapali sie raczej ale jezeli jest druga sonda lambda to nie jest za wesolo z mieszanka ktorej katalizator nie dopala komp dostaje sygnal o za bogatej mieszance i ja zubaza a co za tym idzie powoduje powolna destrukcje gniazd zaworowych oraz przegrzewanie silnika a co za tym idzie ?? wydatki jedynie w pozniejszym czasie wieksze nisz katalizator za 400-600zł a za stary dostajesz od 100-200 zalezy od wielkosci na wymiane przy zakupie nowego w niektorych warsztatach wiec chyba lepiej miec katalizator jak posiada sie sonde lambda za katalizatorem Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 8:44    Temat postu: Trzeba przyznac racje Odpowiedz z cytatem

Trzeba jareckowi przyznac racje. Za stary katalizator dostaniesz pieniadze. Lepiej dolozyc i kupic nowy katalizator ( zamiennik ). Nie byloby problemu gdyby nie tylne sondy Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JARECEK napisał:
CHECK nie zapali sie raczej ale jezeli jest druga sonda lambda to nie jest za wesolo z mieszanka ktorej katalizator nie dopala komp dostaje sygnal o za bogatej mieszance i ja zubaza



a jak będzie w przypadku LPG z silnikiem krokowym sterowanym pierwszą sondą Question
teoretycznie ta druga nie powinna mieć wpływu na pracę siln.krokowego -ewentualnie może zapalać się CHECK - czy dobrze kombinuję Question Idea


pozdr.
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group