www.asu.pl :: Zobacz temat - pompa hamulcowa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pompa hamulcowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 17:15    Temat postu: pompa hamulcowa Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie, w chrysler voyager 96-2000rok były montowane dwa typy pomp hamulcowych, z wyglądu takie same lecz różniące się średnicą tłoka,
jedne maja wymiar 21mm a drugie 23,8mm, do tych pierwszych nie ma, a do tych drugich są zestawy naprawcze,
posiadam model auta z kontrolą trakcji i podobno do tych modeli jest inna pompa hamulcowa??
1 czy te dwa modele pomp różnią się budowa między sobą ?
2. jaka jest ta średnice tłoka w mojej pompie hamulcowej 21 czy 23,8 mm Question
podejrzewam ze pompa przepuszcza mi płyn do serwa i chciałbym ja zregenerować za pomocą zestawu naprawczego 23zł, na allegro są nowe pompy w cenie 500zł Twisted Evil do aut z kontrola trakcji jak i bez kontroli,

a nie chciałbym kupić zestawu naprawczego w ciemno, rozebrać pompę a przy okazji i na pewno uszkodzić w niej uszczelnienia i zostać na przysłowiowym lodzie z niesprawna pompą i autem bez możliwości jazdy
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 4:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrysler Voyager 3.3 2000r. mial 3 typy pomp.Dwa typy dla aut o standardowym rozstawie kol,i jeden typ dla poszerzonych rozstawow.Dla rozstawu 113 cali : bez kontroli trakcji,tyl zazwyczaj bebny - sr.tloka pompy 15/16 cala,gwint przewodow 7/16" - 24. Z kontrola trakcji-zazwyczaj z tylu tarcze - sr.tloka pompy taka sama 15/16,ale gwint przewodow M12x1....>>Dla tych co maja wieksze rozstawy kol (chyba sa 2 ) tlok pompy jest 1 cal( o wiekszym cisnieniu) a gwinty 7/16" - 24. >><<< Te dane dotycza tylko aut o nazwie i roczniku jak wyzej.W roznych autach sa rozne konfiguracje pomp w zaleznosci jak sie auto dokladnie nazywa.Moze byc nieco inaczej w Plymuth.Dodge,Town&Country,GrandVoyager, Caravan ,itp.Dlatego zawsze do zamawiania czesci trzeba podawac pelna oryginalna marke wozu,model,wersje i silnik.A nie jak niektorzy maja DodgeCaravan a podaje ze ma Voyagera. Chyba ze to bedzie w USA gdzie po wbiciu w komputer servisowy VINu wyskakuja wszystkie szczegolowe indywidualne dane.Przy tej serii minivanow dobierajac czesci zawsze korzystalismy z komputera - tyle jest drobnych roznic. <<> Z tego co opisujesz to prawdopodobnie masz pompe : tlok 15/16,a gwinty M12x1. A wiec pompa z tlokiem 1 cal nie bedzie pasowac,bo ma gwinty 7/16 .<<>> Co do plynu- pamietaj o ostrzezeniu na korku "uzywac tylko DOT3" - w celu prawidlowego i bezawaryjnego dzialania ukladu.Dlatego ze ten uklad jest przystosowany tylko do plynu o lepkosci jaka ma DOT3 Chodzi o precyzyjny system zaworow ABS i nie tylko. W usa jest juz specjalny plyn DOT4 ,zamienny,przygotowany tak aby zachowal wlasciwosci DOT3 a mial wieksza temperature wrzenia.I tylko taki ewentualnie Hobbysta moze wlac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven, dzięki za odpowiedź, myślałem że są tylko dwa typy pomp, a tu okazuje się że są trzy typy Shocked

a może wiesz pomijając rozmiar gwintów ( tobie to łatwo w tych calach), czy rozmiar uszczelnień w środku pompy w tych trzech rodzajach pomp jest taki sam czy też inny
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisalem wczesniej, sa trzy typy pomp,ale tylko dwa rozmiary cylindra. Pierwszy to 15/16 cala = 23.81mm , a drugi to 1 " (cal) = 25.4mm.Prawdopodobnie u ciebie jest pompa 15/16 cala to znaczy o sr.cylindra 23.81mm.Pisze "prawdopodobnie" , bo z twego opisu tak wynika,ze na 99%.Ale tak na 100% pewnosci nie mam,bo przeciez nie widze auta. Wymiary ktore podalem dotycza srednicy cylindra pompy - do ktorego wchodzi tlok z uszczelkami.A jakie sa dokladne wymiary i wyglad uszczelek,tego nie wiem,bo zawsze wymienialo sie pompe na nowa.Wiem tylko,ze do rocznikow 96-2000 prawie nie ma kompletow naprawczych pomp.Ale za to jest bardzo duzo kompletow naprawczych do rocznikow starych, 95 i nizej ,ktore mialy inne pompy - o srednicy 24 mm.Ale czy one maja takie same uszczelki jak nowe pompy 23.8 tego tez nie wiem. Kupujac uszczelki dowiedz sie dokladnie do jakich sa pomp- rocznik i wymiar cylindra.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzięki, u nas jest tylko zestaw naprawczy 23,8 rocznik 96-2000
i to wszystkie wiadomości jakie można od nich uzyskać

Zestaw naprawczy pompy hamulcowej
AUTOFREN SEINSA
D1734
Zestaw naprawczy pompy hamulcowej
Informacje Inter Cars o towarze
indeks: D1-734
Cena brutto: 21,72 zł
nazwa: Zestaw naprawczy pompy hamulcowej
opis : Zestaw naprawczy pompy hamulcowej CHRYSLER - JEEP
VOYAGER 0.2i, 2.5 TD, 3.0, 3.3, 3.8 i AWD 23,8 mm
(BENDIX) 95-01
producent: AUTOFREN
W MAGAZYNIE: >9
Ograniczenia
Średnica [mm]: 23,8
System hamulcowy: BENDIX
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group