www.asu.pl :: Zobacz temat - ASB jakby nie zmienia,wysokie obroty silnika,GCaravan 3l 96
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ASB jakby nie zmienia,wysokie obroty silnika,GCaravan 3l 96

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
NiGhtWiSh
*
*


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 50

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:24    Temat postu: ASB jakby nie zmienia,wysokie obroty silnika,GCaravan 3l 96 Odpowiedz z cytatem

Witam,
przekopałem się przez masę tematów, ale nie znalazłem odpowiedzi, albo nie zrozumiałem Smile tego, co było napisane.
Otóż, przy starcie ze świateł (normalnym, bez pedału w dechę) prędkościomierz skoczył do 100 kmh, i opadł do 0, po czym już działał normalnie. Ale przestałem odczuwać pyknięcia wskazujące zmianę biegów, jakby auto jechało wciąż na jednym.
Na postoju włączają się wszystkie biegi, przy ruszaniu na 1 i 2 nie odczuwam różnicy, przy jeździe na D - jak opisałem wyżej. Silnik wyje na obrotach już od 60 kmh, wskazówka temperatury płynu jak zaczarowana stoi tuż przed połową skali, czyli normalnie... Olej w skrzyni wymieniony 8 sierpnia (ATF3+), poziom idealny, ale kolor już czarny.
Nie mam pojęcia, o co może chodzić. Proszę o szybkie wskazówki, zanim pojadę do mechaniorów i dam sobie wmówić cokolwiek Smile
Pozdrawiam!!

Auto: Dodge Grand Caravan 3.0, '96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jak piszesz olej czarny, a na dodatek pachnie spalenizną, a tego nie sprawdziłeś to z pewnością tarczki do wymiany. To jedyna rzecz jaka przychodzi mi na myśl.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodatkowo jesli ci wyje powyżej 60 to znaczy, że nie chce wrzucic ci na wyzszy bieg i ciagnie na tym samym, sprobuj ruszyc na 1 i zobacz czy wycie masz przy tej samej predkosci jesli tak to 0 zminy biegow, jesli nie to wrzuc 2 analogicznie

chyba tak jak benek napisal to tarczki bo masz czarny olej
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NiGhtWiSh
*
*


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 50

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, jest szansa. jedna z linek przy cięgle gazu, ta bliżej kabiny, jest zablokowana. Zapewne to kickdown. Czy to się wymienia i czy tu skomplikowane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiGhtWiSh
*
*


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 50

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak kickdown OK. Wstępna diagnoza mechaników: regulator odśrodkowy. Niestety, wymiana nie pomogła. Teraz rozkręcają skrzynię, żeby zobaczyć co nie kaman. Ech...
Wiem już od mechaników, że sterownik OK. Po rozebraniu do połowy skrzynia wygląda ponoć nie najgorzej, ale wszystko się okaże dopiero w poniedziałek... Mechanik ma nadzieję, że to tylko tarczki. Nic nie zgrzyta, nie haczy.

Na wszelki wypadek zapytam, czy ktoś z Kolegów ma może 3-biegową, sprawną skrzynię do sprzedania?
Pozdrawiam!

BTW, Kolega NIKI, od którego kupiłem auto, coś ściemnił z tą naprawą skrzyni pół roku temu... W środku widać ślady naprawy, ale staaaaaare... Po dwukrotnej wymianie oleju, kolejny znów był czarny po krótkim czasie. Na forum prześledziłem, że NIKO naprawiał skrzynię w... 2007 roku... Tak to jest, wierzyć na słowo. Moja wina. Przywykłem do forum volvo, tam przez lata nie zdarzyło mi się trafić na kit forumowicza...


Ostatnio zmieniony przez NiGhtWiSh dnia Pon Wrz 06, 2010 17:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiGhtWiSh
*
*


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 50

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynia - szrot. Tarczki, planetarki, wszystko. Naprawa nieopłacalna. Szukam używanej, sprawnej skrzyni, temat założyłem w odpowiednim dziale. Pozdrawiam!

BTW, kolega NIKI nie odbiera telefonów. Miło...


Ostatnio zmieniony przez NiGhtWiSh dnia Pon Wrz 06, 2010 13:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nieładnie się kolega NIKO zachował Rolling Eyes
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NiGhtWiSh
*
*


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 50

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

udało mi się znaleźć skrzynię, stan ponoć bdb, olej czerwony, pracuje bezskokowo i bezszmerowo; rok 1998, cena 1700 zł. Gwarancja rozruchowa. To chyba nie jest ździerstwo? Jak oceniacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiGhtWiSh
*
*


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 50

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega NIKI się odezwał Smile Miło. Rozmowy w toku. Jutro odbieram auto, koszt nieco ponad 2600 PLN z wymianą i olejem do skrzyni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group