www.asu.pl :: Zobacz temat - jak zdemontować lampy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak zdemontować lampy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pit455
*
*


Dołączył: Sep 11, 2008
Posty: 73
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 11:54    Temat postu: jak zdemontować lampy Odpowiedz z cytatem

Witam.
Problem może i błahy, ale chciałem zdemontować w swoim autku tylne lampy i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. od strony bagażnika widzę dwie plastikowe jakby zaślepki , ale nie wiem czy to się wykręca czy wyciąga i pod spodem są jakieś inne śruby.

Pomożecie?? Wink
_________________
pozdrawiam
Chrysler T&C LXi 3.8 V6 AWD + gaz, 2001 r


Ostatnio zmieniony przez pit455 dnia Pon Sie 09, 2010 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy wyciągnąć dwie czarne zaślepki. Nie wykręcać. Śrub nie dotykaj one nie przytrzymują lampy.
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie lampy trzymają się na tych dwóch zaślepkach od środka, a od zewnątrz mają tylko jeden jakby język wchodzący w karoserię ale jego po prostu wyciągasz pociągając klosz do tyłu - bardzo praktyczne rozwiązanie - w Europie w tym czasie (2001 r) klosze były montowane na specjalne śruby, a amerykańce lubią prostotę i funkcjonalność.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pit455
*
*


Dołączył: Sep 11, 2008
Posty: 73
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź, fatyczni fajne rozwiązanie.
Proszę teraz o poradę czy jest możliwa zmiana układu świateł jaki sobie wymyśliłem. Obecnie wygląda tak:

W białe klosze włożone są żarówki pomarańczowe dwuwłóknowe, natomiast we wszystkich czerwonych są dwuwłóknowe białe. Światła cofania i przeciwmgielne zamontowane mam pod zderzakiem.

Zastanawiałem się nad przeniesieniem tych lamp spod zderzaka do kloszy górnych i założeniem żarówek diodowych http://xtremeleds.otwarte24.pl/89,3157-dwuwloknowa-POSTOJKierunek-92xSMD-Amerykany
Wymyśliłem sobie układ świateł:
1. cofania
2. postojowe/kierunek (diodowe)
3. stop
Tylko nie za bardzo wiem gdzie wsadzić żarówkę od światła przeciwmgielnego i czy jest to wogóle możliwe do wykonania. Może jakiś inny układ żarówek??
_________________
pozdrawiam
Chrysler T&C LXi 3.8 V6 AWD + gaz, 2001 r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group