www.asu.pl :: Zobacz temat - Czynnik do klimatyzacji
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czynnik do klimatyzacji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
binek123
*
*


Dołączył: Oct 20, 2007
Posty: 55

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 21:36    Temat postu: Czynnik do klimatyzacji Odpowiedz z cytatem

Witam wie może ktoś ile czynnika wchodzi do klimatyzacji w chrysler vision 3,5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 2:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie 1.75 lb (funta) czynnika . A ilosc oleju zalezy od rocznika i jest od 4.8 do 7.0 oz ( uncji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz nie pamietam dokladnie ale u mnie tej wiosny wtloczyli 880g + 8 lub 10ml oleju.
PS. w ukladzie mialem 215g czynnika i o dziwo klima chodzila normalnie ;/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączę się pod temat, żeby nie tworzyć nowego.

Moja klima przeszła dokładne czyszczenie, odgrzybianie i dalej śmierdzi.
Znajomy od klimy stwierdził, że muszę w tym przypadku zmienić filtr klimatyzacji, taka aluminiowa, cylindryczna obudowa, zamontowana blisko chłodnicy.
Czy może ktoś już miał podobny problem z nie dającymi się usunąć "zapachami" i wymieniając wspomniany filtr, problem dał się rozwiązać.
Na allegro są takie do kupienia, tyle, że używane i te mnie nie interesują.
Tu przykład:

http://moto.allegro.pl/item1103452602_osuszacz_filtr_klimatyzacji_chrysler_voyager_3_3.html

Wspomnę, że ten znajomy z pewnością zrobił wszystko, żeby nie śmierdziało w aucie.
To jest już mój kolejny samochód serwisowany w tym warsztacie i nigdy nie miałem do niego większych uwag.

Jeżeli ktoś już to wymieniał, to proszę o komentarz.
Jeśli będę miał kupić taki filtr, to tylko nowy, bo przecież nikt nie wie w jakim stanie jest ten używany, ale nim to zrobię, to chcę zaciągnąć opinii u kolegów forumowiczów.
Dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On jestem w robocie i podgladu na allegro nie mam ale z tego co wyczytalem to tobie chodzi o filtr samej klimy czyli tak naprawde pochlaniacz wilgoci - jego powinno sie wymienic co jakis czas lub po kazdym rozszczelnieniu ukladu (czyli kupno uzywki to totlany bezsens!) ale nie spowoduje on usuniecia zapachu bo i jak? przeciez czynnik chlodniczy nie ma bezposredniego kontaktu z twoim nosem wiec i jego filtracja pod tym wzgledem wydaje sie byc bezsensowna! to tak jakbys chcial wymienic osuszacz w lodowce bo ci smierdzi starym kurczakiem w zamrazalniku Smile
Na twoim mijescu skupilbym sie na "
- udroznieniu odplywu z parownika
- dokladnych czyszczeniem parownika (tutaj idealnie byloby go wykrecic poprostu i wyczyscic mechanicznie, lub gdzies widzialem patent ze zrobieniem lutownica malej dziurki w obudowie i psikanie chemikaliami bezposrednio na parownik a nie poprzez kanaly wentylacyjne!)
- mozesz jeszcze robic szuszenie parownika - po kazdej jezdzie na klimie wylacz klime, daj ogrzewanie i niech przez jakis czas parownik sie podsuszy, wtedy przy nastepnym uruchomieniu powinno byc mniej smrodu
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group