www.asu.pl :: Zobacz temat - dziwne zachowanie silnika
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwne zachowanie silnika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 21:39    Temat postu: dziwne zachowanie silnika Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich.
Jakieś 2 tyg. temy mój Navigator 5.4 zwariował. Very Happy
Po odpaleniu auta jest wszystko OK po przebyciu ok 1 km silnik delikatnie traci moc (przy przyspieszaniu chwilę się zastanawia i nierówno pracuje) a wolne obroty są strasznie nierówne czuć wibracje. najgorzej w czasie jazdy po przejściu auta na OD nie można przyspieszać bo auto wpada w straszne wibracje i tak jest do momentu przejechania ok. 10 km (no może 15) wszystko się uspokaja i normuje. Obroty równiutkie przyspiesza na OD bez chwili zastanowienia, żadnych szarpnięć itd. Jeżeli auto wyłączę i zbyt długo nie stoi to nie ma problemu - natomiast po dłuższym postoju (ok. godz) wszystko zaczyna się od początku.
Pierwszy raz się spotkałem z takim objawem choć przyznam, że jest to już mój 6 amerykaniec. Acha - żadne błędy się nie pojawiają.
Jakieś pomysły? Wiem że czeka mnie wizyta na kompie ale może ktoś ma jakieś sugestie.
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie opisu auta i usterki ( 10 lat auto,brak wyswietlania bledow) - moge sugerowac usterke cewki zaplonowej.Jest ich 8 ,bezposrednio na kazdej swiecy.Po ok 10 latach lubia dostawac przerw w uzwojeniu w/n ,przerw w grafitowym precie oporowym.Wystarczy ze chocby jedna przerywa, np. po nagrzaniu - objawy beda wlasnie takie.Moze to byc tez usterka swiecy po nagrzaniu.Fabrycznie sa platynowe do wymiany po ok.100 tys.mil. Kontrolka w tych przypadkach zapali sie nieraz dopero po kilku dniach takiej jazdy.Te usterki znam z doswiadczenia jako b.czeste.""""To tylko sugestie,moze tez byc inna przyczyna,np.cos z cisnieniem paliwa.Tez sie zdarza i sa podobne objawy.""Na Dzien Dobry do sprawdzenia : czy wszystkie wtyczki od cewek i wtryskiwaczy siedza mocno?-zabezpieczenia tych wtyczek po latach lubia sie kruszyc. I jeszcze jedna uwaga (dla mechanika) : w autach z tym silnikiem ,lub 4.6 ,nie wolno sprawdzac czy jest iskra na wyjetej ze swiecy cewce bez specjalnego przyrzadu do ogladania iskry pod szklem.Iskra osiaga dlugosc ok.3-5 cm i najczesciej wali obok po przewodach od wtryskow uszkadzajac komputer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie i dzięki za podpowiedż. Dziś rozgrzałem auto na parkingu do pracy nominalnej i dopiero ruszyłem w drogę do domu. myślałem, że po rozgrzaniu silnika auto będzie już śmigać normalnie - tak niestety nie jest objawy były dalej, ustąpiły dopiero po ok. 6 milach. Dziwne. Czy zimny, czy ciepły swoje kilka mil musi przejechać, żeby było OK. Question Evil or Very Mad
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i przed chwilą wywaliło mi SERVICE. jutro jadę na skaner.
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest wstępna diagnoza; nie pracuje 4-ty cylinder. Wstępne ustalenia to cewka lub świeca. W tym tygodniu naprawa.
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group