www.asu.pl :: Zobacz temat - Problemy po wymianie przednich amortyzatorów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy po wymianie przednich amortyzatorów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 19:12    Temat postu: Problemy po wymianie przednich amortyzatorów Odpowiedz z cytatem

Witam.Może Ktoś będzie coś wiedział w tym temacie bo mi i "moim"mechanikom brakuje pomysłów.Ale do rzeczy.Samochód Chrysler Grand Voyager 3.8 AWD 1997.Po wymianie przednich amorow na nowe [kayaby] oraz górnych mocowań amorów wraz z łożyskami po nie długim czasie powstaje luz w kolumnie macpersona,który powoduje stuki. Po wyjęciu okazuje się,że nakrętka u góry na amorze jest jakby niedokręcona,a przecież za kazdym razem jest dokręcona ok[mocno] Taki stan rzeczy wydarzył się już dwa razy [łożyska do wymiany] ,a już słysze,że to nie koniec Sad Do czasów wymiany amorów takie rzeczy nie miały miejsca.
Może Ktoś by coś podpowiedział czy "tam" jest jakis "sposób" specjalny czy na coś należy szczególnie zwrocić uwagę bo ta sytuacja zaczyna mnie dobijać bardziej niż stare amortyzatory Twisted Evil A za każdym wyjęciem ustawianie geometri bo Kayaby mają fasolki do regulacji......

pozdrawiam Jurgen
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 4:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje ,możesz spróbować zabezpieczyć odkręcanie się nakrętki klejem do gwintów firmy Loctite
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałem okazji rozbierać górnego mocowania ale tam pewnie są kulki i być może łoże jest wyrobione lub zużyte kulki.

Miałem podobny problem w cinquecento też był luz i wystarczyło by wymienić kulki na ciut większe ale niestety tego rozmiaru nigdzie nie znalazłem.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że nie pasuje długość gwintów na amorach albo coś jest nie tak z tymi nowymi mocowaniami.
Ciężko oceniać na odległość, ale radzę Ci dokładnie porównać stare i nowe amory i mocowania (może któreś wytłoczenie nie pasuje do łożyska ...).

Nakrętka powinna opierać się o dystans lub wewnętrzną bieżnię łożyska i to na sztywno a to wszystko powinno się obracać bez oporów (w innym przypadku może dojść do sytuacji gdzie przez unieruchomione łożysko kręcąc kierownicą odkręcasz nakrętkę.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz dokladnie czy zamowiles te czesci do "1997 Chrysler Grand Voyager 3.8 AWD".Bo moze sprzedali Ci do 1997 Town&Country , i beda pasowac tylko do nowszych rocznikow Grand Voyagera.Wiem tylko, ze sa roznice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurgen a podaj numery części jakie zostały użyte
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jurgen2
*
*


Dołączył: Jun 05, 2005
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Jurgen a podaj numery części jakie zostały użyte" w tej chwili to raczej niemożliwe,ale jak będe znowu "otwierał" to postaram sie zapisać Smile ale Smile łożysko z serwisu Chryslera org. górne mocowanie Sachs, amort. Kayaba.Jak skladasz wszystko do "kupy" to wszystko pasuje bez problemu i luzów nieuświadczysz,a po krotkim czasie..... Sad
Generalnie wszyskie części gdy ostatnio porownywaliśmy ze starymi,amorami,mocowaniami góry, wygląda tak samo dlatego brak pomysłów,chyba,że nakrętki lub gwint jakiś dupiasty i się samo rozkręca?

dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i czekam na następne Smile
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.8 1997 AWD http://stilo2003.fm.interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 5:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli istnieje taka mozliwsc to zrob tak jak ktos juz radzil,nakretki na klej do gwintow oraz dalbym jeszcze kontry.
Swego czasu wymienialem sworzenie w swoim pts.Jeden wymienilem sam ale tak mnie to wykonczylo,ze z drugim pojechalem do kolegi mechanika.Po jakims czasie zaczelo mi strzelac w zawieszeniu przy kreceniu kierownica,okazalo sie,ze "moj"sworzen sie poluzowal,choc byl mocno skrecony na orginalnych nakretkach,sworzen "kolegi" mial juz dane kontry i trzyma do tej pory.
Czasami poprawianie fabryki sie oplaca,ale tylko czasami Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group