www.asu.pl :: Zobacz temat - Dodge Caravan zawór PCV jak zdemontować?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dodge Caravan zawór PCV jak zdemontować?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Airjack
*
*


Dołączył: Jun 16, 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 23:19    Temat postu: Dodge Caravan zawór PCV jak zdemontować? Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów. Może ktos demontował zawór PCV w Dodge i wie jak? Według książki obsługowej po zdjęciu rury powinien po prostu wyjść ciągniety do góry. Niestety nie wychodzi. Ponieważ jest w rzędzie cylindrów tylnym (3.3 benzyna 2005) niewiele widać. Próbowałem obracać (że niby może wkręcony) ale obraca się luźno i bez efektu. Nie chcę kombinowąć z narzędziami typu kombinerki i ciągnąć na "ostro" bo boję się zniszczyć. Będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 4:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiec ten zaworek jest w komplecie ze specjalnym gumowym oringiem w ktorym mocno siedzi w ten sposob zeby go nie wciagnelo ale mozna nim obracac.Calosc jest mocno wcisnieta w krociec i po latach pracy w oparach guma sie lekko zapieka..Trzeba po prostu waskimi szczypcami wyciagac go mocno jednoczesnie obracajac w obie strony.Aby latwiej wyszedl nalezy dac kilka kropel oleju albo WD40.Moze wyjsc calosc, a moze wyjsc tylko sam zaworek a oring moze zostac.Wtedy trzeba ostroznie wyjac oring.Najlepiej miec nowy komplet pod reka na wypadek uszkodzenia.Ale przy Twoich umiejetnosciach uwazam ze z wyjeciem nie bedzie problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Airjack
*
*


Dołączył: Jun 16, 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne za radę. Od razu człowiek jest pewniejszy przy demontażu że robi prawidłowo. Choć przyznaję, że chciałem go wyjąć tylko w celu sprawdzenia (zgodnie z zaleceniem serwisówki) i chyba się powstrzymam bo silnik chodzi OK a przy wyjmowaniu istnieje niezerowa mozliwośc uszkodzenia. Nowego nie mam więc może jeszcze poczekam.
Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group