www.asu.pl :: Zobacz temat - To chyba skrzynia ale zapytam
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

To chyba skrzynia ale zapytam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 15:28    Temat postu: To chyba skrzynia ale zapytam Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Rok temu wykonałem remont kapitalny swojego Plymouth Grand Voyager 3,3. Blacharka lakier, zawieszenie itp. Gaz od Luckiego Smile.
Na początku miałem problemy z tym, iż w moim autku po przejechaniu 30 km trasą wchodziła fura w tryb awaryjny. Jeden mechanik podpiął kompa i zresetował komputer skrzyni od tej pory mam spokój. Biegi chodzą w miarę gwałtownych szarpnięć nie ma, ale idealnie też nie jest. Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz. Kurcze jadę drugi raz w góry trasą, wszystko jest super, ale jeżeli jadę 110 - 120 km/h przez dłuższą chwilę i jest pod górkę bądź teren górzysty to mam jakieś delikatne pojedyncze szarpnięcie, dałbym sobie głowę uciąć że to od skrzyni. Zastanawia mnie co to może być i obawiam się co nieco o samochód bo zdążyłem się do niego przywiązać jak do żadnego innego. Na pewno mam do zaprogramowania skrzynię, i chyba warto zmienić olej z Midlanda na Mopara, ale czy to może być powód ??

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem kiedyś pojedyńcze szarpnięcia powyżej 100kmh w windstarze. Okazało się że kable WN były solidnie zajechane i poprostu silnik przerywał (ciekawe że poniżej 100kmh chodził OK) . A powiem że dla mnie efekt wyglądał na coś ze skrzynią...
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedwczoraj miałem dokładnie taki sam objaw,chwilowe szarpniecie przy jeździe pod górę,dodam że było to po jeździe w ulewnym deszczu z gradobiciem,po przyjeździe do domu podłączyłem kompa i w ECU żadnych błędów nie było Confused za to po podłączeniu do kompa gazowego okazało się że zarejestrował sie błąd wszystkich 6 wtryskiwaczy gazowych Wink Podejrzewam że gdzieś nastąpiła przerwa w sygnałach do wtryskiwaczy (być może w instalacji gazowej)w każdym razie szarpnięcie nie było spowodowane skrzynią ,a objaw taki jak u ciebie Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zdażyło się to dwa razy, tzn podczas dwóch wypraw, do tego muszę dodać że prędkość wymagana do wystąpienia w/w to 110 - 120 km/h przez jakies 10 minut. Trzeba podpiąć laptopa i obejrzeć czy wtryski zarejestrowały jakiś błąd w moim autku.
Podpowiedzcie gdzie kupić olej Mopar w rozsądnej cenie i najlepiej jakby nie był podrabiany (bo o takich na allegro też słyszałem). Mam wlanego Midlanda ale wydaje mi się że to jednak nie ten olej.

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w aso chryslera
około 155-160 zł/litr
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybel napisał:
w aso chryslera
około 155-160 zł/litr


chyba trochę przesadziłeś z tą ceną, fakt oleju w opakowaniach 1l. nie opłaca się kupować, lepiej kupić 2 bańki po 4 litry

aż spojrzałem na fakturę , rok temu kupowałem olej mopar atf+4 4 litry w aso zapłaciłem 105 zł,fakt że wtedy dolar był trochę tańszy
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group