www.asu.pl :: Zobacz temat - Wycieraczki wył. czasowy Villager 95r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wycieraczki wył. czasowy Villager 95r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Arkadi
*
*


Dołączył: Apr 10, 2010
Posty: 45
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 14:26    Temat postu: Wycieraczki wył. czasowy Villager 95r. Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam problem z czasówką wycieraczek. Objawia sie to tym że w każdym położeniu pokrętła czasowego wycieraczki pokonują nie pełny zakres i tak zostają nawet w połowie szyby gdy wracają aż do następnego cyklu. Podobnie sie ma sytuacja gdy używam spryskiwacza.
Drugi problem to nie zawsze działający przycisk spryskiwacza. Niejednokrotnie trzeba go mocno i długo przytrzymać aby zadziałał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d
*
*


Dołączył: Nov 19, 2009
Posty: 61

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze byc ze cos blokuje ruch ramienia? Jak podniesiesz ten plastikowy panel miedzy szyba a maska to zobaczysz, moze cos przeszkadza?

Co to spryskiwacza to mozesz sprobowac przeczyscic styki - ten przycisk trzeba podwazyc i zdjac, w srodku jest srubka, jak ja odkrecisz to mozesz zdjac ta czesc ktora krecisz zeby wycieraczki uruchamiac - uwazaj zeby nie pogubic elementow - zwlaszcza malych 2 bolcow ze sprezynka co ida przez drazek (one blokuja/ustawiaja to pokretlo od wycieraczek we wlasciwym miejscu)
I zobacz - moze masz styki zasniedziale w tymi miejscu.

Moze to byc zupelnie cos innego - napisalem co ja sprawdzialem (mialem tylko wolne i szybkie wycieraczki, sprysk losowy) - wymontowalem caly element i sie okazalo ze kabelki w srodku byly pozrywane.

A jeszcze moze pytanie podstawowe: tak bylo czy nagle sie stalo?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arkadi
*
*


Dołączył: Apr 10, 2010
Posty: 45
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego już kupiłem. Wolne i szybkie wycieraczki działają wydaje sie że nic ich nie blokuje, problem jest tylko z czasowym użyciem wycieraczek-nie wykonują pełnego ruchu (może jest jakiś potencjometr który wydłuży działanie wycieraczek?) no chyba że jest to spowodowane czymś co je rzeczywiście blokuje.
_________________
Dodge Ram     CC 1100
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
d
*
*


Dołączył: Nov 19, 2009
Posty: 61

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wolne i szybkie wykonuja pelny ruch a pozostale nie?
Ja mialem tak ze jak wlaczylem na najwolniejsze to byl 1 ruch.
Pozostale predkosci nie dzialaly wogle, 2 najszybsze dzialaly normalnie.
Przyczyna byl wyrwany kabelek.

Ale sprawdz najpierw sam silniczek oraz styki jak wykrecisz przycisk - zawsze to prosciej niz wyciagac wszystko (to jest jeden element - wycieraczki, kierunkowskazy i dlugie swiatla) i troszke jest zabawy wiec lepiej sprawdz co jest w miare prosto dostepne.

mozesz tez sprawdzic czy jest napiecie na konektorze od silniczka w poszczegolnych predkosciach wycieraczek - bedzize przynajmniej pewnosc ze to przelacznik przy kierownicy dziala jak trzeba.

d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arkadi
*
*


Dołączył: Apr 10, 2010
Posty: 45
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu znalazłem przyczynę niesprawności działania wycieraczek. W sterowniku na płytce przerwał się 1 lut, więc go poprawiłem. Teraz działają poprawnie na każdym ustawieniu czasu i wracają na swoje miejsce. A co do działania spryskiwacza to faktycznie przyczyna leży w przycisku.
_________________
Dodge Ram     CC 1100
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group