www.asu.pl :: Zobacz temat - Szarpnięcie przy redukcji tuż przed zatrzymaniem ?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szarpnięcie przy redukcji tuż przed zatrzymaniem ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
r_szynek
*
*


Dołączył: Mar 02, 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa/Ząbki

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 0:41    Temat postu: Szarpnięcie przy redukcji tuż przed zatrzymaniem ? Odpowiedz z cytatem

Moi Drodzy

Po długiej przerwie bez problemów z Voykiem mam pytanie, od zakupu nowego autka Chrysler T&C 2003 3.8l jeździłem na zastanym oleju w skrzyni. Sprzedający powiedział ze wymieniał po odbiorze z portu i potwierdziły to oględziny oleju w ASO w Wawie - no ale zrobiłem ok. 20000km i do tego zapach oleju zmienił sie na smrodek wiec postanowiłem znienic olej, i tu zaczyna się właściwe pytanie.

Skrzynię zalałem ok. 5l ATF+4 z wymianą filta i czyszczeniem magnesu itd. Wszytko robione na moich oczach wiec zrobione dokładnie.

Po wyjechaniu z warsztatu zaobserwowałem dziwny objaw, przy hamowaniu tuż przed zatrzymaniem auta mam szarpniecie (nie za silne ale odczuwalnie rowniez przez pasazerow) czy moze ktos wie co moze byc przyczyną takiego zachowania ASB ?

Oczywiscie zmina biegow w gore i redukcje podczas jazdy nieodczuwalne tylko ta redukcja z 2 na 1 mnie martwi.

Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro miałeś ten twój tzw.smrodek to już zdążyłeś usmażyć skrzynie .Co ci po wymianie 5 litrów skoro do skrzyni wchodzi 10 i w dodatku masz wymieszane ze starym.Niepotrzebne koszty sobie zrobiłeś.Więc objawy fiksowania jak najbardziej możliwe.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
Co ci po wymianie 5 litrów skoro do skrzyni wchodzi 10 i w dodatku masz wymieszane ze starym.


Przy "normalnej" wymianie oleju w skrzyni wchodzi 4.5 do 5 litrów oleju ,wiec wszystko jak najbardziej prawidłowo.Przyczyną szarpania jest najprawdopodobniej to że skrzynia musi się zaadoptować do nowego oleju,tzw.nauka skrzyni.Można to zrobić komputerowo lub manualnie,procedura jest opisana gdzieś na forum,albo można też nic nie robić i skrzynia sama się dostosuje Very Happy ale generalnie lepiej zrobić Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
r_szynek
*
*


Dołączył: Mar 02, 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa/Ząbki

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 dzeki za info tak mi powiedzieli w ASO wiec chyba musze troszke pojezdzic.

sato ten sprodek to 'normalny zapach' uzywanego oleju skrzynia nie zglasza bledow biegi w gore po wymianie oleju wchodze tak ze nic nie czuc a uwiez mi od 10lat uzywam amerykoanow i mialem rozne skrzynie w 5 autkach od Forda przez Jeepa no i na 4 chrylerach konczac.

Dzieki wszyskim za porady Smile
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałeś ,że z normalnego oleju zrobił się smrodek więc jednocześnie określiłeś spalony olej jak smażysz placki i się zapomnisz bo to też będziesz miał smrodek spalonego oleju i placków. Laughing
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
r_szynek
*
*


Dołączył: Mar 02, 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa/Ząbki

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato nie o to mi chodziło Smile zostawmy zapachy i placki, nowy olej pachnie tez nie specjalnie wole wachac inne rzeczy Smile, mam nadzieje ze skrzynka sie nauczy i bedzie dobrze jak nie to bede mial nauczke na przyszlosc aby nie poprawiac czegos co dobrze dziala Smile czyli nie wymieniac oleju po 20000 km
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !
pytanko do r_szynek (o ile pojawiasz się tutaj czasem ) , czy Twoja skrzynia "nauczyła" się ? widzi mi się , że mam dokładnie ten sam problem Mad
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytajcie tu:

http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8219

Temat podobny i gdyby coś odbiegało od "normy" to poczytajcie posty kolegi "Zybel" w tym dziale.
U mnie problem po wymianie zerwanej przedniej poduszki silnika, nadal pozostał i na tę chwilę oswajam się z nim Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !
no u mnie jednak trochę jest inaczej bardziej dopatrywałbym sie analogii do sytuacji r-szynka , zmieniło się po wymianie oleju , z tą różnicą , że u mnie szarpnięcie występuje chyba przy redukcji 3/2 bo przy 45km/h mniej-więcej ! Był dzisiaj dolewany olej , bo okazuje się , że po wczorajszym zalaniu było go prawie litr za mało , no ale nic się nie zmieniło !
Dzisiaj cały dzień jeździłem , więc był rozgrzany olej , podobno jak ostygnie i zgęstnieje może się zmienić , więc czekam ... do jutra Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r_szynek
*
*


Dołączył: Mar 02, 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa/Ząbki

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Po rocznej przerwie. nie zagladam czesto na forum ponieważ na dziś z dwóch krysiek żadna od roku sie nie zacinała wiec jak kiedyś tam pisałem fora odwiedzają użytkownicyz problemami aby znaleźć porady jak rozwiązać swoje problemy. No i dobrze po to sa fora Smile.

Ostatnie zdanie filozoficzne i ide do sedna Smile

Nie czytajcie takich forów jeśli chcecie kupić auto, fora sa dla użytkowników z problemami, większość ludzi nie ma czasu na opisywanie jak zajefajnie mu działa auto po prostu nim jeżdzą bez szukania dziury w całym Smile

Do sedna Smile
po ok. 2 miesiacach (2000km) wszytkie "złe" objawy znikły, przelatałem do dziś kolejne 10000km i wszystko śmiga, aha byłem na wakacjach w Chorwacji i Bługari i Kryśka dała radę przelatać te wszystkie góry (w miesiąc ponad 2000km w upale i nic sie nie dzieje.)

konkluzja:
Trza słuchać ludzi z doświadczeniem a nie bajkopisarzy którzy piszaze za chwikę ci skrzynia, silnik i inne elemety powypadają Wink

Pozdrawiam
Robert.
ps. oczywiście aby nie było niedomówień - takie fora są potrzebne i jak tylko będę miał problem to na pewno go opisze, jak znajdę rozwiazanie to je podam aby żyło sie wam/nam łatwiej i taniej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 5:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwol,ze wtrace swoje "trzy grosze" do tematu Twego problemu.Wieloletni pobyt w ameryce i praca w profesjonalnym servisie pozwolily mi zdobyc duze doswiadczenie w zakresie eksploatacji aut.Aby nie ciagnac wywodu - powiem krotko.Czym czesciej wymieniamy olej w skrzyni i jest on prawie zawsze czysty - tym dluzej jezdzimy.Bez remontu skrzyni 200 -230 tys.mil (ponad 360 tys.km) to jest norma. A znajac "europejski" nerwowy system jazdy oraz niewiadome pochodzenie Twego auta - uwazam ze wlasnie teraz powinienes zmienic cale 10 litrow oleju (dynamicznie,z plukaniem) i w ten sposob Twoja skrzynia moze zostac uratowana .Jezeli bedziesz myslal tak jak napisales - ze "nic sie nie dzieje" - to napewno nie osiagniesz zbyt duzego przebiegu do remontu. Poniewaz wymiana oleju w Polsce jest bardzo droga, pozostaje pytanie : co sie lepiej oplaci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slusznie,lepiej zapobiegac jak leczyc Smile
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie !
Więc dzisiaj przymierzyłem się do tej nauki skrzyni ! Jeździłem blisko godzinę , jak wariat i ... jest prawie dobrze Smile To znaczy daje się minimalnie wyczuć redukcję biegu z 3/2 , ale to już nie jest żadne szarpnięcie , zresztą być może tak ma być , tylko jestem trochę przewrażliwiony Very Happy
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yaro_
*
*


Dołączył: Dec 28, 2008
Posty: 40
Skąd: Gdynia; Voyager 3.3; 04.96

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było podobnie
Nie pomogło przyuczanie ani wymiana oleju.
Pomogła wymiana elektrozaworów.
Teraz nie mam tego objawu.

Pzdr
Yaro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group