www.asu.pl :: Zobacz temat - SWIATŁA USA. CZERWONE KIERUNKOWSKAZY.KSENON/HID-CAŁA PRAWDA
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SWIATŁA USA. CZERWONE KIERUNKOWSKAZY.KSENON/HID-CAŁA PRAWDA
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lambada
*
*


Dołączył: Dec 07, 2007
Posty: 59

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisałeś że nie masz tego problemu , a co masz europejskie reflektory ? a miałeś kiedyś amerykańskie ? widziałeś różnice w oswietleniu drogi ? ja tak -- z amerykańskimi cos widac , z europejskimi nic ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lambada napisał:
widziałeś różnice w oswietleniu drogi ? ja tak -- z amerykańskimi cos widac , z europejskimi nic ....

a ja mysle ze na odwrót Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lambada
*
*


Dołączył: Dec 07, 2007
Posty: 59

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jakim autem jeździsz---ja mogę powiedzieć coś o pontiac transsport , bo jeździłęm 5 lat na amerykańskich w normalnym stanie--i widoczność była igła--teraz mam europejskie w idealnym stanie --i nic prawie nie widać --jak wsiada kolega do mojego auta to się pyta czy swiatła sa włączone ,,,oraz mogę coś powiedzieć o voyku -jajku ---kolega ma 96 --wyrzucił europejskie i kupił amerykańskie--mówi że nareszcie cos widzi ,,, to samo miało się w geo storm i geo metro , oraz pontiac firbird , ,,,no i jakby się cofnąć w wypowiedziach forum -z tego postu ---też ktoś tam opisywał że na prędce robione europejskie i słąbo świecą --ale nie pamiętam z jakich aut.... w ajkim aucie masz lepsze oświetlenie na europejkich ? i jaki to producent ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lambada, prawda jest taka, że np. w voyku jajku, dobre światło w europejskiej wersji da tylko oryginał. Faktycznie, porównując nowe, tajwańskie podróbki usa do regenerowanych czy używanych, europejskich oryginałów, lepiej wypadają usa. Przynajmniej ja tego doświadczyłem. Oryginały usa, ale nówki, też będą lepiej świeciły od nówek euro. Trzeba jednak wziąć jednak pod uwagę, wymaganą u nas asymetrię. Reflektory są prawie identyczne a dodatkowo u nas nie mają gładkiego szkła co powoduje utratę iluś tam %.
Ja jeżdżę na tajwańskich usa, ale gdybym miał 1500zł ot tak do wydania, na pewno założyłbym mopara euro.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
ale gdybym miał 1500zł ot tak do wydania, na pewno założyłbym mopara euro.

A ja zakupiłem na alledrogo oryginały europejskie prawie nóweczki za 800. Jak kupiłem auto to prawie nic nie widziałem na amerykańskich jak wieczorem jechałem. Po zmianie widać od razu poprawę. Także warto szukać Laughing
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bosman napisał:
A ja zakupiłem na alledrogo oryginały europejskie prawie nóweczki za 800. Jak kupiłem auto to prawie nic nie widziałem na amerykańskich jak wieczorem jechałem. Po zmianie widać od razu poprawę. Także warto szukać Laughing


Prawie robi więlką różnicę Razz Jak już kupie, to fumfel, nówki nie śmigane Smile Najtaniej jak znalazłem za nówke mopara to 500, ale zawsze trafiam na lewe.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kanciaku np na lampach usa nie widać było pobocza na eu widać
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak w kanciaku ale podobnie jest w jajku. Masz dwie latarki gdzie środkowy punkt jest wyraźnie mocniejszy. Widać świetnie do bardzo równej granicy cienia. Doświetliłem pobocze delikatnie podnosząc prawy reflektor. Bardzo często jadę na długich, szczególnie jak się zapomnę. Nikt nie mruga z przeciwka bo ich nie oślepia, znów mocne odcięcie światła.
Jedne i drugie wersja mają zalety i wady, nigdy nie wyłonimy zwycięzcy:)
Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego tak podstawowa rzecz jak reflektor, wpływający na bezpieczeństwo jadących w aucie i tych na drodze, u nas jest tak drogi.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mariuszx
*
*


Dołączył: Jan 19, 2009
Posty: 87

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już przerabiacie to dodam od siebie że widziałem ostatnio gościa w vanie Chryslera i miał czerwone kierunki z tyłu + wsadzoną pomarańczową LEDę.
Jakbym nie spojrzał specjalnie na nią to bym nie zwrócił uwagi że coś mu tam miga a słońca nie było - widać żarówkę że się zapala ale powiedzenie że migacz świeci to duża przesada. W słoneczny dzień zapewne migacz niedostrzegalny, podobnie jak w popularnych swego czasu przeróbkach typu ciemna folia na klosze tylne w golfach które tu różni domorośli "tunerzy" za stodołą uskuteczniali.
W razie czego jak nic zdarzy się wjechać takiemu w tył, no i niestety dużo do gadania nie będzie w kwestii sprawcy.

powodzenia z przeróbkami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>no i niestety du¿o do gadania nie bêdzie w kwestii sprawcy.

Oj bedzie,bedzie!!! to kierujowca z "tylu" ma zachowac bezpieczny!! odstep cokolwiek to znaczy Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys napisał:
>no i niestety du¿o do gadania nie bêdzie w kwestii sprawcy.

Oj bedzie,bedzie!!! to kierujowca z "tylu" ma zachowac bezpieczny!! odstep cokolwiek to znaczy Smile

Niestety tak, nawet gdyby STOP-u i pozycyjnych nie miał, to ten wjeżdżający w tył pojazdu będzie bardziej winny, niż ten który świateł nie ma w ogóle. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok ale pamiętajcie że jakby nie przerobić świateł to i tak nadal nie mają homologacji i jak się trafi na upierdliwca to i tak nie przejdzie się przeglądu. A tak całkiem praktycznie i papiesko biorąc sprawę to zmianę oświetlenia w aucie można uznać za zmianę zasadniczą i tak na prawdę całe auto tracji (jeśli ją ma) homologację - więc w naszej szanownej Polsce jakby się nie robiło to i tak jest źle - tak sobie wymyślono nasze prawo !

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Ok ale pamiętajcie że jakby nie przerobić świateł to i tak nadal nie mają homologacji i jak się trafi na upierdliwca to i tak nie przejdzie się przeglądu. A tak całkiem praktycznie i papiesko biorąc sprawę to zmianę oświetlenia w aucie można uznać za zmianę zasadniczą i tak na prawdę całe auto tracji (jeśli ją ma) homologację - więc w naszej szanownej Polsce jakby się nie robiło to i tak jest źle - tak sobie wymyślono nasze prawo !

Pozdrowionka


To Fuck, tzn fakt, masz rację Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy jestem jak u Was z amerykańskimi światłami przeglądy wyglądają?
Czy trzeba szukać stacji diagnostycznej która da przegląd?

Martwią mnie głównie przednie światła - z tyłu mam pomarańczowe kierunkowskazy w światłach wstecznych a wsteczny i p.mgielny pod zderzakiem.
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kitt było to już pisane na forum, poszukaj dobrze.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Robert_Belgia
*
*


Dołączył: Nov 01, 2008
Posty: 539
Skąd: Belgia

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 12:30    Temat postu: lampy do impali Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, niedlugo przyplynie do mnie chevrolet impala z 2004 roku, czy ktos wie czy sa jakies lampy ktore do tego przypasuje, czy musze przerabiac te oryginalne??? moge oczywiscie tak zarejestrowac, ale wole nie miec problemow przy glupiej kontroli drogowej....
_________________
 chevrolet impala 3.4V6 2004
 BMW E90 2006 2.0 Diesel automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest z taką przeróbką

http://allegro.pl/item907731134_japonski_bixenon_soczewka_dla_h4_6000k_poznan.html
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jeżeli każdy element reflektora z osobna (reflektor, żarnik, soczewka) ma homologację, to po złożeniu tego wszystkiego w całość tej homologacji nie ma, gdyż Reflektor jest homologowany na żarówkę (np. H1, H4, H7 itp) w momencie zastąpienia jej czymś innym traci się homologacja.
Technicznie może być wszystko w jak najlepszym porządku i światło jest OK, to i tak prawnie homologacji nie ma i nie powinno się tego używać.
Taki polski paradoks.
Amerykańskich świateł nie wolno.
Ale z przerobionymi wolno, ale nie wolno Smile I w razie wypadku mogą być duże problemy !!
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do wczesniej dyskusji lambady ktore lepiej swieca europa czy ameryka w pontiacu potwierdzam europejskie lezki sa beznadziejne ale to dlatego ze w przeciwienstwie do voyka te swiatla nie byly w europie produkowane tylko dorabine przez jakas firme ktora uzyskala homologacje ale reflektory byly fatalnej jakosci.

co do legalnosc i tych homologacji ta moznaby ksiazke napisac, niektorzy diagnosci a czasem tez policjanci jak widza amerykanca, to nawet jak ma swiatla z homologacja europejska to sie czepiaja bo ma te slynne wypustki.
trzeba wtedy jechac do innego diagnosty a policjant i tak mandat wlepi z czegos innego wiec nie dyskutowac tylko przytakiwac i do widzenia.

a to z zycia mojej luminy.
co do swiatel to moj dziwolag nie ma zadnej homologacji i oryginalnosci, z tylu mam wlepione zolte kierunki (zeby zbytnio nie draznic tych z tylu) a dalej to juz cyrk czyli, zamiast tablicy rejestracyjnej mam tabliczke a'la usa z napisem LUKY, a tablica wisi gdzies na zderzaku podswietlona taka jedna dioda "na sztuke"

z przodu mam w miejsce swiatel mijania zywcem wstawione xenony 6000k
a w swiatlach drogowych mam stroboskopy.
natomiast do dlugich mi sluza 4 reflektory schowane w luce pod zderzakiem
no i na dodatek swieca mi sie z przodu wszystkie 4 kierunki (orginalnie tak jak w stanach).

kazde jedno zatrzymanie przez wladze to nowa ciekawa historia i kolejna anegdotka i przewaznie 200zl. a co tam
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak mają się takie Soczewy do wymaganej asymetrii??
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asymetrię będziesz miał dobrą, bo w soczewkach najłatwiej uzyskać idealną granicę światła i cienia przez odpowiednią przesłonę żarnika.
Ważne jest tylko to żeby przed samą soczewką była gładkie szkło lampy.
Szkło garbowane rozprasza strumień światła z soczewki i cały wysiłek na nic.
Co do homologacji to jak już ktoś wcześniej napisał i tak najważniejsza jest ta szybka przez soczewką Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtracajac swoje 3 grosze napisze ze cos mi sie kołacze po pustej dyńce ze w polsce jest to tak napisane w swietle prawa ze homologacji podlegaja pojazdy wprowadzane do naszego kraju przez producenta/importera...jednostkowy import lub produkcja (przeciez istnieje jeszcze instytucja pojazdu SAM) nie wymagaja holomogacji jako takiej na calosc, choc wymagane jest posiadanie znakow homologacyjnych na ukladach "bezpieczenstwa" (pasy, swiatla, itp)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rowniez smigam niezbyt legalnie.
Tyl
Przod lampy orginalne europa+xenon Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI ulatwiasz prace drogowce .podaj jeszcze adres:lol:
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI nikogo się nie boi Laughing Choćby niedźwiedź to dostoi. Laughing Laughing
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luky pisze, że go stać na 200 co kontrola, więc może i JEDI ma to samo schorzenie Laughing albo u niego taniej jest Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee no taki rozrzutny nie jestem, ostatnio pacjent czepil mi sie wszystkiego ale nie ksenonow i symetrycznych swiatel, a czepial sie bo nie zdazyl mnie na suszarke zlapac, najpierw grozil zabraniem dowodu a pozniej wlepil mandat za to ze na dlugich lecialem.
tak raz w roku znajdzie sie jakis "znawca".
ale przewaznie konczy sie upomnieniem
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
ja mam zamiar zrobic lepsze oswietlenie w nastepujacy sposob: mycie reflektora od srodka(nie wymaga regeneracji) polerowanie szyby od zewnatrz,wymiana wtyczek zarowek.....


Ja robiłem to w poprzednim Voyku i efekt był bardzo dobry.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
JEDI ulatwiasz prace drogowce .podaj jeszcze adres:lol:


u nas jest chyba taniej niz 200..obiegowa opinia krazy ze 50 zalatwia sprawe Smile
a co do ulatwiania to Esdarku policja w naszym panstwie pracuje tak ze nawet jak jej dasz na tacy wszystkie dowody to sprawa jest "trudna" do ogarniecia!!! przynajmniej na wlasnej skorze sie o tym przekonalem jak zostalem na allegro oszukany ;/ na przesluchaniu mialem wsyztskie dokumenty, maile, rozmowy na gg a jedyne pytanie policmajstra jakie mi zadal po moich wyjasnieniach to : czy ma pan oryginalnego windowsa??? no poprostu wymieklem i powiedzialem ze mam darmowego linuxa i sie oddalilem ;/ chore to wszystko
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam jak JEDI wrocilem do oryginalow z tylu bo tak mi sie Ponczi bardziej podoba mimo iz mialem walnieta przerobke Wink
Co do przodu to te soczewki ktore mam pozostawiaja wiele do zyczenia ale jak przyjdzie czas to i na przod powedruje oryginal zestaw Twisted Evil
TFU TFU ale jak na razie nie mialem jeszcze zadnej przygody z Nasza Milicja ( i oby jak najdluzej) Wink
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tez podobaja sei bardziej cale czerwone lampy niz wersja uropejska:czarno-czerwono-pomaranczowa. w dodatku w europejskiej traci sie jedno swiatlo(to na gorze). musze zrobic eksperyment polegajacy na wlozeniu w czerwony klosz mocnej diodowej zarowki o barwie zoltej. widzialem tak przerobionego amerykanca(jakies nowe auto) .wygladalo zacnie-klosz byl czerwony ,ale swiecilo na pomaranczowo. jesli to wypali to tez zmienie na lampy usa. dreczy mnei jeszcze pytanie czy byloby zgodne z przepisami aby w tej samej komorze lampy swiecila sie czerwona zarowka ,a w czasie pracy kierunkowskazu gasla ustepujac miejsca zoltej?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oryginlanie masz tak ze kierunki masz naprzemian ze stopem! Jak wcisniesz stop to zapalaja sie obie lampy ale jak wlaczysz kierunek to dana lampa zaczyna mrugac!
Wiec kierunek musisz odlaczyc i dac dodatkowa zarowke w lampe zeby zadzialal kierunek!
Musialbys zalozyc naprawde mocna zarowke zeby jeszcze dala rade przebic sie przez swiatla postojowe i stopy!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki,wiem jak jest w oryginale. chodzi mi o to,czy diagnosta/policjant przyczepi sie kiedy po wlaczeniu kierunku zgasnie czerwona zarowka i zacznie migac w tym samym kloszu zolta(bo tak to chcialem wykombionowac)?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trza by albo najpierw podjechac i zapytac albo zrobic i jechac na przeglad Wink
Wiadomo teoretycznie bedzie swiecic na zolto ale w praktyce to juz inna bajka!
Nie rozumiem tez dlaczego az tak skasztanili te lampy europejskie! Nie mogli poprostu zamiast jednej czerwonej dac tylko pomaranczowa a reszte zostawic jak hameryka?!
No ale u nas w heuropie musi byc zawsze inaczej!!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dioda bez problemu przebije czerwony klosz, dioda ma te zalete ze nie poddaje sie filtracji innych kolorów...

co do podlaczenia swiatel stop, mozna sprobowac podpiac sie pod srodkowy...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez wlasnie slyszalem,ze diody pomaranczowe w czerwonym kloszu siweca na pomaranczowo i tak tez mial zrobione pojazd za ktorym jechalem.musze jednak sprawdzic organoleptycznie;)
co do stopu-nie ma z nim problemu. sa w pontonie usa 4 osobne komory pod jednym kloszem. ja chce zrobic tak,ze w komorze w ktorej jest tylko pozycyjna(np druga od gory) bedzie ona swiecic sobie normalnie ,a jak wlacze kierunkowskaz to czerwona zgasnie(ale tylko w tym kloszu w ktora strone skrecam) i zacznie migac diodowa zolta...
dlatego tak kombinuje bo strasznie mi sie podoba jak caly slupek swieci:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi się wydaje że takie rozwiązania mają nowe passaty. Lampy są diodowe i w tym samym kloszu gaśnie czerwony i miga pomarańcz. Przynajmniej tak to wygląda jak się jedzie za takim.
Ja mam z przodu ameryke i w tym samym kloszu postoje i kierunki. Jakoś nikt się nie przyczepił.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brewka,my mamy na szczescie instalacje z tylu europejska,tam zaden stop z migaczem na zmiane migac nie bedzie.Tez musze sprawdzic organoleptycznie zolta diode pod czerwonym kloszem.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sie nazywa poswiecenie i skromnosc moderatora: jedi_v przed chwila dowiodl empirycznie, ze zarowka diodowa (np. taka : http://sklep.ledy.pl/zarowka-ba15s-pomaranczowa-24x-diody-led-12v-1156-p-755.html) swieci na pomaranczowo przez czerwony klosz.
co za tym idzie:

od teraz bedzie latwiej przerobic lampy usa na europe

wystarczy w jakakolwiek czerwona tylna lampe wlozyc taka zarowke i juz miga na pomaranczowo. kolor klosza ,zgodnie z przepisami, nie ma(przynajmniej nie powinien miec) znaczenia bo znamy fabryczne wykonania aut europejskich z kloszem bialym,czerwonym ,a nawet...czarnym i na to sie mozemy powolywac.
od siebie dodam,ze ze wzgledu na dosc duza kierunkowosc diod osobiscie montowalbym taka zarowke w czerwonym kloszu centralnie,w oryginalnym gniezdzie a pozycyjna(jesli jest taka potrzeba) osadzil w gniezdzie dorobionym nieco z boku z biala zarowka.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś próbował dopasować światła do Jajka od innego wozu europejskiego np: Fiat Marea?
Widziałem na forum przeróbki do kanciaka z VW T4 lampy założone
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze jak ladnie mozna dopasowac do Ponczka inne swiatla niz oryginalne Laughing Nawet kierunki sa spasowane Wink
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12337328
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale po co robic takie rzeczy ,kiedy mozna dostac swiatla europejskie a przerobka amerykanskich tez jest banalnie prosta w tym modelu?
no chyba,ze ktos ma skosowany w wypadku tyl auta i kumpla blacharza-artyste:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby można dostać tylko !cena!.

A jak przerobić USA na Europę - legalnie 100% się nie da i nawet jak zamontujesz soczewkę to nie jest to legalne - jak wyżej z reszta napisano Very Happy
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajac nasz kraj i i pomocna dlon policji po takim przeszczepie dowiesz sie,ze to swiatlo ma wprawdzie homologacje ,ale nie na uzywanie w tym aucie.
polska to dziwny kraj. niektorzy twierdza nawet,ze dziki....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Nie Kwi 11, 2010 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie juz czekaja na montaz nowki amerykanki DEPO po 250 zeta nowka sztuka Razz
A i mam gdzies co na to policja Wink
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały retusz i pasuje od Espace III lewa strona (na razie tylko wirtualnie) Very Happy

_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brewka83 napisał:
Prosze jak ladnie mozna dopasowac do Ponczka inne swiatla niz oryginalne Laughing Nawet kierunki sa spasowane Wink
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12337328


wygladaja jak lampa i kierunek z mondeo pierwszej generacji.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To też podobna lampa - tyle że wydaje mi się sporo większa niż ta w Caravanie.
Poza tym lampy quad do Caravana też maja troszkę mniejszy kierunek i wyglądają podobnie jak moja wizualizacja Twisted Evil
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 9:51    Temat postu: czerwone klosze + zolte zarowki =pomaranczowe kierunkowskazy Odpowiedz z cytatem

wstawiam tu linki do filmikow autorstwa JEDI_v. nakrecone byly podczas przerobki swiatel w amerykanskim nissanie z czerwonymi kloszami.
jak widac dziala to idealnie i rozwiazuje na zawsze wszystkie problemy z kloszami, wycinaniem ,wklejaniem,zakupem europejskich odpowiednikow itp.

http://www.youtube.com/watch?v=EcVsVmcM9kA
http://www.youtube.com/watch?v=F32F2twl-II

odpowiedznie zarowki mozna kupic tu(to link wstawiony przez JEDI_V):

http://xtremeleds.otwarte24.pl/
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group