www.asu.pl :: Zobacz temat - Słaby wsteczny FORD WINDSTAR
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Słaby wsteczny FORD WINDSTAR

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 22:58    Temat postu: Słaby wsteczny FORD WINDSTAR Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie !!! Jestem szczęśliwym posiadaczem Windstara rocznik95,3,8 l.Od pewnego czasu mam słaby wsteczny.To znaczy że po wrzuceniu na R jedzie do tyłu własną siłą nie reagując na pedał przyspieszenia.Do przodu wszystko jest w najlepszym porządku,nie szarpie nie ślizga ani nie włącza się OD.Jeżdżę już tak półtora roku i sytuacja ani się nie pogarsza ani nie poprawia tylko z wyprzedzeniem muszę planować miejsce postoju żeby się nie zaklinować. Jeśli ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć co to może być i jakie koszty naprawy będę zobowiązany.Jeżdżę Winim już trzy lata i jest to kochane auto jeśli i jego się pokocha.POZDRAWIAM SERDECZNIE I CZEKAM NA PODPOWIEDŻ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być to wina tarczek w skrzyni jeżeli takowe w niej są osobno do wstecznego poprostu są wytarte lub coś ze sterowaniem i nie zapina biegu do końca wprowadzając w poślizg tarczki Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 18:26    Temat postu: słaby wsteczny Odpowiedz z cytatem

BARDZO DZIĘKUJĘ za odpowiedż w nurtującej mnie sprawie.Już straciłem nadzieję że ktoś się odezwie.Brałem pod uwagę wytarte tarczki ale gdzieś przeczytałem że tarczki od wstecznego jako że są NAJMNIEJ używane wytrzymują najdłużej.Nie wiem co o tym sądzić.W warsztacie oczywiście są przekonani,że trzeba robić remont skrzyni.To najprościej ale i najkosztowniej -prawda?.Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł,choć wadliwe sterowanie wydaje się prawdopodobne. Z OKAZJI ŚWIĄT SKŁADAM KOLEDZE ORAZ WSZYSTKIM POSIADACZOM AMERYKANÓW SERDECZNE ŻYCZENIA SPOKOJU I RADOŚCI ORAZ BEZAWARYJNYCH SAMOCHODÓW. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CAVAZ24
*
*


Dołączył: Oct 28, 2005
Posty: 108
Skąd: OSTROWIEC SW.

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BEZAWARYJNOSC- TO NAJLEPSZE ZYCZENIA JAKIE W ZYCIU OTRZYMALEM Very Happy WIELKIE DZIEKI (MAM NADZIEJE ZE SIE SPRAWDZA). ZYCZE CI TEGO SAMEGO Very Happy POZDRAWIAM
_________________
CHEVROLET CAVALIER Z24, 92r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze na wstecznym nie dostaje takiego cisnienia jak powinien i nie dokonca zapina ci tarczki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Nie Gru 25, 2005 18:57    Temat postu: słaby wsteczny Odpowiedz z cytatem

Ale czy w takim przypadku trzeba rozbierać skrzynię? POZDRAWIAM.Szczególnie jestem ciekaw co o moim problemie napisze asu. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robo
*
*


Dołączył: Jan 02, 2006
Posty: 1

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej bez wyciagania skrzyni sie nie obejdzie.Mialem ten sam problem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy miałeś takie same objawy jak u mnie?Jak sobie z tym poradziłeś,gdzie naprawiałeś i czy teraz już jest dobrze?, czy dużo Cię wyniosła naprawa?Będę wdzięczny za odpowiedż.POZDRAWIAM. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 22:45    Temat postu: plyta sterownicza windstar Odpowiedz z cytatem

Tarczki raczej nie bo by sie slizgala skrzynia. Ja stawiam na plyte lub na elektryke. W kazym razie zaczal bym od plyty bo nie trzeba rozbierac skrzyni.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki za odpowiedż.Czy ta płyta odpowiedzialna jest tylko za wsteczny?Czy to się naprawia czy wymienia?POZDRAWIAM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 8:36    Temat postu: plyta Odpowiedz z cytatem

Druga plyta regenerowana w USA kosztuje okolo 200 $ ale z tego co wiem to nikt w POlsce ich nie sciaga ( wiecej problemow niz zarobku, zakladaja nowe plyty do starych skrzyn-bez remontu- i ten caly syf niszczy plyte. No i zaczynaja sie reklamacje ). Naprawa plyty to temat "sliski". Sprawdza sie zawory i te przyciete lub porysowane szlifuje sie i poleruje. Raz pomoze i jest swiety spokuj a innym razem trzeba szukac drugiej. No i tu jest kolejny problem , gdyz kupuje sie uzywana plyte i nigdy nie ma pewnosci co sie kupi.... Wydaje mi sie w 75% ze to plyta. Jesli naprawa nie pomoze to wtedy mozna zabierac sie za remont skrzyni. Ale warto zaczac od plyty bo naprawa jej jest 5-10 razy mniejsza od remontu skrzyni.

Ta plyta odpowiada za wszystko ( wszystkie biegi )

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wyjaśnienia.Ale pozwolę sobie jeszcze trochę popytać.Czy jeśli przyjadę do Was jesteście w stanie zdiagnozować tę usterkę w 100%,czy da się to naprawić w jeden dzień i ile grosza trzeba przywieżć?Umówić się trzeba telefonicznie?Myślę że jak zima trochę odpuści chętnie wybiorę się do Was,przecież z Częstochowy nie jest tak daleko.POZDRAWIAM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 21:13    Temat postu: terminy Odpowiedz z cytatem

To juz nie ze mna trzeba uzgadniac Very Happy Od nowego roku ja zajmuje sie wylacznie strona i lada dzien sklepem internetowym (tak jak obiecalem). Serwis ( juz teraz inna firma ) prowadzi moj pracownik. Najlepiej zadzownic pod numer : 0713576961 i tam bezposrdnio uzgodnic ceny i termin.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puma
*
*


Dołączył: Dec 19, 2005
Posty: 28

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję , tak zrobię. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group